14:12:36 - پنجشنبه 6 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس جمهور خواستارشد؛
ادامه قطارحومه ای تهران – ورامین-گرمسار تا شهرستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

وزیر راه و شهرسازی گفت: بهره برداری از قطارهای حومه ای در تغییر الگوی سکونت گزینی، افزایش اشتغال، ارتقای کیفیت زندگی مردم ،حمل ونقل سریع عمومی تاثیرگذار است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا،عباس آخوندی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از قطار حومه ای تهران- ورامین -گرمسار در سالن همایش های راه آهن این گرمسار افزود: انتقال جمعیت از پایتخت به شهرهای حومه و جابه جایی روزانه بیش از 110هزار نفر از مزایای ارزشمند این طرح ملی است.
وی خاطرنشان کرد:باید برای افزایش اشتغال در شهرهای جویای کار و همچنین کاهش جمعیت در کلان شهر، قطارهای حومه ای در کشور بیش از پیش توسعه یابد.
آخوندی با بیان این که در دولت تدبیرو امید در نقاط مختلف کشور برای توسعه وآبادانی پایدار ومتوازن راه اندازی قطارهای حومه ای در دستور کار قرار گرفته است،گفت: راه اندازی قطار حومه ای تهران -قزوین، تهران-کرج، اصفهان- فولادشهر، اهواز-اندیمشک، تبریز-مراغه نیز در دستورکار دولت قرار دارد که در حداکثر 2 سال آینده این طرح ها به بهره برداری می رسد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: میزان استفاده مردم از قطار حومه ای شرق تهران در سال 92 کمتر از 20 هزار نفر در روز بود که اکنون این رقم به 250 هزار نفر در روز رسیده است که این امر نشان دهنده توجه بیش از پیش مردم به حمل ونقل ریلی است.
طول مسیر ریلی قطار حومه ای تهران-ورامین-گرمسار114 کیلومتراست و برای ساخت‌وساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل، یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
نزدیک به 350 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح قطار حومه‌ای تهران- گرمسار هزینه شده است.

 به گزارش خبرنگارسمنان لاین رئیس جمهور در مراسم ویدئوکنفرانسی در افتتاح این پروژه خواستار ادامه این طرح تا شهرستان سمنان شد.

شایان ذکراست این امر مستلزم پیگیری مسئولان  ازجمله نماینده ی محترم،فرماندارسمنان و استاندارمحترم سمنان میباشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب