20:18:33 - پنجشنبه 4 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخ مودبانه فرماندار سمنان به اظهارات اخیر یکی از نمایندگان استان
کانال تلگرام سمنان لاین

برادر همسنگر دیروز و نماینده محترم امروز

جناب آقای حسن بیگی عضو محترم هیأت نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان سمنان

سلام علیکم

پس از مطالعه مصاحبه حضرتعالی با یکی از خبرگزاری های استانی و بیان مطالبی در خصوص اینجانب با اینکه بنای دفاع از خود را نداشتم اما لازم می دانم به منظور حفظ جایگاه فرمانداری ،هیات های اجرایی و نظارت و جهت تنویر افکار عمومی و با عنایت به این جمله از فرمایشات مقام معظم رهبری که ” در امر انتخابات مرّ قانون باید عمل شود نتیجه انتخابات ملت هر چه که شد این معتبر است این قانون است ” نظر جنابعالی را به مواد قانون که خود به عنوان نماینده مردم در مجلس بهتر از بنده بدان واقفید جلب می کنم.

1 – مواد 59 و 61 قانون تشکیلات شوراها طرق اعمال نظارت توسط هیأت مرکزی نظارت را تبیین نموده است.

2 – بر اساس ماده 49 قانون تشکیلات , وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور , بررسی سوابق داوطلبان باید محرمانه صورت گیرد و افشای هرگونه اطلاعات دریافت شده توسط اعضای هیأت اجرایی و یا هر شخص دیگر ممنوع است.

3-ماده 41 آیین نامه اجرایی قانون شوراها تصریح دارد هیأت نظارت استان , هیأت نظارت شهرستان را معرفی می نماید و هیأت اجرایی هم با پیشنهاد 30 نفر از معتمدان که به تأئید هیأت نظارت رسیده اند و با رای معتمدین انتخاب می گردند , تشکیل می شود .و برخلاف صحبتهای حضرتعالی چینش و انتخاب خاصی از طرف فرماندار صورت نگرفته است .

4 – مطابق ماده 55 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات شوراها , ستاد انتخابات استانداری پس از وصول صورتجلسه رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده از هیأت نظارت استان مراتب را به فرمانداری مربوط اعلام می نماید . که این ماده موید عدم ارتباط مستقیم فرمانداریها با هیأت نظارت استان می باشد. مضافاً بر اینکه اعضای محترم هیأت نظارت شهرستان به عنوان نمایندگان هیأت نظارت استان در کلیه جلسات هیأت اجرایی حضور داشته و نتایج را به هیأت نظارت استان منعکس می نمایند , همچنین این فرمانداری نهایت همکاری و تعامل را با هیأت های نظارت شهرستان و استان داشته است .

در پایان ضمن قدردانی از زحمات حضرتعالی و نمایندگان محترم در هیأت نظارت استان , اینجانب به عنوان مجری قانون تنها اجراکننده امر قانون هستم و امیدوارم اگر نقص در قانون است شما بزرگواران ضمن تصحیح آن در مجلس شورای اسلامی راه را برای خدمتگزاری ما خادمان مردم هموار کنید تا مباد که این ضعف موجب آن گردد که بدون تحقیق و بررسی دیگران را متهم کنیم.

سیدعباس دانائی – فرماندار شهرستان سمنان

شایان ذکراست حسن بیگی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های استان از فرماندارسمنان  در خصوص تأیید صلاحیت برخی افراد و عدم همکاری جهت ارسال برخی مستندات مورد انتقاد تند قرارداده بود که با پاسخ مودبانه و درشأن مردم سمنانِ سیدعباس دانایی فرماندار مرکزاستان مواجه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب