14:38:31 - یکشنبه 16 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرعشی: آیت‌الله هاشمی پیش از فوت از جهانگیری به عنوان کاندیدای پوششی نام برده بودند
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو هیأت رئیسه شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان نحوه تصمیم‌گیری برای کاندیداتوری اسحاق جهانگیری را شرح داد.

 حسین مرعشی با اشاره به نام‌نویسی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: پس از بحث‌های فراوان در شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان آقای دکتر روحانی به اتفاق آرا به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد که در همان جلسه اعضای شورای عالی معتقد بودند که باید از ظرفیت انتخابات برای معرفی چهره‌های اصلاح‌طلب نیز استفاده شود.

وی ادامه داد: تأکید بر آن بود که در کنار آقای روحانی چهره‌های اصلاح‌طلبی نیز حضور داشته باشند تا هم از ظرفیت انتخابات برای معرفی چهره‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب استفاده شود و هم صدای اصلاح‌طلبان انعکاس وسیع‌تری داشته باشد. از طرفی با هر نوع خطری که بخواهد بن‌بستی ایجاد کند، مقابله شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر‌نشان کرد: شورای عالی این اختیار را به هیأت رئیسه داد و در جلسات هیأت رئیسه 5 نفر از شخصیت‌های اصلاح‌طلب به عنوان افراد مناسب برای حضور در انتخابات تعیین شدند. این 5 نفر آقایان جهانگیری، ظریف، زنگنه، بی‌طرف و ملک‌زاده بودند.

مرعشی در ادامه تأکید کرد: سایرین خودشان آمادگی نداشتند و آقای روحانی و آقای خاتمی در رفت و برگشت اطلاعات تأکید داشتند که فردی حتما در صحنه باشد تا این مسیر را با اطمینان پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه «این لیست با بزرگان اصلاح‌طلب خارج از شورای عالی مانند علمای روحانیون مبارز نیز به مشورت گذاشته شد»، افزود: در این رابطه به طور خاص با آقایان خاتمی، موسوی خوئینی‌ها و نوری صحبت شد و در همه موارد تاکید بر این بود که پس از صلاحدید آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم اقدام شود.

این عضو هیأت رئیسه شورای عالی انتخاباتی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای نیز جمعی متشکل از من، آقای موسوی‌لاری و آقای کمالی و بعضی دیگر از اعضای هیأت رئیسه در این رابطه صحبت شد و دیروز هم ما سه نفر طی جلسه‌ای با آقای روحانی به طور مفصل مباحث را مطرح کردیم و از آن لیست پیشنهادی اصلاح‌طلبان، آقای روحانی، آقای جهانگیری را مناسب دانستند و ایشان نیز بنا به خواست شورای عالی اصلاح‌طلبان، شخصیت‌های بزرگی مانند آقای خاتمی، آقای موسوی خوئینی‌ها، آقای نوری، آقای عارف و نهایتا با تأیید آقای حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

مرعشی همچنین گفت: تمام امکانات ما به صورت متحد برای پیروزی جبهه اصلاحات و اعتدالیون در کشور بسیج است و با وحدت کامل این مسیر مشترک را پیش می‌بریم.

وی تصریح کرد: این موضوع عصر دیروز نهایی شد و آقای جهانگیری نیز برای ثبت نام به وزارت کشور رفت. در عین حال این موضوع جزو آخرین توصیه‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی بود که خوشبختانه با وحدت جبهه اصلاحات و با هماهنگی رئیس‌جمهور محقق شد و باید گفت که آیت‌الله هاشمی پیش از فوت خود از آقای جهانگیری به عنوان چنین گزینه‌ای اسم می‌بردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب