23:59:09 - شنبه 22 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هزینه 240 میلیارد ریال برای 10 مصلی در دست احداث استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان با اشاره ساخت 10 مصلی نماز جمعه در این استان گفت: تاکنون برای احداث و تکمیل این مصلی ها بیش از 240 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، محمدحسن پیرچه روز شنبه در آیین تجلیل از امامان جمعه فعال در حوزه زکات استان در سالن شهید مطهری سمنان، افزود: از این مقدار اعتبار، 190 میلیارد ریال از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، 40 میلیارد ریال از محل بودجه استانی 15 میلیارد ریال از محل سفر رهبر معظم انقلاب و دولت ها تامین و اختصاص یافته است.
وی با بیان این که آهنگ ساخت و ساز مصلی های استان با توجه به اختصاص اعتبارات قطره چکانی بسیار کند است، از استاندار و مسوولان استان خواست تا اعتبارات بیشتری را جذب و در توزیع اعتبارات، نقاط محروم و دور افتاده استان را هم در نظر داشته باشند.
وی با اشاره به برگزاری گردهمایی ائمه جمعه و اعضای ستادهای نماز جمعه استان سمنان با موضوع تبیین راهبرد اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال، گفت: اقتصاد از ابعاد مهم زندگی انسان است که در مورد تولید، توزیع و مصرف ثروت و منابع بحث می کند و جوامع بدون اقتصاد ریشه دار و پویا به رشد نخواهد رسید.
پیرچه از اقتصاد به عنوان استوانه های مهم توسعه در جامعه یاد کرد و افزود: اقتصاد پایدار و مستحکم در هر جامعه به مدیران و مردم فرصت می دهد که به بازسازی روابط اجتماعی و بهبود مناسبات فرهنگی خود بپردازند.
به گزارش سمنان لاین وی اضافه کرد: برای ارتقا حجم تولید ملی و رشد اقتصادی مناسب باید به فرهنگ سازی در استفاده از محصولات داخلی و اصلاح الگوی مصرف در جامعه و دستگاه های دولتی پرداخت.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان سمنان اظهار کرد: عمده کالاهای وارداتی یا مشابه داخلی دارند و یا توانایی ساخت داخلی آن ها وجود دارد، پیشنهاد می شود دستگاه های فرهنگ ساز از جمله نمازهای جمعه، حوزه های علمیه، دانشگاه ها، آموزش و پرورش، رسانه ها، مطبوعات و مدیران کانال های فضای مجازی خودی، جهاد فرهنگ اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند.
در 19 نقطه استان سمنان نماز جماعت اقامه می شود و 650 نیروی انسانی در نهادهای نماز جمعه سراسر استان سمنان عضو هستند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب