13:44:30 - دوشنبه 1 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد بیش از 1000شغل از محل تسهیلات رونق تولید در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از یک‌هزار و 803واحد تولیدی معرفی شده به بانک‌های عامل تاکنون 770 واحد تولیدی تسهیلات رونق تولید دریافت کرده‌اند.

بهروز اسودی در کار گروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر افزود: 770 واحد تولیدی استان در حدود 417 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده‌اند که نشان از تحقق 94 درصدی سهم استانی از این تسهیلات دارد.

وی اظهار کرد: از 770 واحد تولیدی دریافت کننده تسهیلات ، 190 واحد مربوط به بخش صنعت و 580 واحد مربوط به بخش کشاورزی است که سهم صنعت استان 317 میلیارد تومان و سهم کشاورزی 100 میلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان سمنان تصریح کرد: تاکنون از 151 واحد تولیدی صنعتی دریافت کننده تسهیلات رونق تولید و نحوه هزینه‌کرد تسهیلات، نظارت انجام شده است که 79 درصد از تعداد کل واحدهای صنعتی دریافت کننده تسهیلات را شامل می‌شود.

اسودی با اشاره به تحقق 70 درصدی اشتغال پیش‌بینی شده در تسهیلات رونق تولید ، افزود: طی نظارت‌های صورت گرفته از واحدهای تولیدی صنعتی دریافت‌کننده تسهیلات رونق تولید، یک‌هزار و 49 فرصت شغلی جدید با پرداخت این تسهیلات در بخش صنعت استان ایجاد شده است.

وی گفت: اشتغال قبل از پرداخت تسهیلات در واحدهای صنعتی چهار هزار و 405 نفر بوده است که با پرداخت تسهیلات این رقم تاکنون به پنج‌هزار و 454  نفر افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات 4 واحد تولیدی در استان در امور مربوط به بانکی و تسهیلات ، مالیات ، تامین اجتماعی و زیربنایی در این جلسه خبر داد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به اجرایی شدن 53 درصد از مصوبات این گروه گفت: تا کنون مشکلات 363 واحد تولیدی استان بررسی و درجهت رفع موانع پیش رو 870 مصوبه به تصویب اعضای کار گروه رسیده است.

اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه گفت: دراین نشست گزارشی از عملکرد بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید و کمیته پایش و نظارت تسهیلات رونق تولید ارائه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب