13:58:39 - جمعه 28 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش 26درصدی زنان سمنانی داوطلب شورای شهر و روستا
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو هیئت‌رئیسه مجلس دهم و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای این استان گفت: تنها 52 نفر از 2700 نامزدهای ثبت نامی شوراهای شهر و روستای این استان ردصلاحیت شدند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا غلامرضا کاتب غروب امروز در جمع خبرنگاران در استانداری سمنان اظهار کرد: رد صلاحیت این نامزدها براساس قانون مبتنی بر استعلام ها از مراجع چهارگانه بوده است.

وی با اشاره به عدم رویکرد حذفی در تایید صلاحیت ها افزود: تلاش شده که ضمن رعایت قانون، فرصت خدمتگذاری به همه داوطلبان داده شود.

کاتب با اشاره به اینکه 44 نفر از ردصلاحیت شده ها نامزد شوراهای روستاها بوده اند تصریح کرد: تنها 11 نفر از نامزدهای ثبت نام کرده برای ورود به شوراهای شهر در این استان پهناور ردصلاحیت شدند.

وی از اعلام دلایل ردصلاحیت نامزدها به آنان خبرداد و گفت: هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای این استان همه توان خود را به کار گرفته که حقی از کسی تضییع نشود. ضمن اینکه فرصت اعتراض برای نامزدهای ردصلاحیت شده محفوظ بوده و شکایت این افراد تا دیروز 6 اردیبهشت دریافت و پس از بررسی های لازم به شکایات همه آنها رسیدگی می شود.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با اشاره به استقبال هم استانی ها از مشارکت در مدیریت شهرها و روستاهای خود اضافه کرد: افزایش ثبت نام زنان برای حضور در شوراها از اتفاق های خوب این دوره بوده است.

وی از افزایش 26 درصدی کاندیداتوری زنان در شوراهای شهر و روستای این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این درحالی است که شمار مردان کاندیدا شده در دوره پنج شوراها در استان سمنان با کاهش سه درصدی روبرو بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از اعلام نهایی اسامی نامزدهای پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا در 17 اردیبهشت ماه جاری خبر داد و اضافه کرد: همه بسترهای لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات 29 اردیبهشت فراهم است.

وی از انتخابات پیش رو به عنوان دو انتخابات مهم نام برد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک می کند.

کاتب با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات رئیس جمهوری از نامزدهای ریاست جمهوری خواست از دادن وعده های غیرواقعی پرهیز و در دادن وعده ها شرایط اقتصادی کشور را در نظر داشته باشند.

این نماینده مردم همچنین با اشاره به وجود سه شهر بالای 50 هزار نفر در استان سمنان گفت: انتخابات در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب