خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/05/12 01:50
شناسه خبر : 17490

مسئولان محترم بدانید ؛ اوج انتظارات مردمی در فعال شدن فرودگاه سمنان

طی چند ماه اخیر مسولان استان و شهرستان سمنان بارها در فرودگاه سمنان حاضر شدند و از راه اندازی فرودگاه مرکز استان خبر دادند. اخباری که موجی از شور و امید را در بین مردم سمنان و شهرستانهای همجوار برای تحقق یکی از  آرزوها و مطالبات دیرینه خود به وجود آ ورد .بطوریکه همگان برای […] ...

طی چند ماه اخیر مسولان استان و شهرستان سمنان بارها در فرودگاه سمنان حاضر شدند و از راه اندازی فرودگاه مرکز استان خبر دادند.

اخباری که موجی از شور و امید را در بین مردم سمنان و شهرستانهای همجوار برای تحقق یکی از  آرزوها و مطالبات دیرینه خود به وجود آ ورد .بطوریکه همگان برای افتتاح این فرودگاه  و برقراری پروازهای مسافری به داخل و خارج کشور لحظه شماری می کردند.

سرانجام چندی پیش با حضور ریاست محترم جمهور به سمنان ،مهم ترین و اصلی ترین بخش فرودگاه به بهره برداری رسید.

از آن زمان تاکنون در محافل عمومی و خصوصی ، این سوال مرتبا مطرح می شود که  چرا فرودگاه سمنان فعال نشده است؟مگر این فرودگاه راه اندازی نشد؟مگر رئیس جمهور محترم با هواپیما به مرکزاستان نیامد و باند فرودگاه را افتتاح نکرد؟

پس دلیل عدم پاسخ مسولین استان به مطالبه جدی مردم چیست؟

عملیاتی شدن فرودگاه سمنان برای مردم آنقدر مهم و حیاتی بود که حتی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان  آیت الله شاهچراغی هم در یکی از خطبه های نماز جمعه سمنان ، بنا بر گزارش و وعده مسولین ،خبر خوش برقراری پرواز از فرودگاه مرکز استان به مشهد مقدس را به مردم مومن و مذهبی سمنان نویددادند لیکن هفته ها از سفر رییس محترم جمهور به استان می گذرد و اتفاق خاصی را در این فرودگاه شاهد نیستیم و گویی به بوته ی فراموشی سپرده شده است!

تا چه زمانی این مردم باید صبوری کنند؟

از استاندار محترم می خواهیم به همان میزانی که برای فرودگاه شاهرود وقت می گذارند برای فرودگاه مرکز استان هم وقت بگذارند.اگر مرزهوایی را برای فرودگاه دیگر استان از هیات دولت درخواست می کنند ، برای سمنان هم این تقاضا را مطرح کنند.ضمن آنکه برای برقراری پرواز از فرودگاه سمنان به سایر نقاط کشور وعتبات عالیات ( بنا به فرمایشات مکرر ایشان ) هم پیگیر باشند.

گرچه از نماینده محترم مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی هم انتظار بیشتری می رود تا در خصوص مطالبات مردم حوزه انتخابیه و بطور خاص فرودگاه سمنان تلاش مضاعفی را مصروف نمایند و خواسته بحق مردم سمنان را به گوش مسولین رسانده و تا تحقق آن دست از تلاش برندارند. ضمن آنکه هنوز وعده ایشان به مردم سمنان که گفته بودند دیگر شاهد این جمله که سمنان تنها مرکز استان فاقد کشور می باشد نخواهیم بود ، محقق نشده است.

لذا تا زمانی که این فرودگاه پروازی نداشته باشد فرقی بین داشتن و نداشتن فرودگاه نخواهد بود. بعبارت دیگر سمنان همچنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه در کشوراست چون هیچ پرواز مسافری در  آن انجام نمی شود.

فرودگاه برای مردم است و مردم سمنان هم هنوز از طریق فرودگاه شهرشان به سایر نقاط پروازی نداشته اند. همین انتظار و خواسته هم از فرماندار محترم و اعضای محترم شورای شهر به ویژه اعضای شورایی که بزودی از سوی مردم انتخاب می شوند ، می رود. در هرصورت مسولان استان و شهرستان بدانند که برخورداری مرکز استان از داشتن فرودگاهی جامع و استانی در سمنان ، با برقراری پرواز ، مرزهوایی و …..خواسته جدی نه تنها مردم فهیم  شهرستان سمنان، بلکه مردم عزیز سایر شهرستانهای همجوار استان هم می باشد. پس اگر نگاه استانی و شهرستانی به فرودگاه سمنان داشته باشیم که  باید داشته باشیم ، تلاش بیشتر استاندار محترم و نماینده عزیز و فرماندار محترم شهرستان سمنان را برای اجابت به مهمترین خواسته مردم استان را بایست شاهد باشیم و از اقدامات نمایشی و پروپاگاندایی بپرهیزیم.

عزیزان مسئول ؛ استاندار ، فرماندار و نماینده ی مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه :
بیایید برای مردم نجیب ،فهیم و شهید پرور  این خطه از ایران اسلامی پایان این انتظار سخت باشید.

بدون شک ما هم لحظه به لحظه پیگیر بوده ومطالبه گر خواهیم بود.

یک شهروند سمنانی