21:24:33 - سه شنبه 9 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار:مجموعه سرمایه گذاری های انجام شده در استان سمنان حدود 6 هزار میلیارد تومان است
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان با اشاره به اهمیت فعالیت بخش خصوصی ، گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مهمترین نقش را در توسعه رونق و صادرات در این استان دارند.

 محمدرضا خباز عصر سه شنبه در نشست خبری به همراه علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، گفت: ستادهای اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان برای حل مشکلات بخش خصوصی در این استان به طور منظم برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 57 جلسه کارگروه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده است و در کنار این ستاد نیز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان نیز فعالیت دارد تشکیل شده و مشکلات واحدها در این کارگروه بررسی و رفع شده است، افزود: در طول این 17 ماه که بنده توفیق خدمت گذاری به مردم استان سمنان را دارم حدود 7 همایش سرمایه گذاری در استان برگزار شده است.
خباز ادامه داد: مجموعه سرمایه گذاری های انجام شده در استان سمنان در قالب تفاهم نامه حدود 6 هزار میلیارد تومان است که تا هفته گذشته 111 تفاهم نامه پیش‌بینی شد که 87 تفاهم نامه به قرارداد منجر شده است.
استاندار سمنان تاکید کرد: با همه وجود اعتقاد داریم که کشور را با سرمایه گذاری دولتی نمی توانیم اداره کنیم و باید سرمایه گذاری خصوصی باشد و اقتصاد کشور به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی، باید مردمی شود و بخش خصوصی میدان‌دار اقتصاد کشور باشد.
خباز با اشاره به ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی این استان، گفت: حدود 2 هزار و 549 واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مشکلات هزار و 803 واحد رسیدگی شد که شرایط دریافت تسهیلات رونق تولید را دارند و به بانک معرفی شدند که تاکنون 772 واحد به مبلغ 427 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه سهم دولت در تسهیلات رونق تولید 440 میلیارد تومان بود که با همکاری بانک ها به 460 میلیارد تومان افزایش یافت، افزود: 2 گروه ناظر نیز تشکیل شد و دایم به واحدها سرکشی می کنند تا مشخص شود چه میزان از واحدها به تعهد خود در اشتغالزایی عمل کرده اند، ملاک نیز تامین اجتماعی است و فهرست بیمه واحدها در حال حاضر به نسبت سال گذشته باید متفاوت باشد
استاندار سمنان افزود: اگر واحد تولیدی دارای مشکلی است که مشمول این تسهیلات می شود و تسهیلات رونق تولید به آن اختصاص نیافته اعلام کند تا پیگیری شود.
از هزار و 803 واحد تولیدی معرفی شده به بانک‌های استان سمنان تاکنون 772 واحد تولیدی تسهیلات رونق تولید حدود چهار هزار و 270 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کردند که 191 واحد مربوط به بخش صنعت به میزان سه هزار و 234 میلیارد ریال و 581 واحد مربوط به بخش کشاورزی به میزان هزار و 10 میلیارد ریال تسهیلات بود.
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه به سمنان، صبح امروز پس از حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان سمنان در فرمانداری شهرستان شاهرود، مرکز خدمات ارزیابی ویژه صادرات استان سمنان مستقر در شاهرود را به همراه مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افتتاح کرد و سپس ساعت 17 در سمنان با نخبگان این استان در سالن شهید مطهری سمنان دیدار کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب