14:34:34 - دوشنبه 10 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ادعاهای مجدد نماینده شاهرود درخصوص خودروسازی و اعتبارات فرودگاه(فایل صوتی) + جوابیه
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – مواردی را نماینده شاهرود در نطق امروز پس از سخنرانی دیروز برای دومین بار در دوروزمتوالی مطرح کردند که شنیدن آن و پاسخ سمنان لاین به برخی ادعاهای مطرح شده توسط ایشان را در ذیل می خوانید:

اولا ایشان گفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان ایجادشود که مطلب نادرستی میباشد. نماینده ی محترم بهتر است مصوبات دولت قبل را مروربفرمایند که طبق مصوبه ی مذکور خودروسازی باید در شهرستان سمنان مستقرباشد که شامل واحد های رنگ، بدنه و مونتاژ میباشد.

قابل ذکراست که سه بخش موتور سازی در شاهرود، گیربکس در دامغان و اکسل خودرو در گرمسار  با استاندار وقت براساس تفاهم نامه ی موجود با آورده ی سرمایه گذار و بخش خصوصی قابل اجراخواهدبود که کماکان هم به قوت خودباقیست. لذا تقاضای مردم استان سمنان  اینست که دکترحسینی در خصوص مذاکره و فراهم کردن شرایط برای سرمایه گذار در اینخصوص اقدام کنند.

اما باید درادامه بگویند که نمی گویند اینکه ؛ ایرانخودرو این واحد را به یک شرکت خصوصی فروخت و واگذار کرد واین شرکت هم تولیدات خود را براساس مصوبه ی دولت سابق در مرکزاستان قرارداده است و در هیج جای دنیا نمی توان بخش خصوصی را وادار کرد که برای مثال شما در یک منطقه مونتاژکن و 200 کیلومتر آنطرف تر رنگ بزن یا بالعکس چراکه بهیچ عنوان منطقی و مقرون به صرفه نیست و موجبات ورشکستگی تمام مجموعه خواهدشد.

ثانیا چرا نماینده ی محترم شاهرود داشته های مردم مظلوم ترین مرکزاستان کشور را مورد هجوم قرارداده اند ؟ آیا ایشان بعنوان نماینده مردم شریف شاهرود نباید پیگیر سرمایه گذاری در حوزه ی انتخابیه ی خود و رفع مشکلات مردم عزیز ما در آن منطقه باشند لذا نماینده محترم نباید فعالیت کم  خود برای مردم باصفای شاهرود که صدالبته برای همگان موضوع روشن است  را با این سخنرانی ها و موضعگیری ها پوشش دهند!

اما مطلب بعدی درخصوص فرودگاه شاهرود که بارها مطرح کرده اند ریالی بودجه دولتی نداشته است.در اینخصوص پاسخ این نماینده محترم را واگذارمی کنیم به مهندس اتقیایی رئیس سابق فرودگاه شاهرود که حدوداً 2 ماه پیش تغییر کرد و مصاحبه ی ایشان با شرکت فرودگاههای کشور؛

منوچهر اتقیایی مدیر فرودگاه شاهرود در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به دو پروژه ساختمان تکنیکال بلاک و ساختمان سپاه در فرودگاه شاهرود، گفت: در حال حاضر ساختمان سپاه با رشد بسیار مطلوبی در حال تکمیل است که به طور حتم تا دو ماه آینده شاهد این ساختمان خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: این ساختمان در مرحله نازک‌کاری است که 500 میلیون تومان آن توسط شرکت فرودگاه‌های کشور و 500 میلیون تومان دیگر آن از منابع اعتباری استانداری تامین شده است.
اتقیایی عنوان کرد: ساختمان برج مراقبت فرودگاه نیز به مرحله قرارداد رسیده است که به زودی شاهد امضای قرارداد و آغاز عملیات احداث آن خواهیم بود.
مدیر فرودگاه شاهرود با بیان اینکه این پروژه در متراژ 450 مترمربع احداث خواهد شد، اظهار داشت: اعتبار این پروژه یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده است .
اتقیایی گفت: دو پروژه برج مراقبت و ساختمان سپاه فرودگاه شاهرود با حمایت استانداری و شرکت فرودگاه‌ها مراحل اجرایی را طی می‌کنند.
 نماینده محترم ، آیا این مبالغ میلیاردی اعتبارات دولتی نمیباشد؟
لذا باز هم قضاوت درخصوص سخنان امروز جناب حسینی شاهرودی که بارها ازلفظ مرکزاستان استفاده نمودند را به مردم ولایتمداراستان سمنان واگذارمی کنیم.

شایان دکر است دکتراحمدهمتی هم امروز در تذکری در صحن علنی مجلس به سخنان نماینده شاهرود واکنش نشان داد و آنها را توهین آمیزخواند که با استقبال مردم سمنان مواجه شد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. این المنصفون؟؟؟؟   آوریل 19, 2017  

  این المنصفون؟؟؟

  http://semnanline.com/2016/11/18/10212/

 2. سمنان . علی   آوریل 19, 2017  

  هم استانی عزیز شاهرودی
  بر آمار داده شده آقای داوود سمنانی اصلآ شک نکنید همه چیز گواه بر زمین مانده طرح های زیر ساختاری وانجام ناقص شهرستان سمنان است که اگر مورد بی توجهی نبود اکنون جمعیت این شهر هم حد اقل ششصد هزار نفر بود ..بفرض یک فرود گاهی که اینهمه چندین سال بحث توسعه وعملیاتی شدن داشته وطبق گزارشات سمنان لاین بالاخره قریب پانزده ملیارد تومان برای طرح توسعه باند پرواز هواپیمای مسافرتی و تآکید در رسانیدن طول این باند به سه هزارو چهار صد متر ،پس از مدت طولانی وپائیز وزمستان کردن مسئول فرود گاه باصرف هزینه هفده ملیارد تومان ومشاهده نمودید که با کمال تعجب رئیس فروگاه سمنان همان طول باند ۲۸۰۰ متری قبلی را مورد افتتاح قرار دادند …

 3. سید   آوریل 18, 2017  

  اقای داود سمنانی، آمار رسمی اشتغال از سامانه رصد اشتغال رو میشه بفرمایید چگونه بدست آوردیه اید؟
  سرچ کردم فقط افراد خاصی امکان دسترسی دارند، لطف کنید ادرس و مسیر مشخصی برای ارجاع به این امار ارائه نمایید.

  ضمنا شغل از نظر دولت ها، دریافت حق الزحمه در قبال انجام کار است، مشکل کجاست؟ اینکه نمیگیم درامد نباید از حداقل درامد کمتر باشه، مثلا الان شما وقتی میری کاریابی های شاهرود، به صورت دوره ای معرفی میشی به بنگاه های اقتصادی (بیشتر خدماتی ها) که حقوقی که میدن کمتر از حداقل دستمزد اداره کاره، مثلا بازار ورود 400 تومن تا حدود 750 تومنه در حالی نرخ حداقل درامد پارسال حدود 812 تومن بود که با حق اولاد و … تا یک تومن میرسید.
  عرض اینه که باید منصفانه نگاه کنیم، شغل باید حداقل درامد مصوب هیئت دولت رو داشته باشه، درحالی که اون چیزی که من تا الان برای خودم و خیلیا دیدم این کارها بوده و تو این امارها هم اشتغال افراد محسوب شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی ما … رو گذاشتیم سرکار! درست بخوانید سرکار!!!!!!
  نمیگیم این وضعیت هیج جای کشور نیست اما منطقه ای که کارخونه های بزرگ داشته باشه عمدتا اینطور نیست

 4. وای بر غوغاسالاری   آوریل 18, 2017  

  چرا شما شاهرودی ها غوغا سالاری میکنید؟

  ای بابا مگه نمیبینید که 3 برابر سمنان مظلوم!!!!! شغل ایجاد شده براتون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  وای برغوغا سالاران!!!! که اون همه شمالی تو شهرتونو نمیبینید، اون همه کارخونه بزرگ تو شهرتونو و اطرافتنو که در نزدیکی شما هستند و بخاطر تقسیمات سیاسی یک شهرستان دیگه محسوب میشن رو نمیبینید به سمنان مظلوم !!! گیر میدید. کارخونه اتوبوس سازی با 1500 شغل مستقیم و خودروسازی با 250 که تبدیل به 1000 نفر میشه رو نمیبینید!!!! (اینا فقط دو نمونه اس) وای بر شما

  وای بر شما غوغا سالاران که با این تعداد شغل ایجاد شده (اونم شغل جدید نه حفظ اشتغال گذشته) تو شهرستان شما، باز هم بر “بی اخلاقی” خود تکیه کرده و به شهر اخلاق (منظور افراد خاص و معدودی که قصد کتمان حقایق را دارند) حمله میکنید!!!!

  وای بر غوغا سالاران که اشتغال ناچیز 20 هزار نفری در شهرک صنعتی سمنان مظلوم!!!! را نمی بینید و پل ها و تقاطع غیر همسطح این شهر را کامل نمیکنید اما پل ها فرودگاه شاهرود که یک چندم اونه رو افتتاح میکنید!!! این دوتا در کیفیت طرح و بزرگی هم هیچ فرقی ندارن!!!

  وای بر غوغا سالاران که هنوز همه راه های سمنان مظلوم!!! چند بانده و همه تقاطع های سمنان مظلوم !!!تبدیل به غیر همسطح نشده، جای دیگری هزینه کردید!! اصلا هم مهم نیست که پل ورودی شهر شما و معبر مسافران شمالی که قصد سفر به آزادشهر و گرگان را دارند هنوز پس از سالها ناقص مانده و انوقت به سمنان مظلوم!!!! گیر میدهید.

  وای بر غوغا سالاران که نمی گذارند انچه بر مردم این استان در دهه های اخیر گذشته است فراموش شود….

  وای بر غوغاسالاران، شما که دیگر همچون نسل گذشته خود قصد سکوت و خوردن درد را ندارید و مطالبه تحقق عدالت برای استان می کنید!!

  وای بر غوغا سالاران

  این المنصفون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • امیر سلیمانی   آوریل 19, 2017  

   سیاست ناجوانمردانه قطعه قطعه کردن سمنان بزرگ را در جای دیگری برای سمنان مظلوم رقم زدند در زمان نماینده ای که دیگر نماینده استان نیست.
   اما غافل بودند که مردم خردمند سمنان و سرخه و مهدیشهر عاقل تر از آنند که از این تهدید فرصتی بی نظیر برای خود نسازند و اکنون همدل و هم داستان و یگانه به سوی توسعه و تعالی استان و میهن عزیز اسلامی مان پیش می روند.
   بدخواهان سمنان بزرگ گمان میکردند با قطعه قطعه کردن سمنان می توانند تشتت و انفکاک بین مردم ایجاد کنند غافل از آنکه مردمان سمنان نجیب و مهدیشهر قهرمان و سرخه سرافراز و شهمیرزاد با فرهنگ همواره دل در توسعه استان و ایران سربلند اسلامی داشته و دارند.
   این ترکیب انقدر زیبا و دلنشین شده است که سیل تقاضا از فیروزکوه برای الحاق به سمنان عزیز در راه است و بامید خدای متعال سمنان عزیز این اتفاق هم محقق خواهد شد.

 5. صمدی   آوریل 17, 2017  

  به محرومیت مرکز استان اضافه فرمایید. پل روگذر مومن آباد در ورودی سمنان از سمت غرب با بیش از 10 سال از عمر احداث ، همچنان نیمه کاره است.

 6. ثقفی   آوریل 17, 2017  

  ضمن تشکر از پاسخهای مستدل، منطقی ؛ با سند و مدرک آقای داود سمنانی عزیز. به عزیزان شرق استان معروض می دارم : کلی گویی های بدون منطق و احساسی و بدور از واقعیت شما دیگر رنگ و نمایی ندارد. امروز تمام شهرستانهای استان از گرمسار و دامغان و میامی و بسطام و مهدیشهر و آرادان و … می دانند که زیاده خواهی های شما با فریادهای غیر واقعی عجین شده است. به نام بی عدالتی در استان فریاد می زنید تا دیگر شهرستانها را با خود همراه سازید اما در عمل همه این فریادها برای خودتان است. نگاهی به محرومیت بخشها و شهرهای تابعه شهرستان شاهرود بیندازید. بسطام عزیز. بیارجمند قهرمان . مجن بزرگ و… در چه سطحی از توسعه هستند. بودجه شهرستان برای همه نقاط شهرستان است. نه فقط برای شاهرود.

  • حسین   آوریل 19, 2017  

   دوست عزیز
   اولا خود جنابعالی هم داری با کلی گویی احساسی حرفتو میزنی
   دوما برای جلوگیری از این رفتارها و حل کردن موضوع برای همیشه، باید امارهای بودجه ای دهه های گذشته به صورت دقیق و شفاف و منسجم به تفکیک شهرستان و با نام و مشخصات ارائه شود تا جلوی این گونه بحث و جدل ها گرفته شود و اگر حق منطقه ای در هر نقطه ای داده نشده، مشکل ان منطقه حل شود و مقصرین مشخص شوند،

   یه کلام، انچه بر این استان گذشته و میگذرد شفاف شود

 7. ظفری   آوریل 17, 2017  

  ترس و نبود جرات برای اراپه امارهای استان در دهه های گذشته خودش گواه حقانیت مطالبه توسعه متوازن و بی عداتی در استان می باشد.

  تبدیل شدن سمنان به سه شهرستان برای اقایون بهانه شده ولی بازهم نمیتونن جلوی حقیقت وایتن و تاریخ رو \اک کنن

 8. مهدی   آوریل 17, 2017  

  وقتی کاشت و برداشت چغندرقند در یک شهر تولید میشود عقل حکم میکند کارخانه تولید قند نیز در آن شهر تاسیس شود ! پس با توجه به تولید حجم انبوهی از قطعات خودرو در سمنان و مهدیشهر عقلانی است تولید خودرو بطور کامل در سمنان یا مهدیشهر انجام شود چراکه در هزینه های تولید و کاهش قیمت خودرو تاثیر مستقیم دارد ، هرچه ناکارامدان اگه چاره داشته باشند نیشکر خوزستان را حاضرند به …..

  • داود سمنانی   آوریل 19, 2017  

   درود مهدی جان
   آفرین بر منطق و بزرگ منشیتون

 9. سمنان همشهری..   آوریل 17, 2017  

  تشکر ازسمنان لاین و آقای داوود سمنانی . درارائه این آمار که شواهد هم خارج از جوسازیها همین طور مشاهده میگردد . علت اصلی آن را می توان درضعف وناکار آمدی مسئولین شهرستان مرکز استان و نمایندگان آن دانست وسمنان لاین هم باید در راستای رسالت مردمی خود عمل نماید. تاراه توسعه هموارتر گردد ..

 10. داود سمنانی   آوریل 16, 2017  

  نمونه دیگری از عدالت و توسعه متوارن در استان سمنان در بخش راه
  شهرک صنعتی سمنان هر روز حداقل پذیرای 20 هزار نفر کارگر و تکنیسین و مهندس است یعنی حداقل 40 هزار نفر سفر در روز در شهرک صنعتی سمنان رخ میدهد .این شهرک دارای پلی است که بیش از 10 سال پیش شروع به احداث آن کرده اند و هنوز هم ناقص و نیمه کاره و بدون امکان بهره برداریست.
  فرودگاه شاهرود در بهترین حالت خود شاهد دو پرواز در هفته و عبور حداکثر42نفر در هفته میباشد یعنی عبور روزانه 6 نفر مسافر.دو دهنه پل برای عبور این 6 مسافر در روز در کمتر از 6 ماه در فرودگاه شاهرود احداث شده است. (لطفا دوستان اگر مدرکی از داشتن اعتبار استانی و ملی برای این پروژه وجود دارد رو کنند.)
  مقایسه بفرمایید 10 سال طول کشیدن و تکمیل نشدن پل شهرک صنعتی سمنان مظلوم با عبور روزانه 40 هزار مسافر را و
  احداث دو دهنه پل برای عبور 6 مسافر در روز در فرودگاه شاهرود را .
  درحالیکه پل شهرک صنعتی سمنان بودجه مصوب دارد و پل ورودی فرودگاه شاهرود فاقد هرگونه بودجه مصوب ملی و استانی است؟؟؟
  این هم منظری زیبا از توسعه متوازن در بخش راه استان سمنان که اداره راه و ترابری استان که در شاهرود قرار داردرقم میخورد

  این المنصفون؟؟؟؟

  قضاوت به عهده شما و وجدان پاکتان.
  سلام بر تو ای سمنان مظلوم و نجیبت
  لطفا پیدا کنید پرتقال فروش را

  • شاهرودی   آوریل 17, 2017  

   20 هزار کارگر و تکنسین!! جواب پست قبلیتم خودت تو همین اوردی، یعنی سمنان با رشد طبیعی و با روند طبیعی به اینجا رسیده؟

   در مورد این پل اطلاع دقیق ندارم، مسلما اداره کل باید به اون رسیدگی کنه و ان شاء ا… تکمیل بشه، با توجه به امار ارائه شده و خصوصا اینکه این پل در یک مسیر بین المللی و پر تردده لازمه

   شهرک صنعتی شاهرود هم برای تردد مشکل داره دقیقا همنطور، ولی خب شهرک صنعتی شاهرود کجا شهر صنعتی سمنان کجا

   شما هم سعی کن انصاف رو در بقیه امار ها اشته باشی، کیفیت طرح ها و هم مدنظر بگیری اون وقت خودت همون این المنصفون میشی آقا داود

  • نجم الدین   آوریل 18, 2017  

   داود سمنانی عزیز
   خدا خیرتون بده که با این آمار ارقام پرده از بیداد های رفته به سر مردم سمنان را اینچنین مستدل رو میکنید.
   دمت گرم و سرت خوش باد

  • عماد   آوریل 18, 2017  

   ماشالله داود سمنانی جان /ته دور بگردووون /ته دم گرم ددجان

 11. شاهرودی   آوریل 13, 2017  

  کامنت پاسخ به آقای داود سمنانی تو قضاوت با شما را که با همان لحن جواب داده بودم منتشر نکردی سمنان لاین محترم، اما خیالی نیس می نویسم تا شمایی که مدیر این رسانه ای بدونی حداقل که ما نمردیم

  اولا حق با دوستمونه که گارخانه خودروسازی قرار بود تو چهار شهرستان زده بشه خودتم میگی قرار بود
  سه بخش موتور سازی در شاهرود، گیربکس در دامغان و اکسل خودرو در گرمسار با استاندار وقت براساس تفاهم نامه ی موجود با آورده ی سرمایه گذار و بخش خصوصی قابل اجراخواهدبود که کماکان هم به قوت خودباقیست
  رنگ و بدنه و مونتاژ خودروسازی حساب می شود بقیه قطعه سازی، با این حساب حق با شماست پس باز هم به همین خیال باشیم، این کارخانه قطعات رو نمیزنه و نمیخاد بزنه و قراره تو شهرستانا زده بشه…. حق با شماست
  اما با این رویه که ما تا الان دیدیم مطمئنا به طور کامل در سمنان همه چیز زده میشه به قول فرماندار سمنان زیر ساخت مناسب در سمنان فراهمه در حالی بقیه نقاط زیر ساخت مناسب ندارن بخوان هم منطقشون جذابیتی برای سرمایه گذاری نداره، این موضوع یعنی تامین زیرساختها هم که اصلا وظفیفه دولت نیست ادارات شهرستانی هم زیر نظر ادارات کل استانی در سمنان نیستند و در نتیجه چیزی اجرا نمی شه و حالا چکار کنیم بریم همون سمنان و این اقدام همچنان ادامه داره

  باشه…. ما رو … فرض نکنید…..

  در مورد فرودگاه کاری که از 25 سال پیش مردم شروع کردن رو با اختصاص اعتبار برای دو جزء فرودگاه توسط دولت به اسم دولت تموم نکن،

  شان و حرمت مرکز استان فقط باید حفظ شود؟ این همه بی عدالتی باعث رنجش خاطر مردم شرق استان در سی سال گذشته نشده و نمی شود؟ ایجاد اشتغال های چند صد نفری و بیشتر در سمنان و ایجاد اشتغال های خرد در شرق استان و آمارهای فلاکت بار فقر و طلاق و… باعث رنجش خاطر مردم شاهرود ومیامی نمی شود؟
  اونا ادم نیستن؟ مسلمون نیستن؟ این اخلاقیه؟

  • داود سمنانی   آوریل 16, 2017  

   اخیرا دبیرخانه فرماندهی ستاد مقاومتی استان کتابی را منتشرکرده با نام رویکردها و دستاوردهای اقتصاد مقاومتی استان سمنان.
   در صفحه 388 این کتاب گزارش اشتغال ایجاد شده در شهرستانهای مختلف استان آورده شده است.
   به این آمار دقت فرماید.
   میزان اشتغال ایجاد شده در شهرستانها ی استان سمنان بر اساس سامانه ملی رصد اشتغال استان تا تاریخ 18/9/95
   سمنان 257 نفر
   شاهرود 739 نفر
   دامغان 397 نفر
   گرمسار 476 نفر
   مهدی شهر 277 نفر
   میامی 146 نفر
   آرادان 199 نفر
   سرخه 77 نفر
   همانطور که میبینید سهم شاغلین سمنان مظلوم 10% و سهم شاغلین شاهرود نزدیک 30 %
   یعنی سمنان مظلوم نه تنها کمتر از شاهرود و گرمسار و دامغان و مهدیشهر است بلکه تعداد شغلهای شاهرود نزدیک 3 برابر سمنان مظلوم است.
   دوستان عزیز این آمار رسمیست .تعداد مشاغل ایجاد شده در شاهرود 3 برابر شغلهای ایجاد شده در سمنان بعنوان مرکز استان است.
   این مفهوم جدید توسعه پایدار در استان سمنان است.
   مرکز استان فقط 1/3 شهرستان شاهرود شغل ایجاد شده دارد .
   دوستان دقت کنید شاهرود 3 برابر درست است 3 برابر سمنان شغل ایجاد کرده است و هنوز هم عده ای در شاهرود معتقدند سمنان دارد حق دیگر شهرها را میخورد.
   این المنصفون؟؟؟؟

   قضاوت به عهده شما و وجدان پاکتان.
   سلام بر تو ای سمنان مظلوم و نجیب

   • شاهرودی   آوریل 17, 2017  

    امان از دست این امارهای کاغذی و غیر ملموس و امان از ندیدن هزاران مهاجر شمالی در سمنان و اشتغال های چند هزار نفری در محدوده آن

    به فرض ملموس ودقیق بودن و احتساب صحیح شغل( اخه از نظر برخی دولتی ها یک ساعت در روز کارکردن هم شغل محسوب میشه) و اینکه این اشتغال ها اشتغال های پایدار باشن و اینکه این حجم اشتغال مسلما نتیجه قابل ملموس تری از یک کارخانه خودروسازی که در فاز اول 250 نفر اشتغال دار و منطقه ای که همین حالا اریا ترانسفور شرق داره 600 تا نیرور میگیره و موارد دیگه که سالهاست ادامه داشته و هیچ کس برای اونا صداش در نمیاد….

    همه اینا بماند….
    اینکه چرا شما با توجه به نرخ رشد جمعیتی دو شهر سمنان و شاهرود و هزاران مهاجر شمالی سمنان و نرخ های مصیبت بار مثل طلاق که طبق همین امارها مشکل اقتصادی در راس علل طلاق هست رو نمیخاید که ببینید جای سوال داره

    این المنصفون؟
    واقعا این المنصفون؟

    اقا یه شفاف سازی سی ساله کنین امار اشتغال های اون زمانا و بودجه های اون زمان ها و علت های تخصیص بگید بعد قضاوت کنیم کجا حق کی رو خورده؟

    این المنصفون؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. !!!!!!!   آوریل 12, 2017  

  سمنان لاین خودت حرف خودت رو تو این نوشته نقض میکنی تو خط چهارم میگی :
  اولا ایشان گفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان ایجادشود که مطلب نادرستی میباشد.
  بعدش ادامه میدی که واقعا اصل پروژه قرار بوده در چهار شهرستان ایجاد بشه!!!!!!!!!! متاسفانه دسترسی به آرشیو نداریم وگرنه حتی کلنگ این کار در شهرستان ها خورد، بعدشم اصل ایجاد اشتغال بود، اگر فلان کارخانه نشد چرا برای اشتغال شرق استان فکر دیگه ای نشد؟!!!

  دوما حق با شماست، بخش خصوصی رو نمیشه مجبور کرد کجا سرمایه گذاری کنه، اما در درجه اول با ایجاد زیر ساختهای مورد نیاز و سپس مشوق ها میشه اون رو هدایت کرد که کجا سرمایه گذاری کنه، آیا همه استان دارای مشوق و ایجاد زیر ساخت مناسب بودند و عادلانه این مشوق ها اختصاص داده شده؟(منظور شهرستان های بزرگ است) به جز امتیاز سمنان در نزدیکی به پایتخت ، این شهرستان در حمایت های معنوی مدیران کل استان و بودجه ها و مشوق های حمایتی با دیگر نقاط استان برابر بوده است؟

  سوما نوش جان سمنان و سمنانی ها که اشتغال دارن، اصلا یکی از طرح های مهم ملی است که با توجه به تراکم کم جمعیتی در استان باید استان سمنان جمعیت بیشتری جذب کند، اما این دلیل نمی شود که نرخ رشد شرق استان منفی و اوضاع نه چندان مطلوب داشته باشد در سی سال گذشته خصوصا در ایجاد اشتغال (لطفا به برخی آمار فلاکت بار مثل طلاق در شرق استان توجه نمایید) اما در مرکز همان استان وضعیت به گونه ای غیر منطقی پیش رود و جمعیت ده ها هزار نفری را جذب کند در حالی که شرق استان نیازمند ایجاد اشتغال در حد خود هم بوده و هست و حتی همین اندازه نیز اجرا نشده!!!!!

  سوما برادر و خواهر هموطن من در سمنان لاین محترم
  با دقت در سخنان آقای حسینی ایشان می فرماند در 25 سال گذشته فرودگاه شاهرود با کمک مردم و بدون بودجه دولتی ساخته شده، این اقدام مردم شرق استان که در آن زمان توسط مرحوم حسینی شاهرود نماینده محبوب منطقه پیگیری و جلو رفت و بعد از فوت مشکوک ایشان دچار مشکلات فراوان شد، به نسبت کار بزرگی که مردم منطقه برای ایجاد فرودگاه انجام دادن ، حمایت دولت ناچیز به حساب می آید، خصوصا که بعد از همه آن سختی ها و.. اقداماتی که شما ذکر کردید رو انجام داده اند، لطفا نسبت کاری که مردم (با دست های خالی) برای ایجاد فرودگاه انجام دادن با نسبت به اقدام دولت مقایسه کنید.

  چهارما سمنان لاین محترم و مخاطبین عزیز
  با فرض اینکه نمایندگان برای انتخابات و … اینگونه صحبت میکنند، نمی توان از صحبت ها و موضع گیری های به حق بزرگان منطقه شاهرود مثل آیت ا.. اشرفی (حاکم شرع) و… در موضوع عدالتخواهی و حتی ذکر مواردی که آقای حسینی یا قبل از ایشان دکتر جلالی مطرح نمودن، چشم پوشی کرد،
  بهتر است در این موارد با رعایت انصاف، ادب و دقت بیشتری نسبت به منطقه صحبت شود خصوا در ارائه آمارها چراکه مردم در زندگی خود همه چیز را به طور ملموس حس میکنند، سالها مردم منطقه در کنار بزرگان منطقه مطالبه گری و عدالتخواهی کرده اند و همین بزرگان باعث شده اند تا خدای نکرده اقدام برهم زننده امنیت و … انجام نشود،
  غوغاسالاری خواندن و محکوم کردن فریاد های عدالتخواهی مردم شرق استان خصوصا در ایجاد اشتغال و بهانه سی ساله قطب کشاورزی و گردشگری و.. حتی مطالبه برای شفاف سازی بودجه های سه دهه گذشته، توهین به بزرگان منطقه محسوب می شود، در این موارد دیگر نماینده شهر و فلان کاندیدا و … مهم نیستن ، مردم واکنش هایی ….
  لطفا در بیان مطالب بیشتر دقت کنیم، امار ها و حرف ها خصوصا آمارهای حساس را بطور کامل و مستند بیان کنیم

  • مدیر سایت   آوریل 12, 2017  

   مخاطب محترم اولا کجای این جمله نقض است :(ایشان گفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان ایجادشود که مطلب نادرستی میباشد.)
   نماینده محترم شاهرودگفته اند خودروسازی قرار بوده در 4 شهرستان استان ایجاد شود که مردم می گویند این حرف نادرستی میباشد چراکه عین مصوبه دولت قبل اینست ؛خودروسازی شامل رنگ وبدنه و مونتاژ در مرکز استان – که با همت و تلاش مسئولان شهرستان سمنان بخشی ازآن اجرایی شده است- سپس تفاهم نامه ای با استاندار اسبق نوشته شد برمبنای تولید موتور سازی در شاهرود، گیربکس در دامغان و اکسل خودرو در گرمسار که اینها خودروسازی نیستند بلکه قطعات اصلی خودرو میباشند و هنوز هم این تفاهم نامه پابرجاست که بستگی به همت نماینده محترم شاهرود و مسئولین شهرستان دارد.
   ضمنا توصیه ما به نماینده محترم و دیگر دوستان اینست که شأن و حرمت مرکزاستان سمنان بایدحفظ شود و درغیراینصورت باعث رنجش و تکدر خاطر مردم شریف و ولایتمدار سمنان خواهدشد.

 13. علی   آوریل 11, 2017  

  امیدوارم ایشان مثل ……. فکر نمی کنم مردم سمنان کسانی که در دوره های گذشته با غوعاسالاری حقشان را تضییع کردند. ببخشند