14:50:57 - جمعه 7 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر حسن روحانی درجمع نخبگان سمنان؛
پس از 60سال‌ ، بالاخره در سال 1394 صادرات کشور بر واردات برتری یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این که نباید به کسی اجازه دهیم مردم را برای حضور در پای صندوق های رای مایوس کنند، گفت : انشا الله مردم ایران در روز انتخابات ، با حضور گسترده و حداکثری خود حماسه دیگر خلق خواهند کرد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا دکتر حسن روحانی عصر روز پنجشنبه در جمع نخبگان و گروه های سیاسی استان سمنان در سالن هلال احمر شهرستان سمنان افزود : همه ما باید بدانیم اساس انتخابات برای استحکام و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران است و اگر انتخابات نبود نظام ایران به این پایبندی و اقتدار دست نمی یافت.
وی با اشاره به مشارکت بیش از 73 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، اظهارداشت : اگر مردم احساس کنند که حضور آنان در انتخابات سرنوشت آنان را تعیین خواهد کرد، به طور قطع شاهد مشارکت بیشتری خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد : حضور مردم در انتخابات امسال می تواند یک حماسه شبیه سال 92 و شاید هم بالاتر را خلق کند.
روحانی ادامه داد : اگر مردم به صندوق های رای اعتماد کنند صندوق ها هم به مردم اعتماد خواهد کرد.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افتتاح 18 طرح اقتصادی و تولیدی در استان سمنان، یادآور شد: بهره برداری از این طرح ها نمونه ای از تلاش و کوشش مردم، دولت، کارآفرینان، کشاورزان، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم بوده است.
روحانی تصریح کرد : آنچه تا به امروز به دست آوردیم در سایه امید به خداوند، امید به آینده، امید به توان ملی و انسجام و آینده درخشان و اعتماد مردم به نظام، مسوولان، مسوولان عالی رتبه بوده که این شکوهمندی به دست آمده است.
وی با بیان این که امروز ایران به لحاظ امنیت و آرامش به معنای عام کلمه و ثبات و امید به آینده جز کشورهای نمونه است، اظهار کرد : در سه سال اخیر شاهد امنیت بالایی در کشور هستیم و این ناشی از وحدت و انسجام و اعتماد مردم به مسوولان نظام و امید به آینده است.
وی با اشاره به اجرای برجام و خارج شدن ایران از تحریم های ظالمانه در قطعنامه های مختلف ، گفت: امروز کشور ایران که تا دیروز به عنوان یک کشور تهدید معرفی می شد و تحریم و حصر او را فرا گرفته بود، به گونه ای شده که دولت ها همکاری با ایران را دارند و از امنیت و آرامش بالایی برخوردار است و دولت نیز بزرگترین کار خود را بر ایجاد امنیت و آرامش در سراسر کشور قرار داده است.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش ها و اقدامات ایران برای برقراری امنیت در منطقه گفت: اگر تلاش ها و اقدامات دولت جمهوری اسلامی نبود امروز شرایط دیگری در سوریه، لبنان، عراق و کل منطقه وجود داشت.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در یک سال گذشته در بحث فناوری هسته ای، اظهار کرد: خوشبختانه تحول بزرگی در این بخش تحقق پیدا کرده است که در روز 27 فروردین ماه امسال اعلام و مشخص خواهد شد کسانی که به دروغ به مردم گفتند که برجام جلو برنامه هسته ای را گرفته، چگونه قرار داد و برجام راه را برای فناوری هسته ای و پیشرفت آن هموار کرده است.
وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در کنترل نرخ تورم در بخش های مختلف و خروج کشور از رکود جز بخش مسکن ، گفت: نرخ تورم مواد غذایی و خوراکی که در ابتدای دولت یازدهم حدود 51 درصد بود امروز به کمتر از هشت درصد رسیده و رشد اقتصادی هم از منهای 6.8 درصد به بالای هشت درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به آمار و ارقام اقتصادی گفت: در سال 95، صادرات غیرنفتی همانند سال 94 از واردات بالاتر بود که این افتخاری برای دولت یازدهم است.
دکتر روحانی ادامه داد: رقم صادرات غیرنفتی 43 میلیارد و 900 میلیون و همچنین واردات 43 میلیارد و 600 میلیون بود که نشان دهنده پیشی گرفتن 300 میلیونی صادرات غیرنفتی بر واردات است و این که برای تأمین نیازهای کشور، نفت نفروخته‌ایم و این برای دومین سال است که به چنین دستاورد مهمی نایل می شویم.
رییس‌ جمهوری ایران اضافه کرد: در سال 94 و طی 63 سال گذشته برای اولین بار بود که صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گرفت و این روند در سال 95 نیز ادامه یافت و این به معنای اجرای اقتصاد مقاومتی است.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح طرح های آبیاری نوین در استان سمنان گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تا سال 92 در مجموع 16 هزار هکتار از اراضی سمنان به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده اند و از سال 92 تاکنون 9 هزار و 125 هکتار به این سامانه ها تجهیز شده و در سال 96 نیز تجهیز 12 هزار هکتار دیگر به پایان خواهد رسید، این اقدامات تحولی بزرگ در صرفه جویی و بهره وری بهینه از آب در شرایط خشکسالی کشور است.
به گزارش سمنان لاین رئیس‌جمهوری ایران افزود:‌ خوشحالیم که برای نخستین بار در کشور به‌واسطه یک حادثه (پلاسکو) بدون دخالت دولتی‌ها گزارش ملی تهیه شد و این نشان می‌دهد ما دنبال شفافیت اقدامات و تحقق حقوق شهروندی هستیم.
روحانی با بیان این که امید بعد از امنیت و آرامش دستاورد دیگر دولت بود، افزود: برخی از آمارها و افتخارات ملی ما حتی در 60 سال گذشته نیز بی‌نظیر بوده است.
وی تصریح کرد: به لطف خداوند متعال، پس از سال‌ها در سال 94 صادرات کشور بر واردات برتری یافت و طبق آمارهای رسیده در سال گذشته نیز بیش از 300 میلیارد ریال افزایش صادرات بر واردات داشتیم.
رئیس‌جمهوری اظهارداشت : برای نخستین بار ما در چند هفته آینده در زمینه بنزین خودکفا خواهیم شد و صادرکننده بنزین خواهیم بود.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب