19:01:05 - جمعه 14 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییسی: به هیچ جریان سیاسی منحصر نیستم
کانال تلگرام سمنان لاین

ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در روز چهارم خود علاوه بر حضور چهره های سیاسی، همچون دوره های پیشین با حاشیه هایی هم همراه است.
 روز چهارم ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری علاوه بر حضور چهره های سیاسی، شاهد حاشیه هایی دیدنی هم است.
به هیچ جریان سیاسی منحصر نیستم
من در حدود وزارت کشور، خبرنگاران و عزیزانی که زحمت کشیدند، کمی ازدحام جمعیت شد که لازم است عذرخواهی کنم.
در ارتباط با آنچه بنده اینجا حضور پیدا کردم لازم است یاد امام و شهیدان و جانبازان و ایثارگران و همه کسانی که برای انقلاب اسلامی زحمت کشیدند گرامی بدارم و  به ارواحشان درود بفرستم.
از افتخارات نظام اسلامی ما آن است که تمامی اجزاء در این نظام با رای مردم رقم می خورد و شکل می گیرد. این از افتخارات نظام است که رای مردم در آن تشریفاتی نیست و حقیقتا سرنوشت کشور و بخش های مختلفی از کشور را رقم می زند.
مردم عزیز ما فرصتی دارند در هر انتخاباتی، یک برای بازنگاهی برای آنچه برگزیده اند و ارزیابی نسبت به آنچه انتخاب کرده اند، و دوم، اراده کردن و تصمیم گرفتن برای آینده کشور.
پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر انقلاب دولت های مختلفی آمده اند و اقدامات خوبی را انجام داده ند و گامهایی را در جهت پیشرفت کشور برداشته اند که باید اقدامات خوب همه دولت ها را ارج نهاد، لکن علی رغم تمام تلاش های انجام شده، وضعیت کشور در حالتی است که مردم سوال می کنند چرا بیکاری؟
مردم نگران کسب و کار و رونق کسب و کارند. روستاییان، شهرنشینان، نخبگان و صاحب نظران سخنشان این است که کشوری با این همه ذخایر و نعمت های ارزشمند، با این منابع عظیم انسانی و نیروهای جوان مبتکر نوآور، آیا در شان ملت ماست که شخص بیکاری شرمنده خانواده اش شود؟ آیا امکان ندارد برون رفت از این وضعیت؟
پاسخ آن است که می توان. در یک مدیریتی که فرای جناح ها و دستجات سیاسی، به کشور و به اعتلای کشور، به نیروی انسانی کارآمد کشور فکر کند.
حتما امکان تحول وجود دارد. اما این معناش این نیست که دولت مردانی که تلاش می کنند، این تلاش ارزشمندی نیست، معناش این است که باید رویکردها اصلاح شود. ما می توانیم رویکردی را پیش بگیریم که حمایت از تولید بشود، هم افزایش بهره وری داشته باشیم. هم می توانیم اقتصادی را ایجاد کنیم که در تکانه های ایام کشور را دچار آسیب نکند و اقتصاد مقاومتی معنایش همین است.
از کجا می گویم امکان دارد اتفاق بیافتد؟ از جایی که بیش از سه دهه مدیریت در کشور و دو دهه مدیریت کلان داشته ام. آسیب ها را می شناسم. می توان بسیاری از ساختارها را اصلاح کرد که مشکلاتی برای زندگی مردم ایجاد نکند. حقیقت آن است که من با مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی که سعادتی بزرگ برای بنده و افتخاری عظیم برای فراهم شد، در این مدت تمام تلاشم این بود که آنچه از حکم رهبری استفاده می شود برای خدمت به زائرین، مستمندان و فقرا همت خویش را به کار ببرم.
لکن با نزدیک شدن به ایام انتخابات، بسیار دعوت شد از سوی اقشار مردم، برخی برای من حجت آوردند که شما که می گویید اینجا می خواهید خدمت کنید، چرا در جایی که بیشتر می شود خدمت کرد حضور پیدا نمی کنید؟
من با این احتجاجات و دیدن شرایط موجود، حجت بر من تمام شد. با توجه به توانمندی که در من وجود دارد، به نظرم می توان با استفاده از همه نیروهایی که دل در گرو انقلاب دارند و می توانند برای کشور کار کنند، فکر می کنم که این وضعیت می تواند تغییر کند.
این وضعیت می تواند با حضور مردم در  عرصه ها، بسیاری از قفل ها گشوده خواهد شد. نقش مردم را در جبهه ها و ادوار مختلف کشور دیدیم.
وظیفه ما این است که خود را به مردم معرفی کنیم. آنها که می شناسند که می شناسند، اما آنها که نمی شناسند از منابع معتبر دنبال کنند.
رییسی در خصوص تیم اقتصادی خود گفت که نگاهم به این قضیه حزبی و جناحی نیست و با استفاده از فرهیختگانی که در این عرصه تلاش کرده اند، می توان برای حل مشکلات گام برداشت.
او در خصوص جمنا گفت کار این افراد قابل تقدیر است، لکن من که در عرصه آمده حتما کاندیدای همه مردم ایران، همه دلسوزان انقلاب اسلامی و همه کسانی که دلشان برای کشور می تپد، قرار بگیرم. یعنی ما خودمان را منحصر به یک مجموعه خاص و جریان سیاسی خاص نمی دانیم. ما از مردم، با مردم، و در مردم خواهیم بود.
رییسی همچنین شعار دولتش را «کرامت و کار» خواند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت در سیاست خارجی اصل عزت، حکمت، مصلحت ایجاب می کند با کشورهای دیگر تعامل داشته باشیم، اما تعامل با عزت. ارتباطات ما جز با اسرائیل، با همه کشورها انشالله برقرار خواهد بود.
او در خصوص حقوق شهروندی گفت حقوق شهروندی بارها نوشته شده است، اکنون باید به حقوق شهروندی عملی کنیم.
رییسی در مورد حل بحران سوریه گفت که این بحران باید توسط سوری ها انجام شود و حضور خارجی ها مشکلی را حل نمی کند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب