خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/20 16:13
شناسه خبر : 16560

امضای ۱۰۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در استان سمنان

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان و نائب رئيس مركز خدمات سرمايه‌گذاري استان سمنان از انعقاد   ۱۰۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در دوران پسابرجام در این استان خبر داد. به گزارش سمنان لاین ازایسنا امير خليلي‌خواه در نشست تخصصي سرمايه‌گذاري حوزه انرژي در سمنان، اظهار کرد: عملیات اجرایی بیش از 60 درصد این تفاهم‌نامه‌ها آغاز […] ...

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان و نائب رئيس مركز خدمات سرمايه‌گذاري استان سمنان از انعقاد   ۱۰۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در دوران پسابرجام در این استان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا امير خليلي‌خواه در نشست تخصصي سرمايه‌گذاري حوزه انرژي در سمنان، اظهار کرد: عملیات اجرایی بیش از 60 درصد این تفاهم‌نامه‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به محوريت اقتصادي در شعار امسال و بیانات مقام معظم رهبري افزود: توجه به موضوع اقتصاد بايد محور برنامه‌هاي اجتماعي‌، اقتصادي قرار گیرد.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با اشاره به اقدامات صورت گرفته طي چند سال گذشته پيرامون فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان گفت: از اولين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در سال ۹۴ تاكنون ،  ۱۰۲ تفاهم‌نامه منعقد شده است كه ۶۸ تفاهم‌نامه با ارزشي معادل 41 هزار و ۷۳۵ ميليارد ريال، بيش از ۶۰ درصد زمينه اجرايي آن فراهم شده است.

محمد تقي زعفرانچي زاده، مدير دفتر مشاركت هاي بخش غير دولتي ساتبا، رشد روزافزون مصرف برق، توجه بيش از پيش به حفظ محيط‌زيست و اهتمام به اشتغال‌زايي را از عوامل مهم جايگاه ويژه منابع تجديد پذير برشمرد و گفت: يكي از مهمترين محورهاي سياست‌هاي كلان جمهوري اسلامي ايران، جهت توسعه زيرساخت‌هاي كشور توجه به بخش خصوصي است كه اين نگرش در برنامه ششم توسعه كشور لحاظ شده است.

مدير دفتر مشاركت هاي بخش غير دولتي ساتبا، با اشاره به مراحل مختلف ثبت‌نام متقاضيان سرمايه‌گذاري در بخش انرژي‌هاي نو افزود: بخش خصوصي پس از ارائه تقاضاي خود مراحل تشكيل پرونده، مطالعه و جمع‌آوري مجوزها، مبادله قرارداد را طي کرده و سپس شروع به احداث پروژه مي‌کند.

در ادامه اين نشست تخصصي ، مديران شركت هاي برق منطقه اي سمنان ،توزيع نيروي برق استان ، آب منطقه‌اي سمنان، آب و فاضلاب شهري استان، شركت گاز استان، حفاظت محيط زيست استان به ارائه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري حوزه خود در سطح استان و اقدامات صورت گرفته در اين بخش پرداختند.