20:53:22 - سه شنبه 18 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت 550 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -شاهرود- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شاهرود گفت: تاکنون 550 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 34 واحد تولیدی و صنعتی شهرستان شاهرود پرداخت شده است.

جواد تولایی روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شاهرود افزود: 600 واحد تولیدی و صنعتی استان سمنان برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب نام نویسی کردندکه از این تعداد 120 واحد یعنی 20 درصد این واحد ها مربوط به شاهرود هستند.
وی با بیان اینکه از مجموع 471 واحد استان که پرداخت تسهیلات به آن ها تصویب شده، 91 واحد در شهرستان شاهرود فعال هستند، اضافه کرد: از این تعداد نیز تاکنون 34 واحد 550 میلیارد ریال دریافت کرده و بقیه در مرحله تکمیل مدارک در بانک هستند.
تولایی یادآور شد: این 120 واحد تولیدی برای یک هزار و 655 تن شغل ایجاد کرده اند.
وی همچنین با اشاره به برنامه های سال جاری دولت برای رونق صنعت، گفت: امسال قرار است معادن و برخی واحدهای صنفی تولیدی خواهان دریافت تسهیلات رونق تولید نیز از طریق سایت بهین یاب نام نویسی کنند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شاهرود همچنین با بیان اینکه پارسال 23 نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مربوط به شاهرود بود، اضافه کرد: 84 درصد مصوبات این نشست ها اقدام شده است.
تولایی با اشاره به تشکیل هشت نشست کمیته صنعت و معدن شهرستان در سال گذشته، گفت: از مجموع 38 مصوبه این نشست ها، 27 مورد اقدام شده و هشت مورد نیز در دست اقدام است.
در این نشست ، راه های آسان سازی پرداخت تسهیلات رونق تولید مورد بررسی قرار گرفت.
در شهرستان شاهرود 260 واحد صنعتی و تولیدی وجود دارد که حدود 70 درصد آن ها به خاطر کمبود نقدینگی به حالت نیمه تعطیل درآمده بودند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب