3:56:37 - یکشنبه 9 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح فرودگاه سمنان ؛ آغازی برای فعالیت و برنامه ریزی مسئولان شهرستان
کانال تلگرام سمنان لاین

وجود فرودگاه براي مرکز استان آن هم پس از سال‌ها انتظار، به دليل وجود پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي مختلف دانشگاهي، گردشگري، کشاورزي، بافت جمعيتي، موقعيت جغرافيايي و اقليم کم نظير، مي‌تواند يکي از مهم‌ترين زير‌ساخت‌هاي توسعه محسوب شود.

قريب به بيش از سي سال موضوع احداث فرودگاه در سمنان، به دليل قرار گرفتن اين نقطه از استان، در کريدور شمال به جنوب، شرق به غرب کشور در حالي مطرح شد که بنا به دلايلي، احداث اين پروژه‌ي مهم با فراز و نشيب‌هاي فراواني مواجه شد و بارها دليل اصلي تحقق اين امر، نزديکي سمنان به پايتخت و به صرفه نبودن احداث فرودگاه در اين نقطه از استان برشمرده مي‌شد.

اين در حالي است که در ديگر نقطه از استان و در شهرستان شاهرود با همين دلايل، فرودگاهي احداث شد و اين امر براي مرکز استان، يک فقدان بزرگ محسوب مي‌شد. به هرحال ايده‌ي اصلي احداث فرودگاه سمنان با توجيه اقتصادي بافت جمعيتي، گردشگري، زيارتي، زيرساخت‌هاي حمل و نقل هوايي، گمرکي و وجود ارگان‌ها و مراکز متعدد نظامي، انتظامي و در نهايت کشاورزي و محصولات باغي با هدف توسعه زير ساخت‌ها توسط مسئولين وقت اعم از نمايندگان ادوار مختلف مجلس، فرمانداران وقت و اعضاي شوراي فعلي و اسبق شهر سمنان، و با حمايت و همراهي تشکل‌هاي مردم نهاد سمنان با جديت و تلاش مستمر و پيگيري مجدانه دنبال شد، تا بالاخره انتظارها در اوايل بهار سال 96 به سرآمد و در سفر اخير رئيس جمهور به زادگاه خود، آخرين فرودگاه مرکز يک استان با ظرفيتي ويژه در اختيار مردم اين ديار قرار گرفت. هرچند که هنوز فرودگاه سمنان تا رسيدن به يک فرودگاه مطلوب، فاصله‌ي زيادي دارد و هنوز در شان و منزلت مردم اين شهر نيست، اما بدون شک با تداوم حمايت‌هاي دلسوزانه مسئولين و تشکل‌هاي مردم نهاد و در نهايت آحاد شهروندان شهرستان های سمنان مهديشهر – سرخه‌  و حتي ديگر نقاط استان علی الخصوص گرمسار ودامغان ، می توان با برنامه ریزی شاهد پروازهاي داخلي به نقاط زيارتي، گردشگري و تجاري کشور بوده  تا در سال‌هاي آينده استان سمنان  به عنوان يکي از مقاصد مهم گردشگري مطرح شود. و باید درنظر داشت این افتتاح درواقع شروع کار علی الخصوص برای مسئولین شهرستان میباشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب