3:05:43 - یکشنبه 28 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگيري عامل هتک حيثيت دختر سمناني و جاعل پروفايل‌هاي جعلي
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئيس پليس فتا استان سمنان از شناسايي و دستگيري عامل هتک حيثيت يک دختر جوان در فضاي مجازي خبر داد.

سرهنگ صادقي کاشان با اعلام اين خبر اظهار کرد: اين متهم با سوء استفاده از تصاوير خصوصي شاکيه اقدام به ايجاد پروفايل‌هاي جعلي در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌کرد.

وي تصريح کرد: در پي وصول يک فقره پرونده با موضوع انتشار تصاوير خصوصي و هتک حيثيت اقدامات اوليه توسط کارشناسان اين پليس در دستور کار قرار گرفت.

رئيس جديد پليس فتا استان سمنان ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکيه و مستندات و ادله‌هاي جمع‌آوري شده مشخص شد، متهم يا متهمين با هويت ناشناس و با استفاده از ترفند و شگردهاي خاص اقدام به برقراري ارتباط با شاکيه نموده و در نهايت اقدام به سرقت هويت و تصاوير خصوصي وي کرده‌اند.

اين مقام انتظامي افزود: طي پيگيري‌هاي به عمل آمده مشخص گرديد متهم با مطالب و اطلاعات سرقتي اقدام به ايجاد پروفايل جعلي در يکي از شبکه‌هاي پيام‌رسان‌ کرده است و با درج مطالب غير‌اخلاقي سعي در افزايش بازديد از پروفايل ساخته شده را دارد.

سرهنگ صادقي گفت: با اقدامات فني و ادله‌هاي جمع‌آوري گرديده متهم شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير گرديد. متهم با مواجهه شدن با مستندات جمع‌آوري گرديده صراحتا به بزه ارتکابي خود اعتراف کرد.

رئيس پليس فتا استان سمنان اظهار کرد: کاربران فضاي مجازي به خصوص شبکه‌هاي اجتماعي به هيچ عنوان اطلاعات مهم و شخصي خود اعم‌از عکس، فيلم‌، شماره حساب و… را به اشتراک نگذارند و به هيچ عنوان به افراد غريبه در اين فضا اعتماد نکرده و بر روي لينک‌هاي ارسالي توسط افراد ناشناس کليک نکنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سريعا به وب سايت پليس فتاي استان اطلاع دهند.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب