14:58:44 - سه شنبه 16 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرمت حمام تاریخی قلی در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین برج ققنوس تبلغات در سمنان لاین

رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سمنان گفت: عملیات مرمت و استحکام بخشی حمام تاریخی قلی در شهر سمنان آغاز شد.

 حمیدرضا دوست محمدی با اعلام این خبر، افزود: عملیات اجرایی مرمت حمام قلی با هدف ادامه مرمت و ساماندهی این حمام تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه دیوار حفاظتی این حمام تاریخی در سال گذشته مرمت شد، گفت: عملیات مرمتی امسال شامل ساماندهی بام بنا و بازسازی گنبدهای فروریخته، آواربرداری فضاهای داخلی و سبک سازی بام است.

دوست‌محمدی با اشاره به اینکه فاز جدید مرمت حمام قلی تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد، افزود: پس از اتمام مرمت، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان یا بهره برداران بنا موظف به ادامه مرمت بنا تا سقف اعتبارات مشارکتی هستند.

رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سمنان تصریح کرد: حمام قلی شهر سمنان به عنوان یکی از عناصر با ارزش بافت تاریخی شهر سمنان از یادگاران دوره صفویه است و در محور فرهنگی تاریخی کهن دژ قرار دارد.

حمام قلی به شماره 5633 در تاریخ 25اسفندماه 80 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و در مالکیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب