11:25:15 - چهار شنبه 10 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارمطرح کرد:
سمنان ؛ تنها شهر در استان که هرکاندیدشورا مجوز برپایی 2 ستاد خواهدداشت
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین از كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات شهرستان سمنان دومين جلسه دوره آموزشي بازرسين و سربازرسين دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا با حضور سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان ،متقي مديركل دفتر امورسياسي انتخابات وتقسيمات كشوري و دبير ستاد انتخابات استان و اعضا هيات بازرسي شهرستان و بازرسين و سربازرسين در محل سالن همايش اداره كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان برگزار شد.


در اين جلسه سيد عباس دانايي فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان ضمن تبريك اعياد شعبانيه و ميلاد حضرت علي اكبر(ع) روز جوان با اشاره به تبصره ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات رياست جمهوري و ماده ۶۶ قانون شوراي اسلامي كشور در خصوص تعيين ماموريني جهت بازرسي و كنترل حسن انجام انتخابات گفت به ازاي هر ۱۴۳ شعبه اخذ راي در شهرستان سمنان يك نفر به عنوان بازرس و به ازاي هر ۱۵ شعبه يك نفر به عنوان سربازرس معرفي خواهند شد كه به عنوان بازو و كمك يار فرماندار و بخشدار در فرآيند انجام انتخابات فعاليت خواهند نمود.
دانايي با اشاره به به ابلاغ بخشنامه تبليغات كانديداي رياست جمهوري و شوراي شهر در هيات اجرايي گفت كانديداهاي شوراي شهر سمنان بر اساس برنامه زمان بندي اعلام شده به ازاي هر منتطقه شهرداري مجوز برپايي يك ستاد را خواهند داشت كه شهرستان سمنان در استان تنها شهري است كه داراي دو منطقه شهرداري ناحيه ۱ و شهرداري ناحيه ۲ مي باشد .
رئيس هيات اجرايي شهرستان از تعيين فضاي تبليغات شهري انتخابات براي كانديداها شوراي شهر با هماهنگي شهرداري سمنان خبر داد و گفت بر اساس قوانين تبليغات كانديداها مي توانند تصاوير خود را با دو فرم جداگانه و در ابعاد ۱۰۰*۷۰ نسبت به چاپ و تبليغ اقدام نمايند.
وي با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري در خصوص برگزاري انتخابات بر اساس قوانين انتخابات گفت فصل الخطاب اجراي قانون انتخابات است و به عنوان يك وظيفه براي كليه دست اندركاران الزامي است.

وي با اشاره به پيش بيني بيش از ۴۰۰ صندوق الكترونيكي انتخابات براي شعبات اخذ راي در انتخابات شوراي شهر گفت اين تعداد به تناسب راي دهندگان هر شعب از يك تا چهار دستگاه براي هر شعبه تجهيز خواهند شد.


متقي مديركل دفتر امورسياسي انتخابات وتقسيمات كشوري و دبير ستاد انتخابات استان هم دراین نشست با اشاره به برگزاري انتخابات تمام مكانيزه در ۱۵۰ شهر كشور گفت در استان سمنان شهر ستان سمنان ،مهديشهر و دامغان بر اساس جمعيت داراي شوراهاي ۷ نفره و ۹ نفره انتخابات بصورت تمام مكانيزه برگزار خواهد شد.

مهدی صميميان رئيس هيات بازرسي شهرستان سمنان نيز در ادامه با اشاره به فعاليت ۱۴۳ بازرس و ۱۰ سربازرس در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراي شهر گفت از اين تعداد ۳۶ درصد بانوان هستند كه براي اولين بار اين تعداد فعاليت بانوان را در انتخابات شاهد هستيم.

وي در خصوص ميزان تحصيلات بازرسين و سربازرسان گفت ۵۰ درصد بازرسين با تحصيلات دكتراي و فوق ليسانس و مابقي در مقاطع مختلف دانشگاهي كه از اقشارمديران،كارمندان و دانشجويان و جوانان استفاده شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب