12:36:17 - یکشنبه 30 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نارضایتی مردم شهرسمنان ازفقدان فضاهای آموزشی و سکوت مدعیان توسعه متوازن!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

فرسودگی فضاهای آموزشی، تراکم بالای دانش آموزی و 2 نوبته بودن برخی مدارس، چالش‌های اصلی فضاهای آموزشی استان است.

اخیراً محمدرضا جهان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در نشست اعضای ستاد بزرگداشت روز معلم استان سمنان با محمدرضا خباز استاندار که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزارشده بود گفته : فضاهای آموزشی استان سمنان به ویژه شهرستان های سمنان، گرمسار و میامی تراکم دانش آموزی بالایی دارد و این موضوع به یک چالش تبدیل شده است.
وی همچنین دیگر چالش های پیش رو  را فرسوده شدن فضای آموزشی و 2نوبته بودن برخی مدارس شهر سمنان مطرح کرده که این چالش ها می تواند نارضایتی مردم را در پی داشته باشد و اثرات منفی در کیفیت آموزشی به همراه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، افزایش سهم تملک آموزش و پرورش استان را  هم خواستار شده و گفته : اگر سهم تملک این اداره کل افزایش نیابد، مدارس بیشتری 2 نوبته خواهند شد.

سمنان لاین -شایان توجه است با راه اندازی ناقص و نیم بند یک شرکت خودروسازی توسط بخش خصوصی درسمنان عده ای که دغدغه ی توسعه متوازن در شرق و غرب و شمال وجنوب و… استان را دارند با ژست های نخ نماشده ٬مرکز استان را مورد آماج حملات خود قرار دادند که متأسفانه نه تنهابا سکوت و محافظه کاری مسئولان ارشداجرایی استان همراه بود بلکه باتوجه به فضای سیاسی- انتخاباتی موجود ٬ در تهران پیگیر اموری شدند که باید پرسید آیا واقعا اولویت همان شهرستان یا استان بود ؟

لیکن پرسش مردم از مسئولان استانی اینست که مشکلات عدیده و طاقت فرسای آموزشی که نوجوانان و جوانان  شهرستان های سمنان، گرمسار و میامی درشرق استان که لحظه به لحظه با آن دست به گریبان هستند اولویت دارد یا مرزهوایی برای فرودگاه شاهرودکه در کشور پایین ترین میزان تراکم مسافر را به خود اختصاص داده است .

البته مردم استان علی الخصوص مردمان شهراخلاق از ایجادهرظرفیتی در این استان علی الخصوص شاهرود عزیز نه تنها حمایت بلکه بدان افتخار هم خواهند کرد اما توقع دارند مدیران ارشد استان اسیر فضای رسانه ای نشده و به این پرسش مردم پاسخ دهند که برای مشکلات عدیده ی آموزشی مرکزاستان و دیگرشهرستانهای مذکور چه اقدامی کرده اند؟

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. الیاس   می 7, 2017  

  در بسیاری از شاخصها ، متاسفانه سمنان بعنوان مرکز استان و پرجمعیت ترین شهر استان از شهرستان شاهرود عقب تر است. واقعا این چه مرکز استانی است. چه کسی باید از حق سمنان دفاع کند. مسوولین بی رمق سمنان در خواب هستند.

 2. موسوی   می 1, 2017  

  هرچند که مطالب نیم بند منتشر می شوند یا اصلا منتشر نمی شوند اما ذکر این نکته ها ضروریست
  1. بدیهی است که فضای اموزشی متناسب باید در تمام نقاط استان تامین و ایجاد شود و مسولین باید پیگیر این موضوع باشند، هرچند که آمار در این بخش و وضعیت موجود کاملا شفاف نیامده و بازهم مثل همیشه به صورت “ویزه” شهر سمنان ذکر شده درصورتی که میامی و گرمسار نیز همین مشکلات را دارند
  2. درسالهای اخیر اکثر مدارسی که در شاهرود ساخته و یا بهسازی شده اند با کمک و همراهی”خیرین” بوده است، امید است این برداشت صورت نگیرد که دولت محترم خطا کرده و در فضای اموزشی در شاهرود وظیفه خود را انجام داده اند، مردم رفتار دولت های محترم را در همه بخش ها کاملا دیده اند…
  3.موضوع اشتغال و توسعه نامتوزان یک ررشته بحث طولانی دارد، در اشتغال و امکاناتی که در همه بخش ها در سمنان به وجود آمده با امکانات و اشتغال سایر نقاط استان، اینکه شما با هر موضوع و بهانه کل قضیه رو منکر می شوید نه با اخلاق سازگاری دارد و نه با انصاف،
  در مطلب “توقع مردم از استاندار؛ اولویت بندی طرح ها بدور از رفتارهای نمایشی” هم نوشتم (ولی منتشر نکردید ) که وقتی حرف از عدالت و توسعه متوازن زده می شود باید همه نقاط استان برخوردار باشند، چه در تخصیص اعتبار برای امور ضروری و معمولی مثل پله برقی ایستگاه های راه آهن چه در این مطلب برای فضاهای آموزشی

  4. در بحث تراکم مسافر فرودگاه شاهرود که کاملا مشخص است با چه احساسی نوشته می شود؛ با توجه به تک مسیره بودن این فرودگاه و وضعیت درامد منطقه امری طبیعی است، این فرودگاه یک زیر ساخت و زنجیره از اقداماتی است که باید انجام شود که تا کنون نشده، ضمنا مطمئن باشید که فرودگاه سمنان هم انقدری مسافر نخواهد داشت اگر شرایطش مشابه فرودگاه شاهرود باشد برای همین است که به دنبال مرز هوایی و چند مسیره هستند؛ با این حساب چطور برای فرودگاه سمنان به دنبال چند مسیر و مرز هوایی باشند مشکلی ندارد اما برای شاهرود مشکل دارد؟

  5. من هم بعد از نوشته های مختلف با این نظر موافقم که برای پایان دادن به همه این بحث ها و به قول شما فضاسازی ها و… همان کاری که یکی از دوستان پیشنهاد داده انجام شود، صادقانه و شفاف کلیه بودجه هایی که در دهه های گذشته در این استان هزینه شده به علاوه مشکلات فعلی هر منطقه (مانند همین موارد که ذکر شده) بیان شود، در آن صورت همگی برای حل مشکلات یکصدا می شویم که نتیجه آن رفع مشکل در سریعترین زمان ممکن است.

  موفق باشید