1:50:36 - جمعه 12 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئولان محترم بدانید ؛ اوج انتظارات مردمی در فعال شدن فرودگاه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

طی چند ماه اخیر مسولان استان و شهرستان سمنان بارها در فرودگاه سمنان حاضر شدند و از راه اندازی فرودگاه مرکز استان خبر دادند.

اخباری که موجی از شور و امید را در بین مردم سمنان و شهرستانهای همجوار برای تحقق یکی از  آرزوها و مطالبات دیرینه خود به وجود آ ورد .بطوریکه همگان برای افتتاح این فرودگاه  و برقراری پروازهای مسافری به داخل و خارج کشور لحظه شماری می کردند.

سرانجام چندی پیش با حضور ریاست محترم جمهور به سمنان ،مهم ترین و اصلی ترین بخش فرودگاه به بهره برداری رسید.

از آن زمان تاکنون در محافل عمومی و خصوصی ، این سوال مرتبا مطرح می شود که  چرا فرودگاه سمنان فعال نشده است؟مگر این فرودگاه راه اندازی نشد؟مگر رئیس جمهور محترم با هواپیما به مرکزاستان نیامد و باند فرودگاه را افتتاح نکرد؟

پس دلیل عدم پاسخ مسولین استان به مطالبه جدی مردم چیست؟

عملیاتی شدن فرودگاه سمنان برای مردم آنقدر مهم و حیاتی بود که حتی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان  آیت الله شاهچراغی هم در یکی از خطبه های نماز جمعه سمنان ، بنا بر گزارش و وعده مسولین ،خبر خوش برقراری پرواز از فرودگاه مرکز استان به مشهد مقدس را به مردم مومن و مذهبی سمنان نویددادند لیکن هفته ها از سفر رییس محترم جمهور به استان می گذرد و اتفاق خاصی را در این فرودگاه شاهد نیستیم و گویی به بوته ی فراموشی سپرده شده است!

تا چه زمانی این مردم باید صبوری کنند؟

از استاندار محترم می خواهیم به همان میزانی که برای فرودگاه شاهرود وقت می گذارند برای فرودگاه مرکز استان هم وقت بگذارند.اگر مرزهوایی را برای فرودگاه دیگر استان از هیات دولت درخواست می کنند ، برای سمنان هم این تقاضا را مطرح کنند.ضمن آنکه برای برقراری پرواز از فرودگاه سمنان به سایر نقاط کشور وعتبات عالیات ( بنا به فرمایشات مکرر ایشان ) هم پیگیر باشند.

گرچه از نماینده محترم مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی هم انتظار بیشتری می رود تا در خصوص مطالبات مردم حوزه انتخابیه و بطور خاص فرودگاه سمنان تلاش مضاعفی را مصروف نمایند و خواسته بحق مردم سمنان را به گوش مسولین رسانده و تا تحقق آن دست از تلاش برندارند. ضمن آنکه هنوز وعده ایشان به مردم سمنان که گفته بودند دیگر شاهد این جمله که سمنان تنها مرکز استان فاقد کشور می باشد نخواهیم بود ، محقق نشده است.

لذا تا زمانی که این فرودگاه پروازی نداشته باشد فرقی بین داشتن و نداشتن فرودگاه نخواهد بود. بعبارت دیگر سمنان همچنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه در کشوراست چون هیچ پرواز مسافری در  آن انجام نمی شود.

فرودگاه برای مردم است و مردم سمنان هم هنوز از طریق فرودگاه شهرشان به سایر نقاط پروازی نداشته اند. همین انتظار و خواسته هم از فرماندار محترم و اعضای محترم شورای شهر به ویژه اعضای شورایی که بزودی از سوی مردم انتخاب می شوند ، می رود. در هرصورت مسولان استان و شهرستان بدانند که برخورداری مرکز استان از داشتن فرودگاهی جامع و استانی در سمنان ، با برقراری پرواز ، مرزهوایی و …..خواسته جدی نه تنها مردم فهیم  شهرستان سمنان، بلکه مردم عزیز سایر شهرستانهای همجوار استان هم می باشد. پس اگر نگاه استانی و شهرستانی به فرودگاه سمنان داشته باشیم که  باید داشته باشیم ، تلاش بیشتر استاندار محترم و نماینده عزیز و فرماندار محترم شهرستان سمنان را برای اجابت به مهمترین خواسته مردم استان را بایست شاهد باشیم و از اقدامات نمایشی و پروپاگاندایی بپرهیزیم.

عزیزان مسئول ؛ استاندار ، فرماندار و نماینده ی مردم شریف شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه :
بیایید برای مردم نجیب ،فهیم و شهید پرور  این خطه از ایران اسلامی پایان این انتظار سخت باشید.

بدون شک ما هم لحظه به لحظه پیگیر بوده ومطالبه گر خواهیم بود.

یک شهروند سمنانی

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. ابوالفضل عبدوس   ژوئن 3, 2017  

  استاندارمحترم اقای خباز ماساکنین خیابان استانه مجتمع۳۳واحدی شهرداری ازجنابعالی خواهشمندیم ازمحل فوق بازدیدنموده وامکانات ساده مثل بهداشت محیط زیست فضای سبز ……که بایدیک شهروند داشته باشد نداریم رایا این منطقه که درجوار امامزاده یحیی . وابروی شهرمان مباشد به این صورت باشد باشدکه باحضورتان دراین محل خانواده وبچه هایمان درنزدیکی خانه مان بجای خاک تپه زباله دان یک درخت یافضای سبز کوچک ببیند انشالله

 2. قدوسی   می 15, 2017  

  واقعاً این همه درباره افتتاح فرودگاه سمنان فقط اخبار و نمایش بود؟ عزیزان به اصطلاح مسوول: اگر مردم را به تماشای نمایش نشانده اید اطمینان داشته باشید یک روزی شما به تماشای نمایش این مردم خواهید نشست. عمر مسولیت ، برف است و آفتاب تموز(تابستان)

 3. علایی، رضا   می 14, 2017  

  با تشکر از نویسنده این مقاله وزین. نویسنده محترم این درخواست حرف دل همه شهروندان سمنانی ، مهدیشهری، شهمیرزادی، سرخه ای، گرمساری، آرادانی، دامغانی و…. را زده است. مسوولان شهرستان سمنان باید فرودگاه سمنان را راه اندازی کنند. این فرودگاه برای همه شهرستانهاست. این فرودگاه ظرفیت 500 هزار نفری برای تمام شهرستانهاست. لطفا نمایندگاه دیگر استان از جمله جناب آقای دکتر کاتب عزیز و دکتر حسن بیگی محترم هم به نماینده سمنان کمک کنند.

 4. سروش   می 14, 2017  

  فعال شدن فرودگاه استان در مرکز استان. یک کلام. ختم کلام

 5. حسین   می 13, 2017  

  دوستان و خوانندگان محترم
  اگر نگاه متعصبانه مخرب و اختلاف انگیز را کنار بگذاریم به این نتیجه میرسیم که هر دو فرودگاه سمنان و شاهرود در صورت توسعه و رشد به نفع منطقه و استان خواهد بود و با ایجاد مسیر های موردنیاز و مرز هوایی برای هر دو فرودگاه، این فرودگاهها می توانند مکمل یکدیگر باشند مثلا مرز هوایی و مقاصد فرودگاههای سمنان و شاهرود طوری تنظیم شود که مسیر های مختلف و بیشتری رو پوشش بدن نه اینکه با دعواهای لفظی و … هیچ کدام یا پرواز و مرزهوایی به تعداد مناسب نداشته باشن یا به سختی و بدبختی و بعد از چند ماه و چند سال اختلاف و جبهه گیری و… فرودگاههای با تراکم کم مسافر و نه چندان کارامد و اقتصادی داشته باشیم یعنی عوارض نامناسب اجتماعی و اتلاف منابع بیت المال

 6. شریفی   می 13, 2017  

  پرواز از سمنان به مشهد. تهران .کیش + مرزهوایی+ پرواز از سمنان به عتبات عالیات از مطالبات جدی ماست. آقایان مسئول اگر توان ندارند لطفا استعفا بدهند. ما مدیران فعالی می خواهیم .

 7. خرمیان   می 13, 2017  

  با کمال تاسف باید بنویسیم و بخوانیم ((( سمنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه )))) . مسئولین سمنان کجایند؟

 8. م-ص از سمنان   می 13, 2017  

  مدیر محترم فرودگاه سمنان باید برای توسعه همه جانبه فرودگاه سمنان وقت بیشتری بگذارند.

 9. محمدکاظم   می 13, 2017  

  آقای استاندار لطفا گوشه چشمی هم به مرکز استان داشته باشید. آقای دکتر همتی لطفا بیشتر به فکر حوزه انتخابیه خود باشید. بهتره به جای پرداختن به مسائلی که چیزی را عاید مرکز استان نمی کند خودداری فرمائید.

 10. شهروند سمنان   می 12, 2017  

  جناب اقای استاندار عزیز حال که بهمت مسولین و پیگیری مردم سمنان باند فرودگاه افتتاح گردید تقاضا داریم نسبت به برقراری پرواز داخلی وهمچنین تصویب مرز هوایی برای سفر عالیات عتبات اقدام فرمایید با تشکر

 11. ناشناس   می 12, 2017  

  زنده باد سمنان و سمنانی

 12. محمودیان   می 12, 2017  

  واقعا مسئولان استان باید به این مطالبه بر حق مردم توجه ویژه داشته باشند
  مردم سمنان سنگسر و سرخه بیصبرانه منتظر راه اندازی پروازها به مشهد و نجف اشرف هستند .
  مردم را از خودتان نا امید نکنید

 13. معتمدی   می 12, 2017  

  اقای استاندارلطف کنند عدالت را برقرارکنند. اگربرای مرزهوایی فرودگاه شاهرود مکاتبه کردند که البته کردند!!!!!! برای فرودگاه سمنان هم اقدام کنند.

 14. داریوش   می 12, 2017  

  بهتره نماینده محترم و فرماندار گرامی, یک قدری با مشکلات و عقب ماندگی های فراوان مرکز استان جدی تر برخورد کنند. یکی از این عقب ماندگی ها نداشتن فرودگاه در مرکز استان است. وا… خجالت داره که مرکز استان فرودگاهش فعال نباشه, اونوقت یک شهر ……

 15. محمود   می 12, 2017  

  مسولین استان وبه بخصوص شهرستان سمنان باید بخاطر عدم راه اندازی فرودگاه مرکز استان به حضرت ایت ا… شاهچراغی و مردم سمنان پاسخگو باشند.

 16. درستکار   می 12, 2017  

  اقای دکتر همتی. الکریم اذا وعد وفی منتظر وعدهشماهستیم.

 17. همشهری   می 12, 2017  

  درود بر تو همشهری
  درود بر سمنان لاین
  درود بر همه کسانی که دلشون برای سمنان می‌تپه و مغزشون برای اینجا می‌اندیشه