12:53:15 - پنجشنبه 4 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذوالنور: رئيسی و قاليباف می مانند تا انتخابات را به دور دوم بکشند
کانال تلگرام سمنان لاین

ذوالنور: رئيسی و قاليباف می مانند تا انتخابات را به دور دوم بکشند

يک نماينده اصولگراي قم در مجلس شوراي اسلامي گفت که احتمالا با هدف کشاندن انتخابات رياست جمهوري به مرحله دوم، سيدابراهيم رييسي و محمدباقر قاليباف – دو نامزد مورد حمايت جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي موسوم به «جمنا»- به نفع يکديگر در انتخابات 29 ارديبهشت کنار نخواهند رفت.

حجت الاسلام والمسلمين مجتبي ذوالنور در همايش بصيرتي «حماسه حضور» در مسجد اهل بيت(ع) قم اظهارداشت:« اگر تشخيص اين باشد که با کنار رفتن يکي از نامزدهاي اصولگرا، پيروزي حاصل مي شود، از بين رئيسي و قاليباف يکي کنار خواهد رفت ولي اگر نياز باشد هر دو در صحنه بمانند تا انتخابات به دور دوم کشيده شود، هر دو در صحنه مي مانند.»

اين اظهارات ذوالنور در شرايطي بيان مي شود که جمنا تاکنون بارها اعلام کرده است که نامزدهاي موردحمايت آن تعهد کتبي داده اند که تا پيش از روز راي گيري در 29 ارديبهشت به نفع يکديگر از صحنه انتخابات کنار بروند تا در نهايت، نامزد نهايي باقي بماند.

ذوالنور در ارزيابي خود در مورد تمايز بين قاليباف و رئيسي گفت: «من در مناظره، آقاي قاليباف را بهتر ديدم و نظر سنجي ها نيز حاکي از برتري آقاي قاليباف است ولي آقاي رئيسي هم قابليت زيادي براي اداره کشور داد.»
اين منتقد دولت ادامه داد: آقاي روحاني و جهانگيري امسال هم با واژه منسوخ شده «گازانبري» وارد مناظره و رويارويي با قاليباف شدند و تاثيراتي را هم برجاي گذاشتند ولي از آن طرف هم برخي اصلاح طلبان بعد از مناظره، عبور از روحاني را کليد زدند.
وي در پاسخ به گلايه يکي از طلاب که گفت لاريجاني نماينده مراجع تقليد، جامعه مدرسين و مردم ولايي قم است و ناطق نوري رئيس سازمان بازرسي دفتر رهبري، اما چرا اينها به جاي حمايت از نيروهاي انقلابي، از روحاني حمايت کرده اند؟، گفت: از نظر قانوني مانعي براي لاريجاني و ناطق نوري در حمايت از روحاني نيست ولي آرزوي ما اين بود که با توجه به جايگاه اين دو شخصيت، حداقل در اين انتخابات سکوت مي کردند.
ذوالنور افزود:از نظر ما، قاليباف و رئيسي هر دو کانديداي نيروهاي انقلاب هستند و اين دو کانديدا در نهايت حکميت جمنا را مي پذيرند.
وي همچنين ابراز عقيده کرد:« متاسفانه دشمنان به جاي تحريم انتخابات دنبال تغيير ساختاري هستند، آنها مي خواهند با فراخوان هاي گسترده ،جمعيتي که با نظام عناد دارد را پاي صندوق هاي راي کشانده و افرادي را انتخاب کنند که زمينه تغييرات ساختاري را خود به خود فراهم آورند.»
ذوالنور در ادامه سخنانش دستاوردهاي دولت يازدهم در زمينه هاي مختلف از جمله سياست خارجي، برجام، ايجاد اشتغال ، ديپلماسي اقتصادي ، خودکفايي بنزين و حوزه فرهنگ را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: آنهايي که در تبليغات انتخابات گذشته شعار مي دادند که کاري مي کنيم که هم سانتريفيوژ ها بچرخد و هم چرخ اقتصاد، حالا چه بر سر صنعت هسته اي آورده اند؟ ما 19 هزار سانتريفيوژ در نطنز داشتيم که آنها را به پنج هزار رساندند.
نماينده مردم قم با انتقاد از مجلس دهم گفت: متاسفانه در اين دوره مجلس زمينه براي استيضاح رئيس جمهوري به دليل بي کفايتي وجود ندارد و اي کاش مجلس نهم که نمايندگان در آن هماهنگي بيشتري با هم داشتند – و اکثريت با اصولگرايان بود-، اين کار را انجام مي داد.
وي افزود: در مجلس دهم، نمايندگان در بزنگاه ها با نيروهاي حزب اللهي همکاري نمي کنند و پيش بيني مي شود علي لاريجاني به عنوان رئيس فراکسيون ولايت، ستاد اصولگرايان حامي روحاني را راه اندازي کند.
ذوالنور در تشريح نارضايتي خود از مجلس گفت: متاسفانه قبل از حضور در مجلس، بنده را فردي خشونت طلب و خشن معرفي کردند و همه جا گفتند يک رسايي مسلح وارد مجلس مي شود. ببينيد آنها با کريمي قدوسي چه کار کردند؟! فضاي مجلس، امروز فضاي مناسبي نيست.
دراين مراسم برخي طلاب در قالب سوالات شفاهي خواهان کناره گيري ابراهيم رئيسي به نفع محمدباقر قاليباف شدند و عده اي ديگر نيز از علي لاريجاني و ناطق نوري به خاطر حمايت از آقاي روحاني انتقاد کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب