0:30:23 - سه شنبه 23 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای پنج طرح جدید گردشگری در استان/ اکوکمپ آهوان سمنان موکول به بررسی بیشتر!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از موافقت اعضای کارگروه گردشگری این استان با ا جرای پنج طرح جدید گردشگری در استان سمنان خبرداد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا حسین خواجه بیدختی در حاشیه جلسه کارگروه گردشگری استان سمنان که امروز و در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست اجرای پنج طرح گردشگری توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد موافقت قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس اجرای مجتمع گردشگری تپه سیاه شهمیرزاد واقع در ابتدای محور شهمیرزاد به چاشم، شامل مرکز تفریحی و سرگرمی، رستوران، مرکز اقامتی و …، ایجاد اکوکمپ گردشگری در منطقه توران شاهرود در بیارجمند حدفاصل روستای خانخودی و قلعه بالا شامل 50 سوئیت، با حجم سرمایه گذاری 694 میلیارد ریال و اشتغالزایی 377 نفر مورد موافقت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: اکو کمپ خوارتوران شامل کمپ و فضای اقامتی، تفریحی و ورزشی، اکو پارک، پارک توران شناسی و … است که قرار است در دو فاز اجرا شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان افزود: در این جلسه با طرح احداث هتل در میامی واقع در بلوار مهارت این شهرستان نیز موافقت شد، این هتل دارای 36 اتاق است و در فضایی به مساحت 11 هزار متر مربع احداث می‌شود که شامل هتل، مرکز تفریحی و سرگرمی، رستوران و … است و زمینه اشتغال 70 نفر را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه احداث اقامتگاه بوم‌گردی در بیارجمند و کلیات اجرای طرح مجموعه گردشگری در شهرستان دامغان شامل هتل، سوئیت و … نیز مورد موافقت قرار گرفت تصریح کرد: مقرر شد در صورت بلامانع بودن احداث این مجموعه از سوی مسکن و شهرسازی، این طرح اجرایی شود.

خواجه بیدختی گفت: در این جلسه اجرای طرح اکوکمپ و اکوموزه عشایری شرق کشور در منطقه آهوان، سه راهی آبخوری شامل فضاهای تفریحی، سوارکاری، فروشگاه، عرضه و تولید لبنیات، تیراندازی با تیر و کمان و … نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه ای با حضور اداره امور عشایری و میراث فرهنگی، این طرح مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

وی از بررسی مشکلات اجرای مجموعه گردشگری روژان گرمسار در جلسه کارگروه گردشگری استان خبرداد و گفت: مقرر شد مشکلات این طرح در کارگروه زیربنایی بررسی شود. همچنین درخواست سرمایه گذار مجموعه گردشگری شهمیرزاد در زمینه افزایش محدوده برای طرح توسعه نیز پس از بازدید از طرح پیشنهادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ادامه داد: اجرای این طرح ها زمینه راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی، مجموعه‌های گردشگری، هتل و خدمات زیرساختی را فراهم می‌کند.

خواجه بیدختی افزود: در همایش اخیر سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان سمنان بیش از 30 تفاهم نامه با 581 میلیارد تومان به تصویب رسیده است.

به گزارش سمنان لاین استان سمنان دارای 62 مرکز اقامتی شامل 10 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمان‌پذیر، 34 اقامتگاه بوم گردی، هفت خانه مسافر، یک متل و سه مجتمع، محوطه و مجموعه گردشگری است و این واحدها در مجموع دارای یک هزار و 89 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان حدود 2 هزار نفر شب است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   می 23, 2017  

    جای تاسف دارد تنها اکو کمپ مرکز استان در وضعیت بررسی و بلاتکلیفی باشه ، از دلسوزان مرکز استان خواهشمند است این ناحقی ها را پیگیر باشن ، سر چه کلاسی باید یه عده آموزش ببینند تا فرق بین مرکز استان و شهرستان ها را بدانند ، مطالبات به حق مرکز استان را در مناطق دیگر هدر ندهید ، فرهنگ ، آثار باستانی وتاریخ کهن قدیم استان مربوط به سمنــــان مظلوم ، سنگسر ، دامغان و بسطام بوده ، نه برای یک شهر با قدمت 200 سال ، با جمعیت غیربومی …