14:18:42 - پنجشنبه 13 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی؛
ممتاز بودن استان سمنان در تمام بخش ها مشهوداست
کانال تلگرام سمنان لاین

 

به گزارش سمنان لاین ازایسنا،آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در دیدار با اعضای انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان، اظهار کرد: به برکت نظام مقدس اسلامی و تلاش مردم و خیرین در بیشتر شهرها و روستاها، مسجد به اندازه کافی وجود دارد اما در برخی مناطق نیاز به فضای آموزشی و مدرسه وجود دارد لذا در این شرایط مدرسه‌سازی بر مسجدسازی اولویت دارد.

وی با بیان اینکه سمنان با وجود جمعیت کم در همه بخش‌ها استان ممتازی است افزود: این که استان سمنان استان ممتازی است فقط در حد حرف و شعار نیست بلکه در همه بخش‌ها می‌توان این ممتاز بودن را مشاهده کرد.

این عضو خبرگان رهبری به فعالیت‌های خیرین این استان در همه بخش‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: خیرین استان هم در حوزه خیرین سلامت، هم خیرین مسجدساز و هم خیرین مدرسه‌ساز و… اقدامات خوب و ماندگاری در سطح استان انجام دادند که جای تقدیر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بیان اینکه باید به سراغ خیرین رفت تصریح کرد: نباید منتظر ماند تا خیرین خود به میدان بیایند باید تبلیغات و اطلاع‌رسانی شود و مردم و خصوصا افراد برخوردار را به کارهای خیرخواهانه ترغیب کرد.

شاهچراغی با اشاره به حدیثی که می فرماید هر که یک بیت شعر در نعت اهل بیت بسراید خداوند برای او یک خانه در بهشت می سازد ادامه داد: هر که مدرسه‌ای برای بچه‌ها بسازد هم خداوند برای او خانه‌ای در بهشت مهیا می‌کند.

وی بر تبلغ فعالیت‌ها تاکید کرد و گفت: برخی‌ها ممکن است از نظر مالی نتوانند مدرسه یا مسجد بسازند اما می‌توانند تبلیغ کنند و در ثواب ساخت آن شریک شوند.

امام جمعه سمنان بر لزوم شناسایی خیرین تاکید کرد و گفت: برخی‌ها که نمی‌توانند خود خیر باشند می‌توانند خیرساز باشند و با تشویق و ترغیب افراد به کار خیر از برکات و ثواب خیر بودن برخوردار شوند.

وی با تقدیر از خدمات خیرین استان سمنان گفت: کارهای بزرگی در این بخش انجام شده اما مردم کمتر از آنها اطلاع دارند لذا باید تبلیغات بیشتری انجام شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب