11:01:15 - پنجشنبه 6 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باندفرودگاه سمنان افتتاح شد
کانال تلگرام سمنان لاین

طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان با هزینه 170میلیارد ریال اعتبار دولتی با حضور دکتر حسن روحانی به بهره برداری رسید.

مدیر فرودگاه سمنان روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: باند پروازی این فرودگاه در طول و عرض 2 هزار و 800 متر در 45 متر ساخته شده است و 2 شولدر 7.5 متری نیز در این طرح ارزشمند استانی نصب شده است.
حسین شجاعی ادامه داد: 2 استرپاپ 45 متری ، تاکسی‌وِی و آپرون متر در 140هزار متر مربع در بهره برداری از طرح بهسازی عوامل پروازی فرودگاه سمنان عملیاتی شده است.
شجاعی اضافه کرد: با افتتاح باند فرودگاه سمنان، تنها فرود هواپیماهای پهن پیکر میسر است و پرواز هواپیماهای مسافربری و مسافرت مردم با هواپیما از فرودگاه سمنان در گام بعدی اجرا می شود.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد شرایط مطلوب و در شان مردم استان سمنان، افزود: ایجاد فضای سبز، جدول‌گذاری و رنگ‌آمیزی این فرودگاه به شهرداری سمنان واگذار شده است.
مدیر فرودگاه سمنان گفت: در طرح جامع و برای توسعه این فرودگاه 45 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
فرودگاه سمنان در 10 کیلومتری جاده سمنان- مشهد قرار گرفته است، فاصله فرودگاه سمنان از ورودی شرقی شهر سمنان، در حدود 6 کیلومتری و از مرکز شهر سمنان در فاصله تقریبی هشت کیلومتری واقع شده است.
سابقه تاسیس این فرودگاه به سال 1355 برمی گردد که به صورت یک باند نیمه احداث شکل گرفت، تا سال 1375 که بهسازی آن دوباره انجام شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب