14:24:26 - پنجشنبه 13 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونق تولید در استان سمنان درگفتگو با فرمانداران و سرمایه گذاران
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سمنان به عنوان استانی که ظرفیت مطلوبی برای توسعه بخش صنعتی داشته، در دولت تدبیر و امید نیز برای توسعه و تقویت با تسهیلات چهار هزار و 40 میلیارد ریالی رونق تولید مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش سمنان لاین  استان سمنان حدود یک هزار و 800 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد و دولت یازدهم برای رونق بخشی به چرخه اقتصادی تولید داخلی با توجه به رهنمودهای رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی، ارایه تسهیلات رونق تولید را از سال 95 درنظر گرفت.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا سمنان از استان های صنعتی کشورمحسوب می شود، به دلیل داشتن ظرفیت های معدنی، نیروی کار تحصیل کرده، نزدیکی به مرکز کشور، قرارداشتن در چهارراه ارتباطی کشور و در نتیجه سهولت تامین مواد اولیه و وجود مسیرهای ارتباطی برای انتقال و فروش تولیدات و برخورداری از زمینه های صنعتی مانند نیروگاه های انرژی برق و گاز، نیازمند توجه ویژه است.
گام های صاحبان واحدهای تولیدی نیمه فعال برای دریافت تسهیلات رونق تولید بعد از برنامه دولت تدبیر و امید برای ثبت نام در سامانه بهین یاب در نگاه اول بسیار ناتوان به نظر می رسد و امیدی به بازگشت به چرخه تولید وجود نداشت و با گذر زمان این باور به بازتوانی تولید داخلی با تدبیر دولت یازدهم در کشور تقویت شد.
سخنگوی دولت درباره میزان تسهیلات پرداخت شده رونق تولید از سوی دولت تدبیر و امید در سفر کاروان تدبیر و امید به ساری گفت: تاکنون 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید برای خروج از رکود به واحدهای صنعتی ، معدنی و کشاورزی کشور پرداخت شده است و در مجموع حدود 20 هزار بنگاه اقتصادی در این سه بخش تسهیلات بسته رونق تولید را دریافت کرده اند.
محمد باقر نوبخت افزود : دولت در سال 96 نیز 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای به حرکت در آوردن چرخ بنگاه‌های اقتصادی در بخش های صنعت ، معدن و کشاورزی اختصاص داد و برای هر استان نیز سهمیه تعیین کرده است.
سهم استان سمنان در سال 95 از تسهیلات رونق تولید در کشور به ارزش چهار هزار و 40 میلیارد ریال به 748 واحد صنعتی و تولیدی بود که این استان را برای افزایش تولید واشتغال متحول کرد.
تفکر تحول در صنعت استان سمنان در 17 اسفند 94 با امضا تفاهم نامه 27 هزار میلیارد ریالی با فعالان بخش خصوصی آغاز شد و از سوی دیگر، ارایه تسهیلات رونق تولید آغازی برای بازتوانی و رونق دوباره به صنعت استان بود.
سال 96 در سمنان با بهره برداری از 18 طرح صنعتی به ارزش بیش از 11 هزار و670 میلیارد ریال آغاز شد و بانگ اشتغال و تولید با تدبیر دکتر روحانی همانند سایر نقاط کشور در استان سمنان نیز طنین انداز شد؛ در این گزارش به بیان دیدگاه برخی نمایندگان مجلس، مسوولان و صاحبان صنایع و فعالان بخش خصوصی در باره عملکرد و رویکرد دولت تدبیر و امید در استان سمنان و تاثیر آن پرداخته شده است.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا، عملکرد دولت یازدهم در ارایه تسهیلات رونق تولید را مطلوب دانست وگفت: اگراین طرح از سوی دولت تدبیر و امید اجرا نمی شد، بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی کشور غیرفعال می شدند.
غلامرضا کاتب اظهارداشت : زیرساخت لازم از سال 95 برای افزایش رونق اقتصادی در کشور ایجاد شده است و با تلاش دولت در سال 96 با تدبیر برای کاهش نرخ بیکاری در کشور گام برداشته می شود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد :مجلس شورای اسلامی از هر لایحه ای از دولت که به افزایش اشتغال و رونق کسب و کار بینجامد حمایت می کند و به یقین با تلاش همه مسوولان نظام در سال جاری شاهد شکوفایی بیشتر اقتصادی خواهیم بود.
فرماندار شهرستان سمنان گفت : در سال گذشته 786 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 47 واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان پرداخت شد که این امر در رونق کسب وکار در استان سمنان بسیار تاثیر گذاربوده است.
سیدعباس دانایی افزود : تسهیلات رونق تولید در سال گذشته جان دوباره به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال این شهرستان بخشید و با برنامه ریزی های هدفمند این برنامه ها برای سال 96 نیز ادامه می یابد.
وی خاطرنشان کرد : ارایه تسهیلات رونق تولید به چهار واحد صنعتی سمنان به ارزش یکهزار و 212 میلیارد ریال در دستور کار کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قرار دارد که با پیگیری های انجام شده مراحل بانکی این واحدها درحال انجام است.
فرماندار سمنان عملکرد دولت تدبیر و امید در ارایه تسهیلات رونق تولید و بازگشت تعداد قابل توجهی از این واحدها به چرخه تولید را مطلوب دانست و گفت : باید این برنامه های اشتغال آفرین با حمایت مسوولان نظام در کشور بیش از پیش ادامه یابد.
فرمانداردامغان گفت: تدبیر دولت یازدهم و پرداخت تسهیلات 150 میلیارد ریال اعتبار رونق تولید، اقتصاد این شهرستان را شکوفا کرده است.
علی اصغرمجد افزود:قبل از دولت یازدهم بسیاری از واحدهای صنعتی دامغان با مشکل نقدیندگی و نبود بازار فروش مواجه بودند که پرداخت تسهیلات رونق تولید، رونق اقتصادی را به این واحدها برگردانده است.
وی تصریح کرد : فروش بسیاری از کالاها بعد از توافق هسته ای در داخل و خارج از کشور بسیار مطلوب شده است و تدبیر اقتصادی دولت یازدهم برای رونق کسب و کار باید همچنان ادامه یابد.
وی اظهارداشت : دولت یازدهم تاکنون خدمات ارزشمندی در رابطه با بهبود وضعیت معیشت مردم، بازگرداندان واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال به چرخه تولید انجام داده است ، اما برای رسیدن به شرایط آرمانی همه مسوولان نظام باید بیشتر تلاش کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان نیز در گفت و گو با ایرنا افزود: ارایه تسهیلات 404 میلیارد تومانی رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی این استان زمینه افزایش اشتغال را فراهم کرده است.
محمدرضا صادقی تصریح کرد: در سال گذشته 184 واحد صنعتی استان بیش از 306 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند که با این اقدام مثبت دولت تدبیر و امید، زیرساخت لازم برای افزایش اشتغال پایدار فراهم شده است.
وی اظهارداشت : در سال 95 تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان به دلیل نبود بازار فروش و کمبود نقدینگی غیرفعال یا نیمه فعال بودند که تسهیلات رونق تولید جان دوباره به این واحدهای صنعتی بخشیده است.
صادقی افزود : جوانان استان سمنان برای ایجاد اشتغال و رونق تولید باید قدردان خدمات دولت تدبیر وامید باشند و به یقین با رویکرد ارزشمند دولت، امسال اشتغال قابل توجهی در کشور ایجاد می شود.
مدیرعامل شرکت فولاد کویر دامغان گفت: بسیاری از واحد های صنعتی و تولیدی نیمه تمام استان سمنان با تفکر اعتدالی و روحیه جهادی دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیدند.
مهدی رنجبری افزود: شرکت فولاد کویر دامغان از جمله واحدهای صنعتی است که اگر خدمات ارزنده دولت تدبیر وامید نبود شاید شکوفایی و اشتغالی کنونی میسر نبود.
وی اظهار داشت: کارخانه فولاد کویر دامغان در زمینی 100 هکتاری با 503 هزار مترمربع زیربنا و با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریالی و ارزی در 2 بخش ذوب و ریخته گری و احیا فعالیت خود را در دولت یازدهم آغاز کرد.
رنجبری ادامه داد: این کارخانه ظرفیت تولیدی بخش های ذوب و ریخته گری سالانه 300 هزار تن با اشتغالزایی 150 نفر است که با راه اندازی بخش های بعدی اشتغالزایی این واحد تا 600 نفر افزایش می یابد.
رئیس هیئت مدیره شرکت آریا ترانسفو در در گفت و گو با ایرنا افزود: اقتصاد مقاومتی به معنی واقعی با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در کشور نهادینه شد و واحد بزرگ آریا ترانسفو با برنامه های دولت یازدهم منطبق با اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده است.
‎به گزارش سمنان لاین فرج الله معماری افزود: نگرش به توسعه صادرات در این واحد صنعتی وجود دارد و اگر برنامه جامع دولت تدبیر وامید در رفع چالش صادرات کالا نبود شاید رونق اقتصادی در کشور در وضعیت مطلوب کنونی نبود.
وی خاطر نشان کرد: شرکت آریا ترانسفو شرق با ظرفیت تولید 21 هزار و 6000 دستگاه انواع ترانسفورماتورهای توزیع برق، با سرمایه گذاری ثابت ریالی 773 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 13 میلیون و 800 هزار یورو و با سرمایه در گردش 300 میلیارد ریال به همراه اشتغالزایی برای 850 نفر در بخش شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.
رئیس هیئت مدیره شرکت آریا ترانسفو گفت: این شرکت با ظرفیت تولید سالانه 500 دستگاه انواع ترانسفورماتور قدرت با سرمایه گذاری ثابت ریالی به میزان هزار و 496 میلیارد ریال و سرمایه ارزی 18 میلیون یورو و سرمایه در گردش 850 میلیارد ریال برای 1250 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.
رئیس هیئت مدیره شرکت خودروسازی فردا نیز گفت: بهره برداری از خط تولید سمند در سمنان در سال 96 بدون حمایت دولت تدبیر وامید به هیچ عنوان میسر نبود.
عوض دیدار خاطر نشان کرد: اولین خط تولیدات ایران خودرو با سرمایه گذاری و مدیریت بخش خصوصی، در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و عمل به سیاست های اصل 44 قانون اساسی، در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در هفدهم فروردین 96 در سمنان بهره برداری شد.
وی ادامه داد: خط تولید سمند در سمنان با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است و تسهیلات رونق تولید جانی دوباره به این واحد صنعتی بخشیده است.
به گزارش سمنان لاین مهندس دیدار افزود: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از یکهزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو در 2 بخش «خدمات فنی- مهندسی» و «سفارش کار» فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شد و تاکنون برای بیش از 150 نفر اشتغالزایی شده است.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب