21:29:13 - سه شنبه 9 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان؛
پروژه ی آزادراه حرم تا حرم در دستور کار قرار دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان از دو برابر شدن سهیمه استان سمنان در بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات زیر 100 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا دکتر داریوش طاهری در کارگروه اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر طیب‌نیا وزیر اقتصاد هم‌اینک در شاهرود در حال برگزاری است اظهار کرد: با پیگیری و دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی سهیمه این استان برای بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات زیر صد میلیون تومان دو برابر شد.

وی با اشاره به هدف‌گذاری‌های دولت در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق در حوزه تولید افزود: در همین راستا امسال 30 پروژه بزرگ صنعتی، معدنی؛ کشاورزی و … در سطح استان سمنان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان با اشاره به اقدامات پردامنه دولت برای رفع موانع تولید در سال جاری گفت: تا کنون مشکل ۱۸ شرکت حل و تسهیلات مورد نیاز برای افزایش ظرفیت تولید در اخیار آنها قرار گرفته است.

طاهری با اشاره به اشتغال ایجاد شده از طرح‌های در دست اجرای امسال تصریح کرد: با اجرای کامل طرح‌های حمایتی دولت از این ۳۰ پروژه صنعتی بزرگ بیش از ۶۰۰۰ شغل در استان ایجاد می‌شود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان یادآوری کرد: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۹۰۰۰ هکتار از اراضی استان در طرح آبیاری تحت فشار مورد حمایت قرار گرفت.

وی از کمبود منابع آبی به‌عنوان یکی از مشکلات جدی در این استان نام برد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر منابع آبی به‌عنوان مهمترین چالش اصلی در استان سمنان مطرح است لذا در همین راستا کوشیده‌ایم تا برای میان مدت اقدامات اصلاحی اساسی برای جلوگیری از هدر رفت آب و ساماندهی فاضلاب این استان انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان ادامه داد: در برنامه بلند مدت نیز طرح انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی با جدیت پیگری می‌شود.

وی از راه‌اندازی متروی تهران –گرمسار و سامان‌دهی فرودگاه‌های شاهرود و سمنان به عنوان پروژه‌های مهم ارتباطی در استان نام برد و گفت: در زمینه ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی و جاده‌ای نیز پروژه‌های مهمی و از جمله دو قطعه از آزادراه حرم تا حرم در دستور کار قرار دارد.

اعطای ۷۱هزار میلیارد تسهیلات به کارخانجات استان سمنان

همچنین حسن مونسان مدیر شعب بانک ملی در استان سمنان گفت: د ر یک سال گذشته ۷۱ هزار میلیارد تسهیلات به کارخانجات و شرکت‌های استان پرداخت شده است .

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان تصریح کرد: در یک سال اخیر یک‌هزار و۵۲۰ فقره وام قرض‌الحسنه به جوانان پرداخت شده است .

وی با اشاره به تعدادی بالای متقاضیان در این بخش گفت: با وجود افزایش وام‌های قرض‌الحسنه اعطایی ۴۰۰۰ نفر دیگر نیز در صف انتظار هستند.

به گزارش ایسنا دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم از مسئولان بانکی سمنان خواست در سفربعدی سعی کنند تعداد افراد در صف دریافت وام را به صفر برسانند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب