خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/10 14:34
شناسه خبر : 16192

ادعاهای مجدد نماینده شاهرود درخصوص خودروسازی و اعتبارات فرودگاه(فایل صوتی) + جوابیه

  سمنان لاین – مواردی را نماینده شاهرود در نطق امروز پس از سخنرانی دیروز برای دومین بار در دوروزمتوالی مطرح کردند که شنیدن آن و پاسخ سمنان لاین به برخی ادعاهای مطرح شده توسط ایشان را در ذیل می خوانید: اولا ایشان گفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان ایجادشود که مطلب نادرستی […] ...

 

سمنان لاین – مواردی را نماینده شاهرود در نطق امروز پس از سخنرانی دیروز برای دومین بار در دوروزمتوالی مطرح کردند که شنیدن آن و پاسخ سمنان لاین به برخی ادعاهای مطرح شده توسط ایشان را در ذیل می خوانید:

اولا ایشان گفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان ایجادشود که مطلب نادرستی میباشد. نماینده ی محترم بهتر است مصوبات دولت قبل را مروربفرمایند که طبق مصوبه ی مذکور خودروسازی باید در شهرستان سمنان مستقرباشد که شامل واحد های رنگ، بدنه و مونتاژ میباشد.

قابل ذکراست که سه بخش موتور سازی در شاهرود، گیربکس در دامغان و اکسل خودرو در گرمسار  با استاندار وقت براساس تفاهم نامه ی موجود با آورده ی سرمایه گذار و بخش خصوصی قابل اجراخواهدبود که کماکان هم به قوت خودباقیست. لذا تقاضای مردم استان سمنان  اینست که دکترحسینی در خصوص مذاکره و فراهم کردن شرایط برای سرمایه گذار در اینخصوص اقدام کنند.

اما باید درادامه بگویند که نمی گویند اینکه ؛ ایرانخودرو این واحد را به یک شرکت خصوصی فروخت و واگذار کرد واین شرکت هم تولیدات خود را براساس مصوبه ی دولت سابق در مرکزاستان قرارداده است و در هیج جای دنیا نمی توان بخش خصوصی را وادار کرد که برای مثال شما در یک منطقه مونتاژکن و 200 کیلومتر آنطرف تر رنگ بزن یا بالعکس چراکه بهیچ عنوان منطقی و مقرون به صرفه نیست و موجبات ورشکستگی تمام مجموعه خواهدشد.

ثانیا چرا نماینده ی محترم شاهرود داشته های مردم مظلوم ترین مرکزاستان کشور را مورد هجوم قرارداده اند ؟ آیا ایشان بعنوان نماینده مردم شریف شاهرود نباید پیگیر سرمایه گذاری در حوزه ی انتخابیه ی خود و رفع مشکلات مردم عزیز ما در آن منطقه باشند لذا نماینده محترم نباید فعالیت کم  خود برای مردم باصفای شاهرود که صدالبته برای همگان موضوع روشن است  را با این سخنرانی ها و موضعگیری ها پوشش دهند!

اما مطلب بعدی درخصوص فرودگاه شاهرود که بارها مطرح کرده اند ریالی بودجه دولتی نداشته است.در اینخصوص پاسخ این نماینده محترم را واگذارمی کنیم به مهندس اتقیایی رئیس سابق فرودگاه شاهرود که حدوداً 2 ماه پیش تغییر کرد و مصاحبه ی ایشان با شرکت فرودگاههای کشور؛

منوچهر اتقیایی مدیر فرودگاه شاهرود در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به دو پروژه ساختمان تکنیکال بلاک و ساختمان سپاه در فرودگاه شاهرود، گفت: در حال حاضر ساختمان سپاه با رشد بسیار مطلوبی در حال تکمیل است که به طور حتم تا دو ماه آینده شاهد این ساختمان خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: این ساختمان در مرحله نازک‌کاری است که 500 میلیون تومان آن توسط شرکت فرودگاه‌های کشور و 500 میلیون تومان دیگر آن از منابع اعتباری استانداری تامین شده است.
اتقیایی عنوان کرد: ساختمان برج مراقبت فرودگاه نیز به مرحله قرارداد رسیده است که به زودی شاهد امضای قرارداد و آغاز عملیات احداث آن خواهیم بود.
مدیر فرودگاه شاهرود با بیان اینکه این پروژه در متراژ 450 مترمربع احداث خواهد شد، اظهار داشت: اعتبار این پروژه یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده است .
اتقیایی گفت: دو پروژه برج مراقبت و ساختمان سپاه فرودگاه شاهرود با حمایت استانداری و شرکت فرودگاه‌ها مراحل اجرایی را طی می‌کنند.
 نماینده محترم ، آیا این مبالغ میلیاردی اعتبارات دولتی نمیباشد؟
لذا باز هم قضاوت درخصوص سخنان امروز جناب حسینی شاهرودی که بارها ازلفظ مرکزاستان استفاده نمودند را به مردم ولایتمداراستان سمنان واگذارمی کنیم.

شایان دکر است دکتراحمدهمتی هم امروز در تذکری در صحن علنی مجلس به سخنان نماینده شاهرود واکنش نشان داد و آنها را توهین آمیزخواند که با استقبال مردم سمنان مواجه شد.