16:55:31 - پنجشنبه 11 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به ازای هر 3500 جوان شاهرودی، یک تشکل مردم نهاد وجود دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -شاهرود- رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود گفت: شهرستان شاهرود 45 هزار جوان دارد و به ازای هر سه هزار و 500 جوان این شهرستان، یک تشکل مردم نهاد فعالیت می کند.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا مجید محمدی پنجشنبه در آیین تجلیل از جوانان برتر شهرستان شاهرود، افزود: بنابر مطالعات انجام شده، در کشورهای اروپایی به ازای هر 100 جوان و در ایران به ازای هر پنج هزار جوان یک تشکل مردم نهاد وجود دارد.
وی با بیان اینکه قرار است تا پایان دولت یازدهم 2 هزار و 900 سازمان مردم نهاد از وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت دریافت کنند، اضافه کرد: تا پایان سال 99 نیز بر اساس برنامه ششم توسعه، 2 هزار و 500 سازمان فرهنگی و تشکل مردم نهاد دیگر به کشور اضافه می گردد تا آمارها به معیارهای جهانی نزدیک تر شود.
محمدی با اشاره به اعتبارهایی که از سوی وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری دوره های آموزشی و مهارت افزایی جوانان اختصاص داده شده، گفت: تا پیش از دولت تدبیر و امید فقط 17 استان کشور مرکز مشاوره و ازدواج داشتند اما اکنون تعداد مراکز مشاوره کشور رشد چشمگیری یافته و یکی از این مراکز قرار است در آینده نزدیک در شهرستان شاهرود راه اندازی شود.
وی یکی از مهم ترین دغدغه های دولت را احداث خانه های جوانان دانست و افزود: در برنامه ششم توسعه نیز انجام کارهایی چون رشد چند برابری وام ازدواج، احیای صندوق اندوخته ازدواج جوانان و بیمه ازدواج جوانان نیز برنامه ریزی شده است.
محمدی همچنین با اشاره به راه اندازی خانه جوانان شهر سمنان، گفت: در 6 ماهه نخست امسال در شاهرود نیز خانه جوانان گشایش می یابد.
در آیین تجلیل از جوانان برتر شهرستان شاهرود، 25 تن در حوزه های گوناگون طلبه جوان، قرآن و جوان، جوان و ادبیات، جوان و موسیقی، جوان و رسانه، جوان و هنرهای جوان بخش فیلم، جوان و هنرهای تجسمی، کشاورز و روستایی جوان، جوان و علم و فناوری، جوان با توانایی‌های خاص، سرباز جوان، جوان و کارآفرینی، فعالیت‌های اجتماعی، گردشگری و صنایع‌دستی تجلیل شدند.
شهرستان شاهرود دارای 13 تشکل مردم نهاد است که از این تعداد، 10 تشکل در سه سال گذشته مجوز فعالیت خود را دریافت کرده اند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب