12:34:10 - سه شنبه 16 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بلافاصله پس از 10 دقیقه صورت خواهدگرفت ؛
اعلام صورتجلسه تعداد رای دهندگان به هر نامزد انتخابات شورای شهر
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان گفت: سه هزار و 300 نفر عوامل اجرایی روز 29 اردیبهشت در انتخابات دوزارهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان سمنان همکاری می‌کنند.

 

 سیدعباس دانایی روز سه شنبه در نشست توجیهی و آموزشی عوامل اجرایی انتخابات شهرستان سمنان در سالن هلال احمر این شهر، افزود: از این مجموع 791 نفر متصدی اخذ رای برای خواهران و برادران، 143 نماینده فرماندار و بقیه عوامل نیز بازرسان و پشتیبانی و خدمات را شامل می‌شوند.
وی از تعیین 143 شعبه اخذ رای برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان سمنان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 129 شعبه اخذ رای برای شهر سمنان و 14 شعبه نیز برای بخش مرکزی و مناطق روستایی پیش بینی شده است.
دانایی با اشاره به این که انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود، افزود: با همکاری صدا و سیما، شبکه های اجتماعی و در نقاط مختلف استان سمنان مانند بازار ، مساجد و مصلای نماز جمعه به مردم در این زمینه آموزش داده شده است.
فرماندار سمنان، با اشاره به نظرسنجی از مردم در رابطه با برگزارکنندگان مجریان انتخابات، بیان داشت: مردم اعتماد کامل به بی‌طرفی مجریان انتخابات امسال دارند.
وی بیان داشت: بعد از گذشت 10 دقیقه از انتخابات صورتجلسه تعداد رای دهندگان به هر نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر از طریق دستگاه های الکترونیکی اخذ رای اعلام می شود و شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری، از طریق چهار ناظر بر شمارش، به صورت دستی نظارت می‌شود.
وی یاد آور شد: نماینده فرماندار در هر شعبه اخذ رای مانند خود فرماندار و مدیر هماهنگ کننده است که به همراه مسوولان ناظر و روسای هیات نظارت کنترل دارند.
فرماندار سمنان، با بیان اینکه امانت‌داری مهمترین رکن برگزاری انتخابات است، گفت: صیانت از آرای مردم و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران و برگزاری انتخاباتی بی‌طرفانه از برنامه‌ها و اولویت مجریان انتخابات امسال است.
در این نشست محمد رضا خباز استاندار سمنان و جمعی از نمایندگان فرماندار، سربازرسان و عوامل اجرایی انتخابات 29 اردیبهشت در شهرستان سمنان حضور داشتند.
جمعیت شهرستان سمنان بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 بیش از 196 هزار نفر است که 131 هزار نفر از این تعداد شهروندان واجد شرایط رای دادن هستند.
107 نامزد در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سمنان برای هفت کرسی اصلی رقابت می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب