0:44:06 - سه شنبه 11 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان:
نام شهیدآوینی برای همیشه در کشور جاودان خواهدماند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

استاندار سمنان یااشاره به تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی این استان بر ضرورت توجه به حوزه فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: باید نقشه راه و دورنمای فرهنگی استان سمنان نیز تدوین شود.

محمدرضا خباز در دیدار با جمعی از هنرمندان استان که با حضور یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان و به مناسبت شهادت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب برگزار شد اظهار کرد: خداوند متعال هنر را در اوجش در وجود انسان متبلور کرده و انسان هنرمند زاییده ذات اقدس الهی است.

وی با بیان اینکه خداوند در وجود انسان طلبهایی را قرار داده و مطلوب را نیز خود آفریده تصریح کرد: میل به جاودانگی از طلب‌های انسان است و یکی از مطلوب‌ها هنر است و انسان می‌تواند با هنر متعهد آن خواسته و طلب درونی را محقق کند.

استاندار سمنان ، شهید آوینی را نمونه کامل یک هنرمند برشمرد و خاطرنشان کرد: نام این شهید والامقام برای همیشه در کشور جاودان خواهد ماند.

خباز با اذعان به اینکه هنر خواسته درونی جاودانگی را در هر انسانی را متجلی می‌سازد، گفت: نعمت هنر در وجود هنرمندان یک نعمت ارزشمند از سوی خداوند است .

وی با بیان اینکه این هنر در وجود همه وجود ندارد اضافه کرد: باید هنرمندان شکرگذار این نعمت باشند تا نام هنرمندان برای همیشه جاودان و ماندگار شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان از موفقت خود با پیشنهاد تشکیل شورای هنرمندان و اعضای اتاق فکر فرهنگ و هنر در این استان خبر داد و افزود: استانداری سمنان از این شکیل شورای هنرمندان و اعضای اتاق فکر فرهنگ و هنر حمایت می‌کند.

وی از رویکرد و نگرش مثبت دولت تدبیر و امید به حوزه فرهنگ و هنر خبر داد و ضمن تاکید بر لزوم حمایت آثار فاخر هنری اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند که از تولیدات هنری و به‌خصوص تولیدات نمایشی حمایت کرده و در تامین منابع مالی آنان با خرید بلیط مساعدت کنند.

خباز بر لزوم توجه به پیشکسوتان و چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر استان تاکید کرد و گفت: م سئولان استان از هنرمندانی که حائز عناوین برتر کشور و جهان شدند حمایت کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب