1:52:21 - سه شنبه 25 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«نورعلی غلامحسین نیما سما کوش»مدیرجدیدکتابخانه های استان :
اولویت احداث کتابخانه عمومی درخور شان مقام مردم فرهنگ دوست شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -شاهرود- مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت : افزایش تعامل بین دستگاههای فرهنگی و اجرایی در حوزه کتاب و کتابخوانی برای توسعه مطالعه مفید و جهت دار ضرورت دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا ، نورعلی غلامحسین نیما سما کوش روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود : با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در هفته بزرگداشت مقام معلم از 12 معلم و دانش آموز مولف استان تجلیل خواهد شد.
وی تاکید کرد: در عصر ارتباطات و گسترش شبکه های مجازی ،منابع اطلاع رسانی جامعه دستخوش تحول شده ، بنابر این شبکه های مجازی به عنوان فرصت و تهدید باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان ، بهره گیری از توان خیران در عرصه توسعه فعالیت های کتاب و کتابخوانی و فرهنگ سازی وقف کتاب و کتابخانه سازی را ضرورت اجتناب ناپذیر جامعه امروز برشمرد.
وی ادامه داد: احداث کتابخانه عمومی درخور شان مقام مردم فرهنگ دوست شاهرود،سرخه و مهدی شهر با کمک خیران در اولویت پیگیری ها قرار دارد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: مسئولان و مدیران فرهنگی ، کتاب و کتاب خوانی را دغدغه خود بدانند تا این موضوع در جامعه تسری یابد.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: توسعه و رشد همه جانبه آگاهی مردم با مطالعه مفید امکان پذیر است.
سید محمد رضا هاشمی با بیان اینکه نگاه ویژه به مناطق محروم و دور افتاده باید اولویت کارهای فرهنگی باشد ، ادامه داد: در دهستان طرود و خارتوران کارهای شایسته ای در ساخت کتابخانه های عمومی و آبرسانی انجام شده است.
فرماندار شاهرود ادامه داد: برنامه ریزی مدون برای افزایش رویکرد جوانان به کتاب ،کتابخوانی و مطالعه ، کاهش آسیب ها و چالش های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: 6 انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان ، نشست های منظم برای پیگیری امور برگزار می کنند.
سید ابراهیم موسوی افزود: در بخش بسطام سه انجمن کتابخانه فعالیت می کند و در هر یک از بخش های مرکزی ؛ بیارجمند و شاهرود هم یک انجمن فعال وجود دارد.
وی تاکید کرد: خیران شهرستان شاهرود هشت میلیون ریال برای خرید کتاب های جشنواره ملی کتابخوانی رضوی اهدا کردند.
شایان ذکر است اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود هم در این نشست بر ساخت کتابخانه عمومی مرکزی در شهر شاهرود تاکید کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری   آوریل 25, 2017  

    در هر استان یک کتابخانه عمومی مرکزی داریم، اگر این طور هست در هر مرکز شهرستان دیگری هم یکی بسازند نه در شاهرود در همه شهرستان‌ها و شهرهای استان