21:39:14 - پنجشنبه 27 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمد همتی:
استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز یک موهبت الهی است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم با ابراز خرسندی از پیش‌بینی‌های لازم برای استانداردسازی فضاهای آموزشی در کشور گفت: گام‌ بعدی هوشمندسازی همه مدارس کشور است.

به گزارش سمنان لاین ازایسنادکتر احمد همتی در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان با اشاره به پیشرفت‌های علمی و فن‌آوری در دنیا اظهار کرد: ما در این شرایط بیش از هر چیز نیازمند هوشمندسازی مدارس هستیم.

وی از دانش‌آموزان ایرانی به عنوان استعدادهایی درخشان نام برد و افزود: کشور ما بهترین و مستعدترین استعدادها را دارد و این فضاهای غیراستاندارد زیبنده بهترین استعدادهای دنیا نیست.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه 70 درصد مدارس استان سمنان تخریبی و غیراستانداد است تصریح کرد: این وضعیت شایسته ملت و کشوری با منابع سرشار همچون ایران اسلامی نیست.

وی بر لزوم مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی کشور و استان تاکید کرد و گفت: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های اعتباری فعلی استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز یک موهبت الهی است که باید با جدیت پیگیری شود.

دکتر همتی با بیان اینکه هم دولت و هم مجلس تلاش زیادی در بخش استانداردسازی مدارس کشور مصروف کرده اضافه کرد: برای اولین‌بار مجلس دهم رقم قابل توجهی برای استانداردسازی مدارس کشور پیش‌بینی کرده که با تخصیص آن می‌توان عمده مشکلات فضاهای آموزشی کشور را رفع کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز گفت: در بخش سلامت نیز خیرین حوزه سلامت گام‌های بلند و تحسین‌برانگیزی برداشتند.

وی از ایجاد یک موج خوب در حوزه خیرین سلامت در کشور خبر داد و بیان کرد: خیرین حوزه سلامت نیز همچون خیرین مدرسه‌ساز کارهای بزرگی شروع و عملیاتی کردند و این موج در آینده می‌تواند به بهبود زیرساخت‌های حوزه سلامت کمک شایانی کند.

به گزارش سمنان لاین وی با بیان اینکه دولت موظف است که زمینه تحصیل برای همه فرزندان این کشور را فراهم کند گفت: ایجاد زیرساخت‌های درمانی و بیمارستانی نیز همچون فضای آموزشی یک وظیفه حاکمیتی است اما خوشبختانه مردم خیر و نوع‌دوست ایران با درک شرایط خود نیز وارد این دو حوزه شده و منشاء خدمات زیادی شدند که جای تقدیر و تشکر دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب