0:59:44 - دوشنبه 17 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش کواکبیان به ثبت‌نام‎های انتخاباتی
کانال تلگرام سمنان لاین

کواکبیان در تذکری نسبت به غفلت مجلس در پیگیری رفع مشکلات قانون انتخابات گله کرد و رئیس مجلس پاسخ داد: آیت الله جنتی گفتند که این متن را به صورت آیین نامه می‌آوریم،‌ ما هم موافقت کردیم که کار انجام شود، اما نشد.

به گزارش سمنان لاین ازخبرآنلاين، مصطفي كواكبيان در جلسه علني امروز-يكشنبه،27 فروردين- زماني كه تريبونش براي بيان تذكري در رابطه با يكي از بندهاي لايحه هواي پاك باز شد، فرصت را مناسب ديد و گريزي به نطق پيش از دستور رئيس مجلس در مورد مشكلات قانون انتخابات و نقش شوراي نگهبان در ايجاد اين خلاء زد.

او خطاب به لاريجاني گفت: به خاطر فرمايش هايي كه امروز در ابتداي مجلس گفتيد تشكر مي كنم اما همانطور كه سخنگوي شوراي نگهبان گفتند،‌ همه ما مقصر هستيم.

كواكبيان در ادامه،‌ توضيح دهد: شما فرموديد مجلس قبلي براي اصلاح قانون انتخابات تلاش کرد، اما اين اشتباه است،‌ در مجلس هشتم اين بحث مطرح بود و پيشنهاداتش را خود بنده دادم.

اما لاريجاني در برابر اين سخنان كواكبيان تأكيد کرد: «مجلس نهم بود!»

كواكبيان همچنان با تأكيد بر صحبت‌هاي خودش گفت: نه، در مجلس هشتم بود كه رجل سياسي،‌ مذهبي و مدير و مدبر بودن را تعريف كرديم. من حداقل در اين مجلس دهم چند بار تذكر دادم كه دولت لايحه جامع انتخاباتي بياورد كه نياورد. 6 ماه است از زماني كه رهبري در يكي از بندهاي ابلاغي در مورد سياست هاي كلي انتخابات به اين موضوع تأكيد كرده اند نيز گذشته است. شوراي نگهبان بايد اين موارد را مشخص كند. سئوال من اين است كه اگر مجلس اين اصلاحيه را تصويب كرده است چرا آن را پيگيري نكرد كه مجمع تشخيص اين موضوع را به جريان بيندازد.

او با اشاره به نطق پيش از دستور رئيس مجلس،‌ گفت: فرمايش هاي شما متين است. اما واقعا بعد از مصوبه اي كه از مجلس هشتم به مجمع تشخيص رفت و در حال خاك خوردن است؛ مجلس چه کار موثري کرده است؟ اگر بخواهيم، مي توانيم از طريق مجمع تشخيص اين موضوع را به جريان بيندازيم تا آنچه در اين چند روز اتفاق افتاده، وهن نظام نشود. اينگونه نشود كه يك لشكر بخواهند ريئيس جمهور شوند.

لاريجاني در پاسخ به اين تذكر گفت: البته من آنجا عرض كردم كه شوراي نگهبان گفت ما همه اين متن را قبول داريم، اين را خود آيت الله جنتي به بنده گفتند. آيت الله جنتي گفتند كه اين متن را به صورت آيين نامه مي آوريم،‌ ما هم موافقت كرديم كه كار انجام شود، اما نشد.

يكي ديگر از حاشيه‌هاي جلسه علني امروز، شوخي رئيس مجلس با مهدي زاهدي، يكي از داوطلبان انتخابات رياست جمهوري بود. زماني كه لاريجاني از نمايندگان درخواست مي‌كرد تا براي تصويب بندي از لايحه هواي پاك رأي بدهند. خطاب به زاهدي هم با طنازي هميشگي خود،‌ گفت: آقاي زاهدي بفرماييد رأيتان را بدهيد، چون مخل رئيس جمهوري نمي‌شود.

در اين ميان يكي از اعضاي هيئت رئيسه هم شوخي رئيس مجلس را ادامه داد و گفت: آقاي زاهدي كانديدا هستند و نياز به راي دادن ندارند.(خنده)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب