3:47:56 - جمعه 19 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری
کانال تلگرام سمنان لاین

برتری مطلق روحانی بر رئیسی در نظرسنجی های۴شنبه صداوسیما،وزارت اطلاعات و …

نظرسنجی روز ۲۷ اردیبهشت صدا و سیما نشان می دهد روحانی با ۵۴ درصد از رئیسی با ۳۶ درصد جلو میباشد.
وی افزوده است: اگر تا روز یکشنبه، پیش بینی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تقریبا غیرممکن بود، اکنون با مشخص شدن نتایج نظرسنجی های سازمان صدا و سیما، وزارت اطلاعات و دانشگاه تهران، با اطمینان بیشتری می توان گفت آقای روحانی برنده انتخابات روز جمعه است.
بر خلاف تصور رهبران جناح اصولگرا، کناره گیری قالیباف به نفع رئیسی که از آن انتظار ایجاد یک شوک انتخاباتی داشتند، نتوانست تاثیر چشمگیری در آرای آقای رئیسی بودجود آورد. میتینگ بسیار پرشور مصلی و گردهمایی کم نظیر در میدان امام اصفهان و تجمع بزرگ در مشهد، علیرغم برخی انتظارها نتوانست موج خروشانی در پشتیبانی از رئیسی ایجاد کند.
نتایج نظرسنجی های سه نهاد معتبر کشور نشان می دهد، انصراف قالیباف تاثیر بسیار کمی در رشد آرای رئیسی داشته و نظرسنجی های مختلف در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت، آرای رئیسی را بین ۲۷ تا حداکثر ۳۶ درصد نشان می دهد.
در برابر، انصراف قالیباف، در رشد آرای روحانی تاثیر بسیار چشمگیری داشته است. به گونه ای که بر اساس نتایج سه نظرسنجی مختلف، او اکنون حداقل ۴۵ تا حداکثر ۵۷ درصد رای داشته و به احتمال بسیار زیاد در همان مرحله اول به پیروزی خواهد رسید.
در حال حاضر بیشترین رای روحانی در استان یزد و سپس تهران است. رئیسی در استانهای قزوین، زنجان، خراسان جنوبی و قم از روحانی  جلوتر است.
نظرسنجی روز ۲۷ اردیبهشت صدا و سیما نشان می دهد روحانی با ۵۴ درصد از رئیسی با ۳۶ درصد جلو بوده و رئیسی شانسی برای جبران ندارد.
در اصفهان که روز دوشنبه اجتماع کم نظیری در حمایت ازرئیسی برگزار شده، میزان آرای روحانی در نظرسنجی سه شنبه، ۲۱درصد بیشتر از رئیسی است؛ ۴۹ در برابر ۲۸ درصد.
در تهران نیز روحانی با ۵۵.۸ درصد پیش است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   می 19, 2017  

    خواهیم دید. نمی بایست از فضای استان خارج می شدید و وارد سیاست.