خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/04/09 14:46
شناسه خبر : 16131

پاسخ سمنان لاین به انتقادات نماینده شاهرود و اعلام پرجمعیت ترین شهراستان از تریبون مجلس!!!

سمنان لاین – نماینده شاهرود با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان سمنان گفت که رئیس جمهور در این سفر در شهرستان شاهرود و میامی حضور پیدا نکردند که این باعث رنجش مردم شده است.  سیدحسین حسینی شاهرودی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: رئیس جمهور هفته […] ...

سمنان لاین – نماینده شاهرود با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان سمنان گفت که رئیس جمهور در این سفر در شهرستان شاهرود و میامی حضور پیدا نکردند که این باعث رنجش مردم شده است.

 سیدحسین حسینی شاهرودی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: رئیس جمهور هفته گذشته در ادامه دور دوم سفرهای استانی برای چندمین بار به زادگاهش سمنان سفر کرد . رئیس جمهور چندین سفر رسمی و غیر رسمی به استان زادگاهش داشته است. این استان استثنا بود اما علی رغم پیگیری های بنده و استاندار برای حضور در پرجمعیت ترین ،وسیع ترین و پر مشکل ترین شهر  استان ، نتیجه ای عایدمان نشده است.

… انتظار می رود که رئیس جمهور در فرصت باقی مانده تا پایان عمر دولت یازدهم تخم اختلافات و کدورتی که از زمان رژیم شاهنشاهی بین مردم ولایتمدار استان کاشته است را ریشه کن کند. انتظار مردم باز شدن گره های کور شهرستان های شاهرود و میامی است.

حسینی شاهرودی در پایان بر لزوم تدوین سند توسعه شرق استان براساس ظرفیت ها و آمایش سرزمین،‌ تامین آب شرب و رفع موانع تولید در شرق استان سمنان جهت رونق اشتغال تاکید کرد.

سمنان لاین – شایان ذکر است دور دوم سفرهای رئیس جمهور به استانها پروژه محور و صرفاً حضور درمراکزاستان ها میباشد و منطقاً اگر رئیس جمهور در استان زادگاهش بر خلاف این رویه عمل کند با انتقاد دیگر شهرهای استان خودمان و بالطبع تمام شهرستان های کشور که تعداد زیادی از آنها  حتی از مجموع استان ما پرجمعیت ترین هستند مواجه خواهدشد لذا چنین توقعی را نمی توان از رئیس جمهور داشت -و بدتر اینکه به رئیس جمهور بگوییم این استان استثنا بود – و اگر طبق گفته ی نماینده شاهرود ،استاندارسمنان هم چنین درخواستی داشته اند بر ایشان هم انتقاد جدّی وارد است ! هرچند نمی توان از خدمات استاندارمحترم ، به جای جای این استان از مرکز استان گرفته تا دورافتاده ترین روستاهای استان چشم پوشی کرد و قدردان زحمات ایشان نبود.

همینطور باید به نماینده محترم شاهرود عرض کنیم ؛ طبق آخرین سرشماری صورت گرفته که مرکزآمار رسماً اعلام کرده است، سمنان با حدود 186هزارنفر پرجمعیت ترین شهراستان میباشد و توقع می رود این نماینده ی محترم در ارائه ی آمارجمعیت و… از تریبون مجلس دقت داشته باشند که خدای ناکرده موجبات بی اعتمادی مردم را فراهم نکرده باشند!

از طرفی افتتاح  متروی حومه ای تهران – گرمسار ، فرودگاه سمنان، خودروسازی فردا و ده ها طرح راه سازی اکثراً در شاهرود را به فال نیک گرفت که شامل:

(1_ افتتاح پل روگذر درجزین ( شهرستان مهدیشهر)

۲- بهره برداری از راه اصلی شاهرود _ میان دشت ( شهرستان شاهرود)

۳_ روکش آسفالت محور شاهرود – آزادشهر به طول ۲۲ کیلومتر( شهرستان شاهرود)

۴- افتتاح و‌بهسازی محور شاهرود _ گرگان‌ به طول ۳۰‌کیلومتر( شهرستان شاهرود)

۵_ افتتاح دو‌دهنه پل زیرگذر فرودگاه شاهرود و روشنایی ( شهرستان شاهرود)

۶_ افتتاح راه اصلی گرمسار_ چنداب با ۳۰‌میلیارد تومان ( شهرستان‌گرمسار)

را باید بقول محور وحدت استان حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان از برکات این سفر دانست.

 

اما در پایان ، پاسخ عباسعلی غلامی یکی از موثرین شاهرودی در خصوص وجود نداشتن طرح مشخصی در استان برای توسعه شهرستان شاهرود که توسط نماینده محترم شاهرود بیان شده بود :

…همه می دانیم نقشه ی راهی جهت امر توسعه در این شهرستان وجود نداشته و ندارد. در جایی فرموده اید برای استان نقشه ی راهی وجود ندارد.برادر گرامی(آقای حسینی شاهرودی) شکوفایی گرمسار و سمنان شاهدی بر رد فرمایش شما دارد .

جناب دکتر تکرار مکررات و به تعبیر بنده بیانات شما نیز حکم نقطه سر خط را دارد چرا که حرف درمانی را  و بیان سخن از بایدها بعنوان موانع پیش رو در امر پیشرفت و توسعه ، این مطلب را می رساند که حضرتعالی بدون اطلاع و آگاهی از مسیر سنگلاخی حاکم بر شهرستان و موانع پیش رو خود را بر مردم عرضه کرده اید وگرنه برنامه ی شما می بایست بر پایه ی برخورد عملی با موانع سنگلاخی عملیاتی شود نه با حرف درمانی و نبش قبر موانع گذشته!