خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/21 14:43
شناسه خبر : 16598

مطالبه ی مردم ؛ برقراری پروازهای زیارتی و مجوز مرز هوایی فرودگاه سمنان

سمنان لاین – با پیگیری دکتر احمدهمتی در  واپسین روز های سال ۱۳۹۵، مبلغ  ۵۰ میلیارد ریال  اعتبار جهت  توسعه طرح فرودگاه سمنان نهایتاً با تأیید دکترمحمدباقرنوبخت ابلاغ شد.   لازم به ذکراست با جديت و تلاش مستمر و پيگيري های مجدانه ،  اوايل بهار سال 96 در سفر اخير رئيس جمهور به زادگاه خود، […] ...

سمنان لاین – با پیگیری دکتر احمدهمتی در  واپسین روز های سال ۱۳۹۵، مبلغ  ۵۰ میلیارد ریال  اعتبار جهت  توسعه طرح فرودگاه سمنان نهایتاً با تأیید دکترمحمدباقرنوبخت ابلاغ شد.

 

لازم به ذکراست با جديت و تلاش مستمر و پيگيري های مجدانه ،  اوايل بهار سال 96 در سفر اخير رئيس جمهور به زادگاه خود، آخرين فرودگاه مرکز يک استان با ظرفيتي ويژه در اختيار مردم اين ديار قرار گرفت. هرچند که هنوز فرودگاه سمنان تا رسيدن به يک فرودگاه مطلوب، فاصله‌ي زيادي دارد و هنوز در شان و منزلت مردم اين شهر نيست، اما بدون شک با تداوم حمايت‌هاي دلسوزانه مسئولين و تشکل‌هاي مردم نهاد و در نهايت آحاد شهروندان شهرستان های سمنان مهديشهر – سرخه‌  و حتي ديگر نقاط استان علی الخصوص گرمسار ودامغان ، می توان با برنامه ریزی شاهد پروازهاي داخلي و خارجی  به نقاط زيارتي، گردشگري و تجاري  بوده  و با تصویب مرزهوایی برای فرودگاه سمنان بعنوان اولویت اصلی این فرودگاه در سال‌هاي آينده شهرستان های مرکزی استان سمنان  به عنوان يکي از مقاصد مهم گردشگري مطرح شود. 

  برقرارکردن هرچه سریع تر پروازها علی الخصوص پروازهای زیارتی با توجه به تأکیدات حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده محترم ولی فقیه دراستان سمنان  ، دریافت مجوز مرزهوایی بعنوان یکی از مهمترین مطالبات مردمی  ،  استفاده ازظرفیت ترمینال موجود  -درمراحل بعدی تکمیل ترمینال – و…   نیاز به تلاش  بیشتر مسئولان شهرستان در همراهی با نماینده ی محترم  و  تشکل های مردمی با حمایت های مسئولان ارشداجرایی استان که متأسفانه شاهد آن پیگیری هایی که برای دیگر فرودگاه استان از آنها شاهدهستیم  در خصوص فرودگاه مرکزاستان چنان اقداماتی را تا کنون شاهدنبوده ایم.

لذا انتظار می رود ؛ چنانچه مسئولان ارشداجرایی استان ،اقدامی موثر و عملی بغیر از بازدیدهای نمایشی برای فرودگاه این مردم نجیب داشته اند را بازگونمایند!

شایان ذکر است در آینده ای بسیارنزدیک بطور شفاف اقدامات صورت گرفته درخصوص مطلب مذکور را برای مردم شریف و ولایتمدار استان منتشرخواهیم کرد.