خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/18 21:01
شناسه خبر : 16510

واکنش برانکو به رفتار بازیکنان در برنامه نود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از خبرنگاران برای سئوال کردن درباره وضعیت رامین رضاییان، به رفتار تعدادی از بازیکنان این تیم در برنامه نود واکنش نشان داد. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با پدیده مشهد که بعدازظهر امروز سه شنبه در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: هنوز از دوستان خبرنگار […] ...

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از خبرنگاران برای سئوال کردن درباره وضعیت رامین رضاییان، به رفتار تعدادی از بازیکنان این تیم در برنامه نود واکنش نشان داد.
برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با پدیده مشهد که بعدازظهر امروز سه شنبه در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: هنوز از دوستان خبرنگار بابت قهرمانی پرسپولیس تقدیر نکرده ام چون لیگ به اتمام نرسیده است. باید تشکر کنم از شما که کارهای ما را دنبال کردند. شاید بعضی از خبرنگاران هم از کار ما راضی نبوده اند.وی افزود: این یک بازی خاص است. اولین بار است به عنوان قهرمان در خانه خود مقابل حریف بازی می کنیم و مراسم قهرمانی هم برگزار می شود. در این حال و هوا این خطر وجود دارد که بازی خود را مثل سابق ارائه ندهیم ولی به بازیکنانم اعتقاد دارم و خوشبینم. آنها به من این اطمینان را می دهند که به عنوان قهرمان ایران با کیفیت تر بازی کنیم.
سرمربی پرسپولیس با تمجید از تیم پدیده خاطرنشان کرد: باید بعد از بازی خود را اماده سفر به مسقط کنیم. انتظار داریم ورزشگاه هم پر شود تا به نوعی از تماشاگرانمان هم تشکر کرده باشیم. محسن مسلمان به خاطر محرومیت نیست ولی سایر بازیکنان مشکلی ندارند.برانکو درباره رفتار تعدادی از بازیکنان در برنامه نود که انتقادهای زیادی به دنبال داشت،  یادآور شد: همیشه باید در شوخی یک مرز وجود داشته باشد. مهمتر از همه این است که بازیکنان ما قصد و غرض بدی نداشتند ولی طبیعی است که در این مورد صحبت خواهیم کرد.

سرمربی پرسولیس درباره احتمال جذب بازیکنان جدید برای فصل آینده، تاکید کرد: بعد از بازی با الهلال آنالیز بازیکنان را شروع می کنیم و بسته به نیاز باشگاه اقدام خواهیم کرد.برانکو درباره وضعیت کادر فنی هم گفت: فعلا در کادر فنی تغییری نداریم. ما داریم عالی کار می کنیم و به کادرم افتخار می کنم. باید از همکارانم به خاطر کار جمعی تشکر کنم.

وی درباره احتمال مغرور شدن بازیکنان پرسپولیس بعد از قهرمانی یادآور شد: این همیشه می تواند خطرساز باشد. نه اینکه بازیکنان بخواهند کوتاه بیایند. بعد از بازی با الریان بازیکنان ما تخلیه شده بودند هم فیزیکی هم روحی و روانی. قصدمان این است که سه بازی باقیمانده رابه بهترین نحو برگزار کنیم و قاطعیت و تفاوت اختلاف امتیاز را به بهترین شکل حفظ کنیم.سرمربی پرسپولیس درباره حمایتهای علی کریمی از وی و پرسپولیس هم گفت: از کریمی تشکر می کنم که همیشه به اردوی تیم می آمد و ما را تشویق می کرد و دلگرمی می داد. همینطور سایر دوستان مثل مهرداد میناوند. این یکی از زیباترین صحنه های تیم پرسپولیس است.

برانکو درباره اینکه گفته می شود چند نفر از بازیکنان پرسپولیس ممنوع الخروج هستند و به بازی با الهلال نمی رسند، گفت: آقای سروش رفیعی و سیدجلال را به خاطر محرومیت نداریم ولی بازیکن ممنوع الخروج نداریم. من مربی هستم نه پلیس که بخواهم به شما اطلاعاتی در اینباره بدهم.وی با تاکید بر اینکه بعد از بازی با الهلال برای نیازهای فصل بعد تصمیم گیری می کند، گفت: این بازی تاثیر خاصی در تصمیمات ما ندارد. تابحال تمرکز ما روی لیگ قهرمانان و لیگ برتر بوده است و بازی های قابل توجهی پیش رو داریم تا تعیین کنیم چه کسانی را جذب کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه بازی با پدیده فرصت مناسبی برای بازیکنان جوان از جمله کرملاچعب است و آیا به آنها میدان می دهد یا خیر؟ گفت: شما آیا تابحال بازی کرملاچعب را نگاه کرده اید؟ چه زمانی بازی هایش را دیده اید؟ او سه دقیقه مقابل نفت تهران بازی کرد ولی من او را هر روز نگاه می کنم. هم او هم سایر بازیکنان جوان را.برانکو یادآور شد: همه بازیکنان در رقابت هستند و فرصت بازی دارند. همه دوست دارند بازی کنند بخصوص فردا. اولین معیار ما برای بازی دادن تمرین است و تمرین.

وی در خصوص احتمال تمدید قرارداد ۵ ساله با پرسپولیس و اینکه گفته بود فعلا قراردادش را تمدید نمی کند، گفت: در این مورد ما دو سال پیش هم یکسری برنامه هایی را تنظیم کردیم. برنامه های کوتاه و میان مدت. این برنامه های ما بستگی به این دارد که برنامه های دراز مدت چطور است. باید دید در روزهای آتی چه می شود و برنامه ها را کادر فنی و مدیریت به چه شکلی جلو می برد. من یک سال دیگر قرارداد دارم و در این مدت به مذاکرات ادامه می دهیم و برنامه ها می تواند دوباره بررسی شود.برانکو درباره اینکه در مصاحبه با رسانه های خارجی عنوان کرده چند پیشنهاد دارد گفت: باید دید اهداف و تفکرات به چه شکلی است. خودتان می دانید در فوتبال همه چیز می تواند در یک روز تغییر کند.

وی در خصوص تعداد زیاد ملی پوشان پرسپولیس و اینکه تیم ملی در صورت راهیابی به جام جهانی باید چه کار کند تا به مرحله بعدی این مسابقات برسد، گفت: در باشگاه از مدیریت، کادر فنی و بازیکنان همه می خواهیم و دوست داریم و آرزوی بهترین نتایج را برای تیم ملی داریم. برای همین همیشه از تیم ملی حمایت کرده ایم و حمایت خواهیم کرد و برایمان مهم است تیم ملی با نتایج خوب به جام جهانی صعود کند. آرژانتین به نوعی آویزان است و صعودش قطعی نیست. یک تراژدی ملی در حال رقم خوردن است. چقدر مهم است که تیم ملی یک کشور به جام جهانی برود. ما افتخار می کنیم که این تعداد ملی پوش داریم و تمام تلاشمان را می کنیم که حتی بازیکنان بیشتری تقدیم تیم ملی کنیم. آنچه ما را خوشحال می کند، راهیابی قاطعانه به جام جهانی است. در حال حاضر ایران تیم ملی خیلی خوبی دارد و بین سه تیم ملی برتر آسیا است. همه انتظار نتایج خوب از ایران داریم. حالا اینکه تیم ملی چطور به دور بعدی راه یابد، اینرا باید از آقای کی روش بپرسید.

سرمربی پرسپولیس درباره موفقیت مربیان کروات در فوتبال ایران از جمله استانکو تصریح کرد: استانکو اولین باری بود که مکتب فوتبال کرواسی را اینجا معرفی کرد.ایشان هم سرمربی تیم ملی کرواسی بود و یک مقطعی هم سرمربی تیم ملی ایران بود. از آنجا بود که عشق کروات ها به ایرانی ها آغاز شد. اگر به خاطر داشته باشید از همه مربیان خارجی، فقط کرواتها این نتایج را در ایران کسب کرده اند.

برانکو درباره احتمال برگزاری مراسمی بعد از قهرمانی برای هادی نوروزی یادآور شد: هادی نوروزی کاپیتان همیشگی و ابدی ماست. برگزاری مراسم بر عهده باشگاه است. خدمتی که هادی به پرسپولیس کرد، افتخار بزرگی برای ماست. حیف که پارسال قهرمان نشدیم.سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: بهتر بود اگر فرصت بیشتری برای ریکاوری و تمرین داشتیم ولی به هر حال این مسابقات آسیایی است. انتظار داریم بازیکنان هر چه که دارند برای این مسابقات بگذارند.

برانکو درباره مطرح شدن اسامی بازیکنان جدید برای پرسپولیس خاطرنشان کرد : بعد از بازی با الهلال نیازهایمان را بررسی می کنیم. این اسامی که مطرح می شود حدس و گمان خبرنگاران است. فعلا با هیچ بازیکنی صحبت نکرده ایم و کسی را هم در لیست نگذاشته ایم. اول باید ببینیم وضعیت بازیکنان خودمان چه می شود. اولویت این است که بازیکنان فعلی را حفظ کنیم و بعد به بازیکنان جدید فکر کنیم.

وی در خصوص نقش رامین رضاییان در قهرمانی پرسپولیس و اینکه دوست دارد وی در جشن قهرمانی پرسپولیس شرکت کند یا خیر؟ تاکید کرد: باید اعتراف کنم نمی فهمم چرا مدام به مسئله رامین می پردازید. رامین پنج بازی برای ما به میدان رفت. هنوز دو سال کامل هم نشده که در پرسپولیس است. دلیلی نمی بینم که اینقدر به رامین می پردازید. ایشان دیگر عضو باشگاه ما نیست و کارش تمام است. شما چرا درباره عالیشاه و نوراللهی، ولادیمیر، الکسی نمی پرسید که قبلا در پرسپولیس بودند؟

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که آیا امید عالیشاه و احمد نوراللهی بازیکنان باغیرتی برای تیمش بوده اند، گفت: امید و احمد به خدمت مقدس سربازی رفتند تا وظیفه خود را نسبت به کشورشان انجام بدهند. حالا اینکه می توانستند این را عقب بیاندازند یا خیر هر کسی دلیل خودش را دارد. موقعیت به این شکل بود و کاری از دست ما بر نمی آمد. آنها رفتند تا مقدس ترین وظیفه خود را انجام بدهند.

برانکو درباره وضعیت کمال کامیابی نیا گفت: اولویت اول ما حفظ بازیکنان فعلی است. طبیعی است با این قهرمانی و برتری در گرفتن جام، بازیکنان ما خواهان زیادی دارند. خودتان می دانید درباره محمد انصاری چقدر حرف و حدیث بود. رامین و طارمی هم به ترکیه رفتند و برگشتند. بازهم پیشنهاد خواهد بود. از من هم درباره بعضی از بازیکنان سئوال می کنند که من آنها را به باشگاه ارجاع می دهم. به این بازیکنان افتخار می کنم که خواهان دارند. بعد از بازی با الهلال درباره بازیکنان جدید صحبت می کنیم. نگاه می کنیم و می بینیم در کدام پستها به بازیکن نیاز داریم و در این پستها بازیکن خواهیم گرفت.

وی در پایان در خصوص اینکه جعفر کاشانی رئیس هیات مدیره پرسپولیس گفته پرسپولیس نیاز به تغییرات اساسی در کادر فنی دارد و باید یک کلاس بالاتر برود، خاطرنشان کرد: من در این مورد نظری ندارم و ایشان نظرش را گفته است. شاید کاشانی به دنبال یک مربی دیگر است.