14:58:44 - سه شنبه 16 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرمت حمام تاریخی قلی در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سمنان گفت: عملیات مرمت و استحکام بخشی حمام تاریخی قلی در شهر سمنان آغاز شد.

 حمیدرضا دوست محمدی با اعلام این خبر، افزود: عملیات اجرایی مرمت حمام قلی با هدف ادامه مرمت و ساماندهی این حمام تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه دیوار حفاظتی این حمام تاریخی در سال گذشته مرمت شد، گفت: عملیات مرمتی امسال شامل ساماندهی بام بنا و بازسازی گنبدهای فروریخته، آواربرداری فضاهای داخلی و سبک سازی بام است.

دوست‌محمدی با اشاره به اینکه فاز جدید مرمت حمام قلی تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد، افزود: پس از اتمام مرمت، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان یا بهره برداران بنا موظف به ادامه مرمت بنا تا سقف اعتبارات مشارکتی هستند.

رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سمنان تصریح کرد: حمام قلی شهر سمنان به عنوان یکی از عناصر با ارزش بافت تاریخی شهر سمنان از یادگاران دوره صفویه است و در محور فرهنگی تاریخی کهن دژ قرار دارد.

حمام قلی به شماره 5633 در تاریخ 25اسفندماه 80 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و در مالکیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب