16:14:50 - پنجشنبه 20 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذهن دانش‌آموزان را نباید از محفوظات پر کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به لزوم تغییر در شیوه‌های آموزشی بر ضرورت توجه جدی به مهارت‌آموزی تاکید کرد و گفت: ذهن دانش‌آموز ابتدایی را نباید پر از محفوظات کرد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا رضوان حکیم‌زاده در حاشیه آیین تجلیل از مربیان پیش دبستانی استان سمنان اظهار کرد: سوق دادن آموزش‌ها به سمت مهارت‌محوری مهمترین رویکرد آموزش و پرورش در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید تمرکز زادیی و دادن اختیارات بیشتر به مدارس است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای سیاست تفویض اختیار در مدارس دوره ابتدایی تصریح کرد: باید مدیران و معلمان مدارس را از طریق طرح کارآمدی که در مدارس برگزار می‌شود با استفاده از تجارب خود معلمان و مربیان توانمندسازی کنیم و از این طریق به توانمندی دانش‌آموزان کمک کنیم.

حکیم‌زاده تصریح کرد: معلمان ابتدایی بسیار سخت کوش و توانمند هستند و ما فقط باید فرصتی را فراهم کنیم که معلمان بتوانند تجربیات شان را با هم به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه تحول در آموزش و پرورش از طریق تفویض اختیار و تمرکز زدایی در مدارس شکل می گیرد، گفت: اگر به مدیران و معلمان اختیاراتی واگذار کنیم که بتوانند نیازهایشان را شناسایی و فرصت‌های یاددهی و یادگیری را در فضای مدرسه فراهم کنند تحولات خوبی در حوزه توانمند سازی معلمان ایجاد م‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی این معاونت برای آموزش مهارت‌محوری در دانش آموزان دوره ابتدایی خبرداد و گفت: در دوره ابتدای ذهن دانش‌آموزان را نباید پر از محفوظات کرد بلکه باید در مسر مهارت‌محوری و آموزش مهارت در دانش‌اموزان گام برداریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب