11:17:21 - دوشنبه 29 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرکت ۱۱هزار نفری سمنانی ها در جشنواره کتابخوانی رضوی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت : از نوزدهم فروردین تا هشتم خرداد ٩٦ حدود ١١ هزار نفر از اهالی این استان به صورت مکتوب و اینترنتی در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند.

علی سماکوش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از نوزدهم فرودین 96 آغاز شده و تا یکم ماه تیر ادامه دارد.
وی اظهارداشت : برای ترویج فرهنگ رضوی، گسترش کتابخوانی و بهره مندی از سیره ائمه معصومین(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) از طریق مطالعه کتاب های مرتبط هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می شود.
وی با بیان این که در این جشنواره برای شرکت کنندگان 6 کتاب در نظر گرفته شده است، گفت : برای کودکان چهار تا 11 ساله کتاب «10 قصه از امام رضا(ع)» برای نوجوانان 12 تا 17 ساله کتاب «ماه غریب من» و برای جوانان و بزرگسالان از 18 ساله به بالا کتاب های «مهارت های زندگی در سیره رضوی»، «امام رضا (ع) و زندگی» و «بانوی ملکوت و چلچراغ » در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان تصریح کرد : کتاب «بانوی ملکوت» ویژه حضرت فاطمه معصومه (س) و کتاب «چلچراغ» مربوط به حضرت احمدبن موسی (ع) است و افراد 18 ساله به بالا می توانند از بین 4 کتاب مختص جوانان و بزرگسالان یک کتاب را برای شرکت در مسابقه مطالعه کنند.
سماکوش یادآور شد : برای ثبت نام در مسابقه 2 شیوه مکتوب و اینترنتی در 2 قالب فردی و خانوادگی در نظر گرفته شده است و علاقه‌ مندان می‌توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی، این کتاب ها را به امانت بگیرند و یا با مراجعه به سایت www.iranpl.ir فایل پی. دی. اف این کتاب ها را دانلود کنند.
سماکوش ادامه داد : همچین افراد می توانند برای حضور در این جشنواره به صورت اینترنتی به پایگاه www.shamstoos.ir مراجعه کنند.
وی بیان داشت : کودکان می توانند داستان های کتاب 10 قصه از امام رضا(ع) را با دریافت برگه نقاشی از کتابخانه های عمومی سراسر استان نقاشی کنند و یا قسمتی از کتاب که برایشان جذاب بوده است را بازگو کنند و به شناسه @recive_ketabclip با هشتگ #کتابخوانی_رضوی ارسال کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان یادآور شد : علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی استان به دریافت برگه مربوط به مسابقه و شرکت در مسابقه به صورت انفرادی یا خانوادگی اقدام کنند و پاسخنامه را پس از تکمیل به یکی از کتابخانه های عمومی سطح استان تحویل و یا به نشانی الکترونیک farhangi@iranpl.ir ارسال نمایند.
سماکوش تصریح کرد : با توجه به 20 سوالی بودن مسابقه، افرادی که به 18 سوال پاسخ صحیح داده باشند به قرعه کشی بخش الکترونیکی راه پیدا می کنند.
وی اضافه کرد : در پایان به برگزیدگان جشنواره علاوه بر تندیس و لوح سپاس، جوایزی شامل 313 جایزه یک میلیون ریالی برای 313 نفر از برگزیدگان بخش انفرادی و هشت جایزه ویژه برای هشت خانواده اهدا می‌شود و در استان سمنان نیز افرادی که در این مسابقه شرکت کرده اند و در کشور صاحب مقام و برگزیده می شوند در استان تجلیل می شوند و به آن ها جوایزی اهدا خواهد شد.
آیین اختتامیه کشوری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دهه کرامت برگزار می شود و از تاریخ دهم تا بیستم تیر 96 زمان داوری و تصحیح پاسخ‌نامه ها خواهد بود.
72 باب کتابخانه با بیش از یک میلیون و 130 هزار جلد کتاب در استان سمنان وجود د ارد که 51 کتابخانه به صورت نهادی و زیر نظر اداره کل کتابخانه های عمومی استان فعال است و 19 کتابخانه به صورت مشارکتی و 2 کتابخانه به صورت مستقل اداره می شود.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب