0:37:24 - چهار شنبه 3 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیدحسن نصرالله: لبنان در لبه پرتگاه قرار دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

دبیر حزب‌الله لبنان امروز (سه‌شنبه) گفت: اگر جانفشانی‌های مجاهدان نبود، همه آن دستاوردهایی که در مقابله با اشغالگران از آن صحبت می‌کنیم، حاصل نمی‌شد.
سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (سه‌شنبه) در سخنانی خاطرنشان کرد: جانفشانی‌ها در مقابل اسرائیل به آزادسازی اراضی و اسیران و برقراری امنیت و ثبات در روستاهای جنوب لبنان و بقاء غربی به ویژه روستاهایی که از سال ۱۹۸۴ دچار مشکل بودند، انجامید.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: همه آن دستاوردهایی که در مقابله با اشغالگر از آن صحبت می‌کنیم، اگر جانفشانی‌های مجاهدان نبود این دستاوردها نیز به وجود نمی‌آمد.
وی افزود: به برکت جانفشانی‌های مجاهدان، همچنین مرزهای لبنان و سوریه نیز شاهد تغییرات ریشه‌ای است و افراد مسلح از مزایا و زبدانی و دیگر شهرها تخلیه شدند و ما می‌توانیم بگوییم که مرزهای لبنان از جنوب به بقاء و به سمت شمال به استثنای بلندی‌های ارسال از دامنه تهدیدهای نظامی خارج شده است.
دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد که امنیت مرزهای لبنان به دلیل معادلات ارتش، ملت و مقاومت است.
سید حسن نصر الله همچنین تصریح کرد: قانون انتخابات در لبنان پرونده‌ای حساس و سرنوشت‌ساز است و باید با این مساله با جدیت و به دور از اختلافات، برخورد شود.
وی افزود: کسانی هستند که از قانون انتخابات برای تسویه حساب‌های سیاسی یا تخریب ائتلاف‌ها سوء استفاده می‌کنند.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار کرد: شاهدی برای ثابت کردن این اتهام علیه حزب الله وجود ندارد که حزب الله مخالف انتخاب نمایندگان مسیحیان با آراء خودشان است.
وی افزود: کشور لبنان در لبه پرتگاه قرار دارد و اگر به قانون جدیدی نرسیم، شکاف سیاسی در کشور و در نتیجه همه گزینه های بد ایجاد می شود. کشورامن ما در دست خودمان است و نباید آن را به لبه پرتگاه بکشانیم.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما را به جایی رسانده‌اند که مساله فلسطین تبدیل به یک مساله فراموش شده گشته است و اسرائیل فرزند نازپروده آمریکا و اردوگاه نظامی پیشرفته در منطقه، زمان کافی را برای آنچه که می‌خواهد، دارد.
وی افزود: به جهان بنگرید که چگونه با مساله اعتصاب غذای اسیران از ۱۶ روز قبل برخورد می‌کند جهان و سازمان ملل و کشورهای عربی کجا هستند؟ پادشاهان عرب و روسای جمهور عرب و کشورهای عربی و اتحادیه عرب و قلم‌های عربی در مقبال مساله اسیران فلسطینی کجا هستند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۰۳ در عراق به صورت روزانه انفجارهایی رخ می‌دهد تا اینکه وقوع انفجارها در عراق تبدیل به خبرهای هر روزه شده است و جهان می‌داند چه کسی با سلاح و رسانه از داعش حمایت می‌کند.
سیدحسن نصرالله گفت: در یمن نیز میلیون‌ها تن هستند که قحطی آنها را تهدید می‌کند. آیا کسی هست که جرأت پیدا کند و حرفی بزند. اگر من عربستان را مسئول گرسنه ماندن یمنی‌ها اعلام کنم من را به تخریب گردشگری متهم می‌کنند. عربستان صدها میلیارد دلار به آمریکا داده است و ترامپ آمده تا اموال باقی مانده را بگیرد و یمن پولی ندارد که به فرانسه یا آمریکا یا انگلیس بدهد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: چندین روز قبل کشتار دسته جمعی در محله الراشدین در حلب رخ داد که کاروان‌های انتقال ساکنان کفریا و فوعه هدف قرار گرفتند. این حمله به کشته و زخمی شدن صدها تن انجامید. ما مسئولیت افراد خارج شده از زبدانی و مابقی روستاها را در چارچوب توافق برعهده گرفتیم و اگر کسی از گروه ما می‌آمد و موشکی را به سمت این کاروان‌ها شلیک می‌کرد جهان زمین و زمان را برای این مساله به هم می‌دوخت.
سیدحسن نصرالله درخصوص ادعای آمریکا مبنی بر وقوع حمله شیمیایی توسط ارتش سوریه در خان شیخون نیز گفت: هیچ‌کس شاهدی در این خصوص ارائه نداده است و آمریکایی‌ها خواهان شکل‌گیری کمیته تحقیقات در مورد رخدادهای خان‌شیخون نیستند. آنها خواهان حقیقت نیستند و ترامپ خود را حاکم و قاضی قرار داده و فرودگاه الشعیرات را بمباران کرد و پیام‌ها و تبریک‌هایی از جانب عربستان و دیگر کشورها به دلیل این حمله آمریکا فرستاده شد.
سیدحسن نصرالله در مورد بحرین نیز گفت: هزاران تن در بحرین برای حمایت از عیسی قاسم از ماه‌ها قبل در خیابان‌ها هستند و هیچ‌کس به این مساله نگاهی ندارد؛ چراکه بحرین یک کشور وابسته است.
سیدحسن نصرالله گفت: حساب باز کردن‌ها باید بر روی نیروهای ما و حضور ما در میدان‌های نبرد باشد و باید توجه داشته باشیم که در دنیای گرگ‌ها زندگی می‌کنیم و هیچ قانون بین‌المللی وجود ندارد و قوی، ضعیف را می‌خورد و اگر ما ضعیف باشیم خورده می‌شویم و اگر قدرتمند باشیم مورد احترام قرار می‌گیریم. جهانیان به دنبال منافع و نه حقوق افراد هستند.
وی افزود: باید به درگیری‌ها در غوطه میان جبهه النصره و جیش‌الاسلام توجه کرد و باید به سوزاندن جسدها و کشتار یکدیگر توسط این گروه‌ها نظر داشت. اگر این گروه‌ها سوریه را تحت تصرف درمی‌آوردند سرنوشت مردم سوریه چه می‌شد؟ درگیری‌ها میان گروه‌هایی صورت می‌گیرد که عربستان، آمریکا و غرب آنها را به عنوان جایگزین نظام سوریه آورده‌اند.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: در هر لحظه در حال حاضر در سوریه لحظه‌ پیروزی است؛ چراکه کسانی که در سوریه پایداری کردند اجازه تجزیه کشور و ارتش را ندادند و این اقدام توسط مردم سوریه صورت گرفت. این امری بزرگ است و اگر سوریه به دست گروه‌های تروریستی سقوط می‌کرد، این امور وجود نمی‌داشت. ما در سوریه به گفتمانی برای بسیج کردن مردم نیاز نداریم چراکه مردم ما از بصیرت برخوردارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب