13:25:37 - سه شنبه 23 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قرارگرفتن «سد فینسک» در قانون بودجه سال 1396 / پیگیری قابل توجه نماینده سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان از اجراي 7 طرح تأمين و عرضه آب در دولت يازدهم در استان سمنان خبر داد و گفت: كار مطالعات اجراي اين پروژه‌ها در دست اقدام است و مطالعات برخي پروژه‌ها نيز به پايان رسيده است.

ايرج حيدريان  افزود: عمليات اجرايي طرح آب‌رساني به گرمسار از بند سیمین دشت با استفاده از سرمايه‌گذاري بخش خصوصي با ساز و کار خرید تضمینی آب ( bot )در استان سمنان آغاز شده است.

وي همچنين از انعقاد قرارداد با پيمانكار و ادامه عمليات اجرايي پروژه خط انتقال آب حدفاصل تصفيه‌خانه گرمسار تا مخزن شهر ايوانكي خبر داد و گفت: اين پروژه با هدف تأمين آب شرب محدوده طرح به ميزان سه  ميليون متر مكعب در سال و با پيشرفت فيزيكي 98 درصد آماده افتتاح است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان ادامه داد: عمليات اجرايي شبكه آبياري و زه‌كشي دشت دامغان و بهره‌برداري كامل از كانال‌هاي احداثي در اين منطقه نيز به پایان رسيده است.

حيدريان از تكميل مطالعات مرحله دوم سد فينسك و سامانه انتقال آب به شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه به عنوان يكي ديگر از پروژه‌هاي تأمين آب در استان سمنان نام برد و گفت: عنوان اين طرح در قانون بودجه سال 1396 در جدول طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي درج شده است كه از توفيقات مهم استان در دولت يازدهم به شمار مي‌آيد.

شایان ذکر است دکتراحمد همتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه تلاش درخورتحسینی در راستای قرارگرفتن «سد فینسک» در قانون بودجه سال 1396 داشته که از جمله می توان به جلسات مکرر با وزیر نیرو و معاونین مربوطه همچنین پیگیری قابل توجه در کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس را نام برد.

وي تكميل مطالعات مرحله دوم سد روزيه(چاشم) را نيز يكي ديگر از طرح‌هاي تأمين و عرضه آب نام برد و گفت: به‌منظور اجراي اين پروژه نیز، مناقصه تأمين مالي، طراحي، ساخت، بهره برداري و انتقال( BOT ) سدمخزني روزيه و راه جايگزين انجام و قراداد با سرمایه گذار در حال انعقاد است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان خاطرنشان كرد: طرح سامانه انتقال آب از سد كالپوش به شاهرود نيز از ديگر طرح‌های تأمين و عرضه آب در استان سمنان است که عنوان طرح در پیوست یک قانون بودجه سال 1396 کل کشور درج شده است.

حيدريان همچنين اضافه كرد: تسريع در اتمام عمليات اجرايي پروژه‌هاي در دست اجرا به ويژه سدهای مجن و کالپوش و نیز مرمت و بازسازي كانال انتقال آب سيمين‌دشت به گرمسار نيز از ديگر اقدامات شركت آب منطقه‌اي سمنان در راستای تأمين منابع آبی اين استان در دولت تدبير و اميد است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   می 30, 2017  

    چرا برای اصفهان و زاینده رود، با دلسوزی زیاد ، میان اون را مجدداً احیا میکنن تا جاذبه و طبیعت مرکز استان آسیب نبینه ولی ما برای آب شرب شهروندان هنوز دنبال مصوبه ، طرح و… هستیم ، جای تاسف داره ، چرا فکر اساسی برای بحران آب نشده تا آیندگان آسیب نبینند ! انتقال آب خزر و … هم شده سرگرمی برای مردم مظلوم … ، طرحهایی مثل سد فینسک و … فقط در کوتاه مدت جوابگو خواهد بود بهتر ….

  2. سمنانی   می 30, 2017  

    کو؟کجای قانون بودجه است؟کدوم پیگیری؟دقیقا امسال هم مثل سالهای قبل در جدول 20درج شده که زمان مهندس خسروی درج شد و همچنان ادامه داره.اگه تغییری پیدا شده بگید تا ملت بدونن برادر من واقعیتها رو بگید واقعیت

  3. سمنان حسین   می 23, 2017  

    خوب است مردم شهرستانهای سمنان . مهدیشهر وسرخه راهم باهمین شکل سر گرم کنید تا این چهار سال هم تمام شود چقدرهنر مندید دیوار کوتاه تر از مردم این شهر ها را پیدا نکرده اید ..