10:55:59 - پنجشنبه 4 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشی از اقدامات صورت گرفته در استان سمنان درسالهای اخیر
کانال تلگرام سمنان لاین

سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و اعضای کابینه در سال 95 و اوایل سال جاری به سمنان و بهره برداری و کلنگ زنی دهها طرح عمرانی و تولیدی و صنعتی ، گامی مهم و ارزشمند برای افزایش اشتغال و توسعه پایدار در این استان بوده است.

استان سمنان با 702 هزار و 360 نفر جمعیت و 9.7 میلیون هکتار وسعت، مجموعه ای از کویر ،جنگل و کوهستان است و گنجی از ذخائر قابل توجه معدنی، بناهای تاریخی و زمینه گردشگری، خاک حاصلخیز برای پرورش انواع محصولات کشاورزی به استان چهار فصل مشهور است.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.
ظرفیت های پیدا و پنهان استان زرخیز سمنان با حضور شخصیت های برجسته کشوری برای افزایش اشتغال و رونق اقتصادی بیش از پیش این دیار در دولت یازدهم نمایان شده است.
در سالهای 95 و 96 دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری 2 بار به استان سمنان سفر کرد که این امر نشان می دهد که ایشان نسبت به رفع مشکلات این دیار دغدغه داشته است.
سفر معاون اول رئیس جمهوری در تیرماه سال 95 و سفر 9 وزیر کابینه دولت تدبیر و حضور 28 معاون وزیردر نقاط مختلف استان سمنان برای بررسی و رفع مهم ترین مشکلات، نشان از اراده دولت یازدهم برای رفع مشکلات این استان زرخیزدارد.
سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان اعتماد مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی را به این دیاربرگرداند و بیان گوشه ای از مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم در استان سمنان می تواند تلاشی مضاعف برای ادامه این روند باشد.
**نخستین سفر رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید 31 فروردین 95
در این روز دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در قالب بیست و ششمین سفر کاروان تدبیر و امید مهمان مردم استان سمنان بود و در این سفر منشا خیر فراوانی برای مردم استان ،آیین بهره برداری و کلنگ زنی آبگیری سدهای مجن، آغاز عملیات اجرایی سد روزیه و افتتاح و بهره برداری شبکه آبیاری دشت دامغان، افتتاح شرکت های آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو قدرت، توسعه ورق گالوانیزه و ورق رنگی شرکت نورد لوله، افتتاح شرکت پالایش نفت و گاز پیروزی، شرکت معدنی املاح و مس کاوان عباس آباد، افتتاح پست 230 به 63 کیلوولت شهید بسطامی، آغاز به کار احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی خورشیدی، افتتاح 247 واحد مسکن مهر در 9 شهر انجام شد.
**سفر معاون وزیرآموزش و پرورش به استان سمنان
در چهارم خرداد 95 ،مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی برای شرکت در دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز به این استان سفرکرد.
او در این جشنواره از رشد و توسعه مدارس و مراکز غیر دولتی سمنان و کیفیت بخشی آن ها تقدیر کرده و گفت:رویکرد مشارکت و کمک 20 درصدی به آموزش و پرورش استان سمنان از سوی مدارس غیر دولتی باید به ارتقا و رشد تحصیلی دانش آموزان کمک کند.
**سفر عضو ارشد هیات مذاکره کننده هسته ای به استان سمنان
عباس عراقچی در 24 خرداد 95 به منظور حضور در آیین سالگرد پیروزی دکتر حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شهرستان سرخه زادگاه رییس جمهور سفر کرد.
وی در این آیین از دستاوردهای برجام و تاثیر مثبت آن بر اقتصاد کشور در این همایش سخن گفت.
**سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به سمنان
30 خرداد 95 سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و نعمت الله رضایی معاون نظارت زیربنایی و برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برای شرکت در نخستین کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان سمنان با موضوع اقتصاد مقاومتی در روستاها به استان سفر کردند.
رضایی در این سفر در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد : سهم استان سمنان برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی یکهزار و 223 نفر است که باید برای رسیدن به این هدف تلاش شود
**سی ام خرداد 96 سفر علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان سمنان
یزدانی در بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان گفت: حدود هشت هزار و 620 طرح و واحد تولیدی با پیشرفت بالای 60 درصد در کشور در حال اجر است که بیش از سه هزار و 60 واحد، در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند.
وی افزود: در حال حاضر حدود 101 هزار طرح صنعتی در حال ساخت وساز در کشور وجود دارد که از این تعداد، 2 هزار و 780 طرح در استان سمنان است و باید تلاش شود هر چه سریع تر این واحدها به تولید برسند
***سفر سه معاون وزیر کابینه دولت یازدهم به استان سمنان در تیرماه95
سفر حسین ابوئی مهریزی معاون وزرات صنعت، معدن و تجارت به استان، محمدمهدی کاظمی معاون دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش و خدا کرم جلالی معاون وزیرجهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از دیگر سفرهای مهم معاونان وزریر کابینه ولت یازدهم به استان سمنان بوده است.
**سفر معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان به استان سمنان
امیر رضا خادم معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان، پنجم مرداد در نشست اعضای سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان سمنان حضور یافت.
**معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفت مرداد 95 به استان سمنان سفر کرد.
وی در این سفر از سرمایه گذاری160 هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم، در بخش زیرساخت های ارتباطی خبر داد و گفت: در 2 سال گذشته 40 هزار میلیارد ریال توسط بخش دولتی و در حدود 120 هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی، برای توسعه زیر ساخت های ارتباطی در کشور سرمایه گذاری شد.
**سفررئیس سازمان ملی بهره وری ایران در 13 مرداد به سمنان
رویا طباطبایی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران 13 مرداد در نهمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان گفت: شاه کلید سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بهره وری است.
**سفر معاون و قائم مقام وزیر کشور به استان سمنان
محمدحسین مقیمی معاون و قائم مقام وزیر کشور برای معارفه معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در 30 مرداد به استان سفر کرد.
**سفرمعاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان سمنان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت
چهارم شهریور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای افتتاح چند طرح عمرانی از جمله داروسازی ثنامد در گرمسار و 2 واحد بزرگ صنعتی در دامغان و شهمیرزاد را افتتاح کردند که با بهره برداری از این سه طرح دستکم 2 هزار و 700 نفر مشغول به کار شدند.
اسحاق جهانگیری در این روز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان نیز حضور یافت.
واگذاری 700سند مالکیت املاک بنیاد مستضعفان به اهالی بخش کالپوش میامی از دیگر برنامه های این روز بود که با حضور سازمان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام شد.
**سفر وزیر علوم، تحقیقات و قناوری به استان سمنان
در ششم شهریور 95 محمد فرهادی وزیرعلوم، تحققیقات وفناوری برای افتتاح طرح های عمرانی و تولیدی به استان سمنان سفر کرد.
طرح برق رسانی در شهرستان شاهرود ، آغاز دوباره فعالیت کارخانه کنسانتره توحید شاهرود،گام(فاز) دوم کارخانه آرد سر چشمه شاهرود،کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه شاهرود از جمله این طرح ها هستند.
**سفر وزیر بهداشت به استان سمنان
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی دیگر از وزیران پرکار دولت تدبیر و امید در هیجدم شهریور به منظور بهره برداری از سالن آزمایشگاه بهداشتی در بیمارستانی در شاهرود به استان سمنان سفر کرد.
**سفر وزیر اقتصاد و دارایی به استان سمنان در مهرماه 95
وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاون امور اقتصادی در هفت مهر 95 برای برای شرکت در هجدهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استان سمنان سفر کرد.
در این نشست 60 طرح استان بررسی شد که 11 طرح به عنوان طرح استانی و 6 طرح به عنوان طرح ملی تصویب شد.
**18 بهمن 95 سفر وزیر ارتباطات و فناوری به استان سمنان
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این روز برای بهره برداری طرح های عمرانی گرامیداشت دهه مبارک فجر 95 استان سمنان وارد گرمسار شد.
در این سفر بیش از 180 میلیارد ریال طرح این حوزه افتتاح و عملیات اجرایی آن ها آغاز‌شد.
**سفررئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به استان سمنان
سوم اسفند 95 رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در بازدید از چند بنای تاریخی استان گفت: روادید فرودگاهی ویژه نوروز 95 با هدف رونق گردشگری، به جز شهروندان 10 کشور، در ایران صادر می شود.
** 6 اسفند 96 وزیر بهداشت برای دومین بار در 6 ماه گذشته به استان سمنان سفرکرد
سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور افتتاح و آغاز ساخت 90 طرح و بازدید از طرح‌های بهداشتی و درمانی و حضور در همایش ملی ارتقا سلامت دهان و دندان با محوریت کودک و مادر،وارد استان سمنان شد.
**هفدهم فروردین 96 سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به استان سمنان
در این سفر 17 طرح و آغاز عملیات اجرایی یک طرح صنعتی با بیش از 11 هزار و 670 میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای بیش از 885 نفر از طریق ویدئو کنفرانس بهره برداری و کلنگ زنی شد.
همچنین در قالب برنامه های سفر رئیس جمهوری؛ قطار حومه‌ای تهران- ورامین- گرمسار با حضورعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
در این سفر یک روزه دکتر روحانی طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان بابیش از 11 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
همچنین، شرکت صنایع اتومبیل سازی فردا واقع در شهرک صنعتی سمنان با هزینه بیش از یک هزار و 125 میلیارد ریال بخش خصوصی، به بهره برداری رسید و آیین کلنگ زنی بخش تولید بدنه و سالن رنگ این واحد تولیدی با سه هزار و 630 میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی در 45 هزار مترمربع در این سفر آغاز شد.
افتتاح یک هزار و 156 واحد مسکن مهر شامل یک هزار و 120 واحد در شهرستان شاهرود، 316 واحد در دامغان، 299 واحد در سمنان و 21 واحد در شهرستان گرمسار با مشارکت 790 میلیارد ریالی بخش خصوصی از دیگر طرح های قابل افتتاح در سفر دکتر روحانی به سمنان است.
همچنین هشت طرح بخش راه این استان با صرف 145 میلیارد تومان اعتبار همزمان با سفر رییس جمهوری به استان سمنان به بهره برداری رسید.
**19 فروردین 96 سفر معاون آموزش متوسط وزارت آموزش و پرورش
معاون آموزش متوسط وزارت آموزش و پرورش در سمنان گفت : دانش آموزانی که دارای مدرک ابتدایی پایه پنجم در نظام قدیم و ششم در پایه جدید و حداقل سن 18 سال باشند و از آزمون دوره متوسط اول جا مانده اند می توانند در آزمون جامع آموزش متوسط اول شرکت کنند‌.
** سفر معاون توسعه ورزش های قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در 25 فروردین 96 به استان سمنان
محمدرضا داورزنی در آیین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین المللی ووشو جام پارس با حضور 13 کشور در سالن غدیر سمنان شرکت کرد.
**30 فروردین 96 سفر معاون وزیر نیرو به استان سمنان
هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این سفر از نمایشگاه کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق در دانشگاه سمنان دیدن کرد و گفت: ایران به کشورهای مختلف و تمام کشورهایی که از طریق مرز زمینی به ایران متصل هستند برق صادرات می کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. شاهرودی   می 4, 2017  

    خب میبینمیم که سهم شاهرود تقریبا صفر بوده بازم حرفی دارید این دیگه آمار خودتونه