1:00:20 - دوشنبه 1 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شريعتمداری: احتمال عبور اصلاح طلبان از «روحانی» به «جهانگيری» جدي است
کانال تلگرام سمنان لاین

شريعتمداري: احتمال عبور اصلاح طلبان از «روحاني» به «جهانگيري» جدي است

مديرمسئول روزنامه کيهان با تاکيد بر اينکه جهانگيري در جريان مناظره تلويزيوني جمعه خود را نماينده جبهه اصلاحات معرفي کرد و اين موضوع تصادفي و اتفاقي نبود، گفت: احتمال اينکه او کنار نکشد از احتمال کناره‌گيري وي بيشتر است.

حسين شريعتمداري مدير مسئول روزنامه کيهان گفت: شواهد فراواني حکايت از آن دارند که احتمال عبور مدعيان اصلاحات و کارگزاران از روحاني به سوي جهانگيري جدي است.

مدير مسئول روزنامه کيهان توضيح داد: روحاني در آغاز با جبهه اصلاحات کاملا جفت و چفت نبود بلکه مجموعه‌اي از آراء اصلاح طلبان و توده‌هاي بيرون از احزاب سياسي را در سبد راي خود داشت و مدعيان اصلاحات با درک اين واقعيت عارف را مجبور به استعفا کردند تا آراي ايشان به سبد روحاني ريخته شود و احتمال پيروزي او را بالا ببرد؛ اما مرحوم هاشمي و خاتمي راي عارف يعني مجموعه آراي اصلاحات را که حداکثر 8درصد بود به حساب کل آراء روحاني فاکتور کردند و با اعلام پر سر و صداي حمايت از روحاني، ايشان را نامزد اصلاح طلبان جا زدند.

وي افزود: آقاي روحاني متاسفانه از اين ترکيب غافل بود و خود را برآمده از آراي اصلاح‌طلبان و مديون آنها تلقي مي‌کرد و به همين علت به تدريج رشته هاي ارتباطي خود با توده هاي غير حزبي را که راي آنان ربطي به اصلاح طلبان نداشت بريد و اين عقبه را از دست داد . روحاني با همين برداشت غلط دست مدعيان اصلاحات و کارگزاراني ها را به درون دولت خود باز کرد و فرمان کابينه را در اکثر موارد به آنها سپرد .

مدير مسئول روزنامه کيهان ادامه داد: آقاي روحاني با حرکت در اين مسير به مستاجر کابينه تبديل شد و نه صاحب آن، تا آنجا که يکي از مدعيان اصلاحات دولت ايشان را رحم اجاره اي اصلاح طلبان معرفي کرد.

شريعتمداري با بيان اينکه اکنون روحاني عقبه مردمي سال 92 را ندارد که حاصل جمع آن با آراي اصلاح طلبان پيروزي ايشان در انتخابات 96 را رقم بزند،اظهار داشت: بنابراين ديگر براي اصلاح طلبان سرمايه‌اي تلقي نمي‌شود که آن را با مايه اندک خويش جمع کرده و تاخت بزنند.

مدير مسئول روزنامه کيهان اظهار داشت: اصلاح‌طلبان مي دانند که در هيچ يک از دو حالت «با روحاني» و «بدون روحاني» شانسي براي پيروزي در انتخابات 96 ندارند و از سوي ديگر اصلي‌ترين هدف آنها از گره خوردن با روحاني در انتخابات 92، ورود دوباره به عرصه سياسي کشور بعد از خيانت آنان در فتنه آمريکايي اسرائيلي 88 بود و دقيقا به همين علت دولت روحاني را «رحم اجاره اي» خود مي دانستند و حالا ديگر جنيني را که در آن رحم اجاره‌اي کاشته بودند تا حدودي به ثمر رسيده مي دانند، از اين روي احساس مي کنند وقت آن رسيده که بدون پيوند با روحاني از فرصت انتخابات براي اعلام حضور در عرصه سياسي کشور استفاده کنند .

شريعتمداري تاکيد کرد: براي مدعيان اصلاحات همين اعلام حضور هدف اصلي است و نه پيروزي در انتخابات که مي‌دانند برايشان ناممکن است.

مدير مسئول کيهان با بيان اينکه اين که اگر جهانگيري در جريان مناظره تلويزيوني جمعه، خود را نماينده جبهه اصلاحات معرفي کرد تصادفي و اتفاقي نبود، تصريح کرد: ايشان قصد داشت با اين اظهارات که در جغرافياي مناظره «جمله معترضه» تلقي مي‌شود پيام ورود دوباره اصلاح طلبان به عرصه سياسي کشور را به هواداران مخابره کند.

شريعتمداري در ادامه اظهار داشت: فرداي مناظره يعني روز شنبه روزنامه هاي زنجيره‌اي و سايت هاي همسو با آنها در اقدامي هماهنگ به جاي روحاني، جهانگيري را تحويل گرفته و آشکارا آقاي روحاني را به حاشيه بردند و با تيترهاي درشتي در صفحه اول خود به استقبال جهانگيري رفتند . تيترهائي نظير «زلزله جهانگيري»، «تاختن جهانگيري »، «طوفان جهانگيري»، «دود در لانه زنبور» و …

مدير مسئول روزنامه کيهان افزود:همان روز شنبه بعد از مناظره که آقاي روحاني به سفر استاني کرمان رفته بود ،جمعيتي که براي استقبال از ايشان آمده بودند و بسياري از آنان را دانش آموزان تشکيل داده بودند نيز به جاي شعارهاي مرسوم در اينگونه اجتماعات که خوش آمد گوئي به رئيس جمهور است، در اقدامي هماهنگ شعار «اسحاق دوستت داريم» را سر دادند.

شريعتمداري ضمن تاکيد بر اينکه اين رخدادهاي هماهنگ نمي‌تواند تصادفي تلقي شود، افزود: اعلام شده بود که جهانگيري به توصيه عناصر اصلي جبهه اصلاحات و کارگزاران نامزد شده است و ايشان در ابتدا اعلام کرد براي کمک به روحاني و به عنوان مکمل ايشان آمده است اما در جريان مناظره تاکيد کرد که آمده است رئيس جمهور شود ! بنابراين و با توجه به آنچه عرض کردم احتمال اينکه کنار نکشد از احتمال کناره‌گيري وي بيشتر است و البته سخنان چندگانه نيز از مدعيان اصلاحات بعيد نيست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب