14:29:16 - چهار شنبه 26 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف خاویار قاچاق در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سرخه از عودت تخم‌مرغ‌های فاقد مجوز حمل که به‌وسیله یک خودروی فاقد سردخانه از سبزوار بارگیری شده بودند خبر داد.

دکتر مجتبی لشکری با اعلام این خبر اظهار کرد: این محموله تخم‌مرغ به وزن تقریبی 4000 کیلوگرم بدون مجوز حمل بهداشتی‌– قرنطینه‌ای در شهرستان سرخه توقیف شد.

وی افزود: این محموله تخم‌مرغ به وزن تقریبی 4000 کیلوگرم که با خودروی فاقد سردخانه و بدون اخذ مجوز حمل بهداشتی قرنطینه‌ای از مبدا شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی در حرکت بوده است توقیف و ضبط شد و در ادامه این محموله پس از گذراندن مراحل قانونی به شهرستان مبدا عودت داده شد.

وی گفت: طبق مقررات نقل و انتقال هرگونه فرآورده‌های خام دامی بدون خودروی مناسب و فاقد مجوز دامپزشکی غیر قانونی است.

لشکری از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین تخلفاتی مراتب را سریعاً به اداره دامپزشکی شهرستان و استان اطلاع و یا به سامانه اطلاع رسانی 1512 گزارش دهند.

کشف خاویار قاچاق در سمنان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان نیز از کشف خاویارهای قاچاق توسط دامپزشکی مرکز استان خبر داد.

دکتر وحید قدس افزود: در بازدید بازرسین واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی شهرستان سمنان، مقدار 35 بسته خاویار قاچاق و فاقد مجوز سازمان دامپزشکی از یکی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان کشف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: باتوجه به عدم ارائه مستندات خرید از سوی صاحب خاویارها، ظن به تقلبی و قاچاق بودن محموله نیز وجود داشت و لذا ضمن توقیف محموله، این پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

قدس از مردم خواست از خرید محصولات دریایی فاقد هویت (بدون درج تاریخ تولید و انقضاء و برچسب مشخصات محصول و پروانه بهداشتی دامپزشکی) اکیداً خودداری کرده و هرگونه تخلف و موارد مشکوک را یا سامانه 1512 به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب