14:23:19 - یکشنبه 16 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری انتخابات الکترونیکی در 3 شهر استان/کاهش 50 درصدی رد صلاحیت در انتخابات شوراها
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: رد صلاحیت ثبت نام کنندگان برای داوطلبی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره گذشته در این استان 50 درصد کاهش یافت.

به گزارش سمنان لاین سعید متقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل نقص در مدارک داوطلبان، آمار رد صلاحیت افراد ثبت نام کرده برای داوطلبی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهری و روستایی در استان سمنان در چند روزه آینده اعلام خواهد شد.
دبیر ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی ها، در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان انتخابات شورای شهر در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت 96 به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
وی افزود: در مجموع در کل کشور در 150 شهر و در استان سمنان در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان انتخابات شورای اسلامی شهر به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
متقی با بیان اینکه زیرساخت های لازم بری برگزاری انتخابات الکترونیک در این سه شهر به صورت کامل فراهم است، ادامه داد: از لحاظ پوشش مخابراتی و ملزومات مورد نیاز این سه شهر در سطح مطلوب قرار دارند و رتبه اول و دوم کشوری را دارا هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: برای فرهنگ سازی بیشتر در این زمینه و همچنین آشنایی مردم با ساز و کار انتخابات الکترونیک در هفته های آتی، انتخابات الکترونیکی به صورت آزمایشی و برای برگزیدن مفاخر استان سمنان، در این سه شهر برگزار خواهد شد.
متقی افزود: با توجه به نتیجه سرشماری نفوس و مسکن 95 در 308 روستای استان سمنان انتخابات شوراهای اسلامی برگزار خواهد شد که این آمار در دوره قبل 280 روستا بوده است.
دبیر ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به اینکه برای تمام 308 روستا در انتخابات شوراهای اسلامی صندوق رای ثابت پیش بینی شده است، گفت: با توجه به نیاز در شهرها علاوه بر صندوق ثابت، صندوق سیار خواهیم داشت.
به گزارش سمنان لاین 2 هزار و 707 نفر برای حضور در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان سمنان ثبت نام کرده‌اند.
787 شعبه اخذ رای در استان سمنان برای انتخابات اردیبهشت 96 شامل 647 شعبه ثابت و 140 شعبه سیار پیش بینی شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود‌ و استان سمنان که دارای هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستاست، در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضای اصلی و 642 نفر به عنوان اعضای علی البدل در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب