11:25:41 - یکشنبه 23 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
« عدالت محوری »یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی‌شهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: شاه کلید رفع مشکلات اقتصادی و رونق کسب و کار در کشور توجه به منویات رهبر انقلاب و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش سمنان لاین احمد همتی درگفتگو با ایرناافزود: بسیاری از کشورهای دنیا حتی ایالات متحده آمریکا با اجرای دقیق برنامه‌های مقاومتی در اقتصاد زمینه رونق اقتصادی در سرزمینش را فراهم کرده و ملت ایران باید این نظریه را جدی بگیرند.
وی، به ارکان مختلف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی دارای پنج رکن اصلی است که درون زایی به معنی آن است که باید از منابع انسانی و طبیعی خود به خوبی استفاده کنیم.
همتی تصریح کرد: نیروهای ارزشی و نخبه در کشور باید حفظ شود و در ایران اسلامی جوانانی دانشمند داریم که باید از اندیشه این افراد برای شکوفایی و آبادانی ایران اسلامی استفاده شود.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی‌شهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 150 هزار نخبه از کشور خارج می شوند که باید برای جلوگیری از خروج جوانان اندیشمند ایران اسلامی برنامه ای مدون ارایه شود.
وی گفت: نیروهایی که درعمل و درهشت سال دفاع مقدس و برای ساخت ایرانی آباد تلاش کردند امتحان خود را پس دادند و نباید به سادگی این نیروهای ولایی را از دست بدهیم.
همتی، برونگرا بودن را به عنوان دومین رکن اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: باید برای پیشرفت کشور با همه کشورهای دنیا ارتباط داشته باشیم و درهر سطحی که دشمن ما را تهدید می کند در همان سطح تجهیزات نظامی داشته باشیم و از همه ظرفیت های بین‌المللی استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام از تعقل و دانش سرچشمه می گیرد، افزود: دانش بنیان بودن سومین رکن اقتصاد مقاومتی است و اساس رویکرد توسعه ای کشور باید بر مبنای دانش باشد.
به گزارش سمنان لاین نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی‌شهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: عدالت محوری به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است و عدالت برای توسعه کشور نقطه عطف بوده و باید این مقوله را در حوزه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی ترویج دهیم.
شایان ذکراست تاکنون به ٧٦٦ واحد تسهیلات رونق تولید به مبلغ چهار هزار و ١٢١ میلیارد ریال پرداخت شده که از این میان ١٨٨ واحد صنعتی استان سمنان به میزان سه هزار و ١١٣ میلیارد ریال و ٥٧٨ واحد کشاورزی استان سمنان به مبلغ هزار و هفت میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
استان سمنان حدود یک هزار و 800 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد و دولت یازدهم برای رونق بخشی به چرخه اقتصادی تولید داخلی با توجه به رهنمودهای رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی، ارایه تسهیلات رونق تولید را از سال 95 درنظر گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب