خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/19 12:52
شناسه خبر : 16522

استاندار سمنان : بخش خصوصی قرارداد تولید 1200 مگاوات انرژی خورشیدی در سمنان دارد

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: هزار و ٢٠٠ مگاوات تفاهم نامه تولید انرژی خورشیدی در استان سمنان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امضا شده و آماده آغاز عملیات اجرایی است. به گزارش سمنان لاین از ایرنا، محمدرضا خباز روز چهارشنبه در آئین افتتاحیه بیست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق در تالار […] ...

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: هزار و ٢٠٠ مگاوات تفاهم نامه تولید انرژی خورشیدی در استان سمنان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امضا شده و آماده آغاز عملیات اجرایی است.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، محمدرضا خباز روز چهارشنبه در آئین افتتاحیه بیست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان افزود: علاوه بر این تفاهم نامه ها، تولید هزار و ٢٠٠ مگاوات تفاهم نامه انرژی دیگر آماده برای امضا و در انتظار موافقت نامه است.
وی گفت: استان سمنان دارای آب و هوای بسیار مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است و ٣٠٠ روز در استان سمنان خورشید بدون هیچ ریزگردی در حال تابش است که می تواند برای تولید انرژی نو بسیار مفید باشد.
خباز با اشاره به دیگر نعمت های طبیعی استان سمنان گفت: شهر دامغان به علت وزش باد شدید، محلی مناسب برای استفاده از توربین های بادی برای تولید انرژی برق است.
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه باید از این ظرفیت‌های طبیعی در استان سمنان نهایت استفاده را برد و شرایط لازم برای سرمایه گذاری و استفاده از این ظرفیت ها در این ستان فراهم است، اضافه کرد: این استان ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری در حوزه تولید ارنژی برق دارد و بسیاری از سرمایه گذاران طالب سرمایه گذاری در این استان به علت بالا بودن توانمندی های سمنان هستند.
تلفات شبکه های توزیع نیروی برق، نقش شبکه های هوشمند در توزیع، تولید پراکنده و انرژی های تجدیدپذیر و کیفیت شبکه های توزیع، بررسی شناسایی چالش های و راهکارهای حقوقی صنعت ، فناوری اطلاعات و جی. آی. اس در سامانه های توزیع، توانمند سازی نیروی انسانی، سلامت و ایمنی محورهای این کنفرانس است.
یست و دومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق 2 روزه است و آئین افتتاحیه آن اکنون با حضور هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و محمدرضا خباز استاندار سمنان و دیگر مسوول های کشوری و استانی در سالن امیرکبیر دانشگاه سمنان در حال برگزاری است و 77 مقاله برای ارایه به صورت سخنرانی و 73 مقاله برای ارایه به صورت پوستر در این ککنفرانس در نظر گرفته شده است.
در دولت تدبیر و امید، تلفات برق از ١٥.٥ درصد در ابتدای سال ٩٣ به ١١،٤ درصد در پایان سال ٩٤ کاهش یافت، ٩٤،٣ درصد انرژی الکتریکی کشور از سوخت فسیلی تامین می شود و استفاده از دیگر روش های پاک تولید انرژی با کمک از سرمایه گذاری بخش خصوصی، از رویکرهای مهم ایران اسلامی در حوزه انرژی برق است.
حدود 70 درصد از انرژی برق در استان سمنان صرف بخش تولید می شود که شامل 50 درصد در حوزه صنعت و 20 درصد در حوزه کشاورزی است و نرخ متوسط مصرف برق در این استان در بخش خانگی حدود 300 کیلو وات ساعت کمتر از میانگین کشوری است