14:25:13 - چهار شنبه 26 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کانه‌آرایی مواد فلزی و املاح تبخیری استان با کمک استرالیایی ها
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از امضای یک تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور اجرای عملیات معدنی در این استان با شرکت MRC استرالیا خبر داد.

بهروز اسودی در نشستی که با حضور سرمایه‌گذاران استرالیایی شرکتMRC برگزار شد با اعلام این خبر اظهار کرد: این تفاهم‌نامه همکاری باهدف اجرای عملیات اکتشاف، استخراج و کانه‌آرایی مواد فلزی و املاح تبخیری فی‌مابین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت MRC منعقد و به امضای طرفین رسیده است.

وی گفت: با توجه به وجود ذخاير معدني که در استان متمرکز شده است اغلب اکتشافات انجام شده تاکنون به‌صورت سطحی بوده و میانگین عمق حفاری بسیار کم و ناچیز است لذا باید به سمت اکتشافات عمقی و زیر عمقی برویم .

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه بخش معادن استان فرصت مناسبی برای حضور همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و از آن حمایت کامل می‌کنیم، افزود : در بخش اکتشاف معادن برای حضور شرکت‌های خارجی منعی وجود نداشته و می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند .

وی با اشاره به برخی پتانسیل‌های این استان در بخش معدن اظهار کرد: استان سمنان در توليد گچ و نمك، سولفات‌سديم و ذغال‌سنگ به‌ترتيب جايگاه اول،دوم و سوم كشوري را در اختيار دارد.

اسودی ضمن تشریح برخی ویژگی‌های بارز استان در حوزه معدن افزود: استان سمنان داراي رتبه اول كشوري از نظر وجود توليد گچ، نمك، سلستين و زئوليت، رتبه دوم كشوري در توليد سولفات‌سديم و رتبه سوم كشوري در توليد ذغال‌سنگ و كروميت را در اختيار خود دارد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: اين استان از ذخاير غني و متنوع معدني از قبيل معادن گچ، سولفات‌سديم، سنگ آهك، سنگ‌لاشه، گرانيت، مرمريت، سنگ‌آهن، نمك، بوكسيت، سلستين، زئوليت، ذغال‌سنگ، باريت، طلا، مس، كائولن، كروميت، روي، فلورينو… برخوردار است.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود ذخاير معدني با كيفيت و كميت مطلوب، صنايع معدني مهمي نظير كربنات‌سديم، فروسيليس، سولفات‌سديم، سيمان، نمك‌تصفيه و صنعتي، گچ، كاشي و سراميك و… در استان سمنان متمركز شده است و با عنايت به وجود بازار داخلي   و صادرات  و وجود ذخاير معدني به عنوان منبع اصلي تامين مواد اوليه و همچنين استفاده از روش‌هايي نوين فرآوري به‌خصوص در صنايعی مانند گچ و نمك، امكان گسترش صنايع معدني در سطح استان سمنان وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب