0:28:53 - یکشنبه 30 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر احمد همتی؛
برخورد مزایده‌ای با یارانه‌ها زیبنده نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو فراکسیون امید و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با انتقاد از تاکید برخی نامزدهای رئیس‌جمهوری بر برنامه‌ ‌ های غیرعملیاتی و غیرعلمی گفت: برخورد مزایده‌ای با یارانه‌ها در انتخابات نه زیبنده نامزدهای ریاست‌جمهوری و نه مردم بزرگ ایران است.

به گزارش سمنان لاین دکتر احمد همتی در جمع خبرنگاران 6 نامزد تاییدصلاحیت‌شده ریاست‌جمهوری را از چهره‌های سیاسی ملی کشور خواند و اظهار کرد: مردم و نخبگان انتظار دارند که این شخصیت‌های مطرح ملی طرح‌ها و برنامه‌های غیرعملیاتی ندهند.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از طرح‌های ارائه شده عملیاتی نیست افزود: به‌فرض مثال اگر طرح افزایش یارانه‌ها هم شدنی و عملیاتی باشد این برخورد مزایده‌ای با آن زیبنده نیست که یک نامزد بگوید من 100 هزار تومان می‌دهم دیگری بگوید 150 و آن یکی بگوید 250 هزار تومان و بالاتر یارانه می‌دهم و….

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص طرح برخی شعارهای عوامفریبانه و پوپولیستی در مناظره ها و برخی ستادهای انتخاباتی، با بیان اینکه این شیوه ناصواب هم اهانت به مردم و هم به نامزدهایی است که سابقه زیادی در مدیریت کلان دارند اضافه کرد: نامزدها باید برنامه‌های علمی، راهبردی و کاربردی ارائه دهند و راه‌های اجرایی شدن آنها را بیان کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت کشور با یارانه‌ها یک نوع مسکن است تصریح کرد: با سیستم یارانه‌ای نمی‌شود کشور را اداره کرد.

همتی با بیان اینکه رشد و توسعه کشور نیازمند کار جدی و برنامه‌های راهبردی اساسی است افزود: نامزدهای رئیس جمهوری بهتر است به جای تمرکز بر یارانه‌ها بر روی خط فقر و کاهش آن در جامعه تمرکز کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به اینکه درآمد دو تا سه میلیون را زیر خط فقر قلمداد و تعریف می‌کنند افزود: نامزدها می‌توانند به جای افزایش یارانه‌ها با واقعی کردن حقوق‌ها به بهبود زندگی در بخشی از جامعه کمک کنند. ضمن اینکه با افزایش سالانه حقوق‌ها از آنجا که افزایش‌ها متناسب با تورم‌ها پیش نرفته ، این مهم نیز تاثیری بر بهبود زندگی و معیشت مردم ندارد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه ادامه داد: اگر حقوق‌ها و درآمدهای مردم متناسب با افزایش تورم و نرخ واقعی آن محاسبه شود مردم دیگر به این مبلغ اندک یارانه هم نیاز نخواهند داشت.

این نماینده اصلاح‌طلب با ابراز خرسندی از فضای باز حاکم بر مناظره‌ها گفت: خوشبختانه برخلاف تصمیم اولیه که قرار بود مناظره‌ها مستقیم پخش نشود، این برنامه به‌صورت مستقیم پخش شد و همین به انتخاب بهتر مردم می‌تواند کمک کند.

وی با بیان اینکه نامزدها باید کمتر به مسائل حاشیه‌ای وارد شوند افزود: بهتر است نامزدها به جای ورود به حواشی به طرح برنامه‌های عملیاتی خود بپردازند. و اگر نقدی هم برنامه و عملکرد همدیگر دارند آن را منصفانه و مستند و علمی مطرح کنند.

وی با بیان اینکه این روش به سود خود نامزدها است اضافه کرد: مردم ایران مردم آگاهی هستند و این برنامه‌ها نیز به انتخاب آنها کمک خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان علی   آوریل 30, 2017  

    آقای دکتر همتی بنظر میرسد ابتدائآ رانت وفساد دولت هاراباید از بین برد . بعد شیوه پرداخت یارانه را اصلاح کرد ..