14:46:47 - یکشنبه 9 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخ سمنان لاین به انتقادات نماینده شاهرود و اعلام پرجمعیت ترین شهراستان از تریبون مجلس!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده شاهرود با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان سمنان گفت که رئیس جمهور در این سفر در شهرستان شاهرود و میامی حضور پیدا نکردند که این باعث رنجش مردم شده است.

 سیدحسین حسینی شاهرودی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: رئیس جمهور هفته گذشته در ادامه دور دوم سفرهای استانی برای چندمین بار به زادگاهش سمنان سفر کرد . رئیس جمهور چندین سفر رسمی و غیر رسمی به استان زادگاهش داشته است. این استان استثنا بود اما علی رغم پیگیری های بنده و استاندار برای حضور در پرجمعیت ترین ،وسیع ترین و پر مشکل ترین شهر  استان ، نتیجه ای عایدمان نشده است.

… انتظار می رود که رئیس جمهور در فرصت باقی مانده تا پایان عمر دولت یازدهم تخم اختلافات و کدورتی که از زمان رژیم شاهنشاهی بین مردم ولایتمدار استان کاشته است را ریشه کن کند. انتظار مردم باز شدن گره های کور شهرستان های شاهرود و میامی است.

حسینی شاهرودی در پایان بر لزوم تدوین سند توسعه شرق استان براساس ظرفیت ها و آمایش سرزمین،‌ تامین آب شرب و رفع موانع تولید در شرق استان سمنان جهت رونق اشتغال تاکید کرد.

سمنان لاین – شایان ذکر است دور دوم سفرهای رئیس جمهور به استانها پروژه محور و صرفاً حضور درمراکزاستان ها میباشد و منطقاً اگر رئیس جمهور در استان زادگاهش بر خلاف این رویه عمل کند با انتقاد دیگر شهرهای استان خودمان و بالطبع تمام شهرستان های کشور که تعداد زیادی از آنها  حتی از مجموع استان ما پرجمعیت ترین هستند مواجه خواهدشد لذا چنین توقعی را نمی توان از رئیس جمهور داشت -و بدتر اینکه به رئیس جمهور بگوییم این استان استثنا بود – و اگر طبق گفته ی نماینده شاهرود ،استاندارسمنان هم چنین درخواستی داشته اند بر ایشان هم انتقاد جدّی وارد است ! هرچند نمی توان از خدمات استاندارمحترم ، به جای جای این استان از مرکز استان گرفته تا دورافتاده ترین روستاهای استان چشم پوشی کرد و قدردان زحمات ایشان نبود.

همینطور باید به نماینده محترم شاهرود عرض کنیم ؛ طبق آخرین سرشماری صورت گرفته که مرکزآمار رسماً اعلام کرده است، سمنان با حدود 186هزارنفر پرجمعیت ترین شهراستان میباشد و توقع می رود این نماینده ی محترم در ارائه ی آمارجمعیت و… از تریبون مجلس دقت داشته باشند که خدای ناکرده موجبات بی اعتمادی مردم را فراهم نکرده باشند!

از طرفی افتتاح  متروی حومه ای تهران – گرمسار ، فرودگاه سمنان، خودروسازی فردا و ده ها طرح راه سازی اکثراً در شاهرود را به فال نیک گرفت که شامل:

(1_ افتتاح پل روگذر درجزین ( شهرستان مهدیشهر)

۲- بهره برداری از راه اصلی شاهرود _ میان دشت ( شهرستان شاهرود)

۳_ روکش آسفالت محور شاهرود – آزادشهر به طول ۲۲ کیلومتر( شهرستان شاهرود)

۴- افتتاح و‌بهسازی محور شاهرود _ گرگان‌ به طول ۳۰‌کیلومتر( شهرستان شاهرود)

۵_ افتتاح دو‌دهنه پل زیرگذر فرودگاه شاهرود و روشنایی ( شهرستان شاهرود)

۶_ افتتاح راه اصلی گرمسار_ چنداب با ۳۰‌میلیارد تومان ( شهرستان‌گرمسار)

را باید بقول محور وحدت استان حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان از برکات این سفر دانست.

 

اما در پایان ، پاسخ عباسعلی غلامی یکی از موثرین شاهرودی در خصوص وجود نداشتن طرح مشخصی در استان برای توسعه شهرستان شاهرود که توسط نماینده محترم شاهرود بیان شده بود :

…همه می دانیم نقشه ی راهی جهت امر توسعه در این شهرستان وجود نداشته و ندارد. در جایی فرموده اید برای استان نقشه ی راهی وجود ندارد.برادر گرامی(آقای حسینی شاهرودی) شکوفایی گرمسار و سمنان شاهدی بر رد فرمایش شما دارد .

جناب دکتر تکرار مکررات و به تعبیر بنده بیانات شما نیز حکم نقطه سر خط را دارد چرا که حرف درمانی را  و بیان سخن از بایدها بعنوان موانع پیش رو در امر پیشرفت و توسعه ، این مطلب را می رساند که حضرتعالی بدون اطلاع و آگاهی از مسیر سنگلاخی حاکم بر شهرستان و موانع پیش رو خود را بر مردم عرضه کرده اید وگرنه برنامه ی شما می بایست بر پایه ی برخورد عملی با موانع سنگلاخی عملیاتی شود نه با حرف درمانی و نبش قبر موانع گذشته!

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سمنان همشهری..   آوریل 12, 2017  

  حالا چرا این کارخانه ای که چهار سال قبل ساخته شده ومصوبه دولت قبل بوده همه دارند میوه چینی میکنند باید گفت درود بر مهنس نجم الدین سمنانی مدیر عامل ایران خودرو همانطوریکه مصوب کرده بودند اصل مونتاژ واطاق ورنگ کارخانه درسمنان ساخته شود که ساخته شد ودیگر قطعات متعلقه درنقاط دیگر استان ساخته شود که باروی کار آمدن دولت جدید واولین کاری هم وزارت صنایع انجام دادند تعویض مدیر عامل بومی وفعال ایران خودرو بود که جرء مدیران برتر کشور بودند . مدیر ایران خودروی جدید هم بلا فاصله این کارخانه به بخش خصوص واگذار کردند وقسمت های دیگر درجاهای دیگر استان هم ساخته نشد . که الا ن مشاهده میگردد حال هم استانیهای محترم شاهرود ودیگر شهرهای استان برای ساخت دیگر قسمتها پیگیر مصوبه مزبور گردند ویا شاهرودی های محترم هم چرا این قدر پیله کردند به شهر سمنان همش هرچی توسمنان ساخته میشود میخواهند از این شهر بکنند این همه کارخانه درایران ساخته میشود آنها هم بخش خًصوصی خود را فعال کنند یکی ببرند درشاهرود بسازند مگر کسی جلو آنها را گرفته است .

  • حسین   آوریل 13, 2017  

   حق با شماست
   این سوال سی ساله مایت که مگه کسی جلوی سرمایه گذار رو گرفته که چرا شاهرود سرمایه گذاری نمیکنه و کارخونه نمیزنن؟ چرا تو سمنان میشه اما تو شاهرود نمیشه؟
   بعدش به این سوال میرسیم که زیر ساختها و مشوق ها در شاهرود و سمنان یکی بوده؟ در بقیه نقاط چطور ؟
   چرا زمینه طوری بوده همیشه که حتی برخی برای کسب رای و یا بازی با احساس مردم و یا دلایل دیگه سالها بی کفایتی خودشونو تقصیر این و اون میندازن؟ یکی میندازه تقصیر مرکز استان؟!!!!!!! اون یکی میگه تقصیر خود شهرستاناست!!!! مام برامون سوال میشه مگه شهرستانا خارج از استان و زیر نظر مرکز نیستن؟!!! چرا مرکز به داد مردم نرسید…. چرا جمعیت نقاط مختلف استان اینطوری رشد داشته …
   چرا ؟؟؟؟
   کلا هزاران چرا در نقاط مختلغ استان علی الخصوص شاهرود و سمنان هست که به جواب نرسیدیم ….

   تنها راه هم به قول یکی از مخاطبین سمنان لاین که یه مطلبی فرستاده بود، صداقت و شفافیته، که واقعا برای استان لازمه

   خداکنه شفاف یازی بشه

 2. موسوی   آوریل 12, 2017  

  بارها در کامنت ها و نوشته های گوناگون مطالب مستند و با ذکر دلایل مشهودئ و عینی آوردم، چند کامنت هم اصلا منتشر نشد، در حالی در انها هیچ بی احترامی نکرده و فقط نظر داده بودم، با این حال چنین رسانه ای …… شایسته توجه و پیگیری نیست، اما بدان سمنان لاین محترم و بازهم پخش نکن تاریخ حذف نمیشه، همه چیز از نسلی به نسل دیگه .منتقل میشه، شما قادر به حذف تاریخ نیستید.

 3. سمنان همشهری   آوریل 10, 2017  

  پاسخ نماینده شاهرود آقای دکتر حسینی در مجلس بانماینده محترم سمنان میباشد وقتی مسئولین ونمایدگان سمنان واقعیات ومطالبات انباشته مردم خود را فدای سیاست بازی خود قرار میدهند نباید توقع داشته باشند که همه مثل خودشان باشند دراین صورت مظلومیت برای مردم شهرستان سمنان باقی خواهد ماند .سمنان لاین درصورت چاپ نشدن این پیام این آخرین پیام خواهد بود ..

 4. پارسا   آوریل 10, 2017  

  آقای دکتر حسینی به نظر میاد از …

  دکتر جان شاهرود با 150 هزار جمعیت چه ادعاهایی داره . با این ادعا شهر هایی مثل اسلام شهر ، کاشان ، شهریار ، خمینی شهر ، بروجرد ، نیشابور و سبزوار باید ادعای حضور رئیس سازمان ملل رو داشته باشند
  بهتره جمعیت شهر های کشور رو تو اینترنت جستجو کنی ببینی هر کدوم از این شهر هایی که براتون نام بردم 250 تا 350 هزار نفر جمعیت دارن تازه نه با جمعیت شهر های اطرافشون مثل بسطام و بیارجمند و مجن .
  آقای دکتر حسینی توصیه ای برای شما دارم
  اون افرادی که در کنار شما هستن و دائما شما رو تشویق به سرو صدا و غوغا میکنن دارن برای دو سال دیگه برنامه ریزی میکنن و میخوان فرد مورد نظر خودشونو به قدرت برسونن و شاهد ماجرا هم همین سایت معلوم الحال ش.. نیوز که در حال ..پراکنی در شهرستان شاهرود هست رو در دو ماه اخیر بررسی کنید تا ببینید چطور داره وجهه شما رو بین مردم شریف شاهرود خراب میکنه .
  آقای دکتر بهتره به جای تلاش در عقب نگه داشتن سایر نقاط استان برای اعتلای شاهرود تلاش کنید و دست از نفرت پراکنی و تفرقه بردارید و کمر همت راببندید تا شاهرود هم بتواند مانند سایر شهر های ایران توسعه پیدا کند .
  پ. ن.
  سمنان لاین عزیز میدونم که متن من رو سانسور میکنی فقط لطفا کمی انصاف داشته باش اگه مال منو سانسور میکنی متن های تند شرق استان رو هم سانسور کن بخدا اونا تخم دوزرده نمیکنن .

 5. سید   آوریل 10, 2017  

  این تذکر نماینده محترم شاهرود و میامی مطالبه بود یا اختلاف افکنی؟ به نظرم به دومی بیشتر شباهت داشت. خدایا تو شاهد باش.

 6. بهرامی   آوریل 10, 2017  

  ممنون از نماینده شاهرود .
  نتیجه تذکر شفاهی دکتر حسینی شاهرودی
  1- افزایش روحیه اتحاد و همدلی بین احاد مردم سمنان و مسولین شهرستان برای توسعه مرکز استان.
  2- بی توجهی مردم و مسوولین استان و سایر شهرستانها به این ادعاها ی تکراری و نخ نما.. چون به این نتیجه رسیده اند که این ادعاها همیشگی بوده و نمایندگان محترم گذشته شاهرود نه در این دولت بلکه در همه دولتها از به اصطلاح توسعه نیافتگی شاهرود بی جهت نالیده اند. این ادعاها مطالبه گری نیست. چرا که هیچ شهرستانی آنقدر رشد نکرده که شاهرود با جمعیت کمتر از مرکز استان ، با تزریق بودجه رشد کرده است. پس بهتر است کار کنید. مدتهاست این اقدام نمایندگان شاهرود نتیجه معکوس دارد. چراکه دولتمردان می دانند که برای توسعه شاهرود چه ااقدامات مهمی انجام داده اند.

 7. محمدرضا   آوریل 10, 2017  

  بهتر بود جناب آقای حسینی از وحدت به وجود آمده در بین نمایندگان استان برای توسعه شهرستان های شاهرود و میامی استفاده می کرد( البته اگر بر فرض محال که شاهرود توسعه نیافته باشد که ….) چرا که شواهد از گذشته نشان داده که نمایندگان سمنان و دامغان و گرمسار هم در مواقع مورد نیاز به کمک نمایندگان ادوار مختلف شاهرود آمده اند. به نظرم تذکر شفاهی ایشان که عجولانه و فقط کلی گویی بود و در بحث آمار جمعیتی هم مشخص شد که ایشان اطلاعات کافی ندارند اشتباه محض بود. نماینده عزیز و فعال گرمسار که بدون هیاهو و با قدرت در حال کار و عمران و آبادانی گرمسار هستند ، نماینده محجوب و مقتدر دامغان هم به آرامی و با حفظ وحدت کامل برای توسعه شهرستانشان مشغول کار هستند ، نماینده محبوب و پرتلاش سمنان هم که محور وحدت استان هستند و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت داریم. حتی برای شما آقای حسینی. امید است از ظرفیت بزرگ وحدت موجود استفاده کنید چرا که بهتر می توانید برای شاهرود کار کنید تا با نطق ها و تذکرات اینچنینی نه تنها چیزی عاید شهرستانهای شاهرود و میامی نمی شود بلکه موجب اختلاف و تنش در استان می شود.

 8. شایان   آوریل 10, 2017  

  آغاز پخش سریال تکرار مظلوم نمایی در شرق به کارگردانی آقای حسینی شاهرودی. این سریال آنقدر توسط کارگردانان مختلف ساخته شده که دیگر بیننده ای ندارد.

 9. درستکار   آوریل 10, 2017  

  آقای موسوی لطفا فایل صوتی حسینی راگوش کن تا ببینی که مطالب سمنان لاین درسته

 10. سمنان همشهری.   آوریل 9, 2017  

  گفته شده فاصله زمانی مسافت تهران تا سمنان باقطار برابر یکساعت میباشد وهیچ توجیهی برای داشتن فرود گاه در سمنان ندارد …؟ لابد این دروغ بزر گ را برای این میگویند .که بجای ساخت فرود گاه سمنان هزینه آن راکما کان بدهند به فرودگاه غیر توجیه وبدون مسافر شاهرود تا بتوانند چند تاپرواز درآنجا بیشرداشته باشند …

 11. خسینی   آوریل 9, 2017  

  مرکز نشینان مرفهان بیدردی هستند که حتی تحمل شنیدن واقعیت را ندارند

 12. خسینی   آوریل 9, 2017  

  سلام مسائل و مشکلات اساسی و حیاتی شاهرود انقدر زیاد است که راه را بر تدوین برنامه ای مدون برای شاهرود بسته است و این هم همان بخور و نمیرهایی است که مرکز نشینان ان رافراهم کردند گیرم که ما برنامه مدون نداستیم چرا سهم ما از اعتبارات را ندادند و یکی مثل کاتب بعد از سمنان با نفوذ سیاسی و نه توجیه اقتصادی اجتماعی شهر کم جمعیت خود را از اعتباراتی که با رانت سیاسی گرفته سیراب کرده نمونه ان احداث جاده هایی با مشخصات بالا در مناطق غیر قابل توجیه است که مثلا استان را به فیروزکوه و مسیر سیمین دشت که تمام اعتبارات راهسازی استان به ان تخصیص داده شده و تمامی راههای دیگه استان البته بیشتر شرق استان نیمه مانده است و اوضاع اسفناک تصادفات نشان این قضیه است ما همه همراه نماینده عزیزمان هستیم ایشان واقعیت را گفته تحمل شنیدنش را داسته باشید در ضمن از مجموله 186 هزار نفر سمنان نزدیک به نیمی از ان شاهرودیها و دامغانیها و میامی ها و شمالیهان پس حرف نباشه

 13. موسوی   آوریل 9, 2017  

  اصل مطالبه نماینده محترم شاهرود ، “اجحافات صورت گرفته در حق نقاط شرقی استان و عدم توسعه متوازن” است.
  متاسفانه در این نوشته، مطالب مختلف به صورت ناصحیح و غیر منصفانه در هم آمیخته شده است.
  از طرفی دیگر حتی بزرگان منطقه نیز از این سفر بی خبر بوده اند و این یعنی بی اعتنایی و کم محلی به منطقه، خصوصا که مطالبات مردم نیز اجرا نشده است.
  در مورد آیت ا… شاهچراغی هرچه بنویسم منتشر نمی شود اما …..
  در مورد گلایه ها و نامه آقای غلامی ذکر این نکته ضروریست که “موانع سنگلاخی همین بی توجهی و کم لطفی به شرق استان” از جانب مرکز استان در دهه های گذشته و به قول آقای حسینی تخم اختلافات و کدوررتی که از زمان رژیم شاهنشاهی در این استان گذاشته شده می باشد که متاسفانه در این دولت چندان برطرف نشد (خصوصا در موضوع اشتغال) و با عدم دعوت از بزرگان منطقه که مسلما چنین خواسته ای را مطرح می کردند، کم لطفیی ها ادامه دار شده است.

  • علی احسانی   آوریل 9, 2017  

   سمنان لاین من بعنوان یک سرخه ای مقیم سمنان از شما گله مندم چرا این کامنتهایی که سراسر کذب است را منتشر می کنید؟
   آقای موسوی بزرگوار سمنان لاین خیلی باز عمل می کنه که مطالب شما رومنتشرمیکنه.
   فایل صوتی آقای حسینی وجود داره و تمام نکاتی روکه سمنان لاین پاسخ داده را ایشان گفته است و هیچ بقول شما درهم آمیختگی نشده است. لطفا منصف باشید و اگر حرف اشتباهی نمایندتان زده باید تبعات آنراهم بپذیرد.

   • موسوی   آوریل 12, 2017  

    اینکه آمار سمنان رو به صورت شهری میده و براساس اون میگه آقای حسینی اشتباه گفته ، این درآمیختگی است
    آقای حسینی گفته اند برجمعیت ترین شهرستان نه شهر، طبق همین اعلام مرکز آمار مطابق تقسیمات سیاسی استان ، شاهرود با 218 هزار نفر پر جمعیت ترین شهرستان استانه
    به علاوه چرا این جنس حرفهای ایشان که گفتند به بهانه کشاورزی و گردشگری از صنعتی شدن منطقه جلوگیری شد در حالی هیچ اقدام قابل توجهی در این حوزه ها انجام نشده خصوا در بخش اشتغال، حذف میشه؟ پاسخش روشنه چون پاسخی ندارین