16:14:50 - پنجشنبه 20 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذهن دانش‌آموزان را نباید از محفوظات پر کرد
کانال تلگرام سمنان لاین تابناك وب

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به لزوم تغییر در شیوه‌های آموزشی بر ضرورت توجه جدی به مهارت‌آموزی تاکید کرد و گفت: ذهن دانش‌آموز ابتدایی را نباید پر از محفوظات کرد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا رضوان حکیم‌زاده در حاشیه آیین تجلیل از مربیان پیش دبستانی استان سمنان اظهار کرد: سوق دادن آموزش‌ها به سمت مهارت‌محوری مهمترین رویکرد آموزش و پرورش در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید تمرکز زادیی و دادن اختیارات بیشتر به مدارس است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای سیاست تفویض اختیار در مدارس دوره ابتدایی تصریح کرد: باید مدیران و معلمان مدارس را از طریق طرح کارآمدی که در مدارس برگزار می‌شود با استفاده از تجارب خود معلمان و مربیان توانمندسازی کنیم و از این طریق به توانمندی دانش‌آموزان کمک کنیم.

حکیم‌زاده تصریح کرد: معلمان ابتدایی بسیار سخت کوش و توانمند هستند و ما فقط باید فرصتی را فراهم کنیم که معلمان بتوانند تجربیات شان را با هم به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه تحول در آموزش و پرورش از طریق تفویض اختیار و تمرکز زدایی در مدارس شکل می گیرد، گفت: اگر به مدیران و معلمان اختیاراتی واگذار کنیم که بتوانند نیازهایشان را شناسایی و فرصت‌های یاددهی و یادگیری را در فضای مدرسه فراهم کنند تحولات خوبی در حوزه توانمند سازی معلمان ایجاد م‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی این معاونت برای آموزش مهارت‌محوری در دانش آموزان دوره ابتدایی خبرداد و گفت: در دوره ابتدای ذهن دانش‌آموزان را نباید پر از محفوظات کرد بلکه باید در مسر مهارت‌محوری و آموزش مهارت در دانش‌اموزان گام برداریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب