21:45:59 - چهار شنبه 5 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احمدی‌نژاد: از بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می‌کنم/برجام معتبر است
کانال تلگرام سمنان لاین

احمدی‌نژاد گفت: دفاع از انقلاب دفاع از عملکرد سازمان‌ها نیست بلکه دفاع از ملت و آرمان آنهاست.

 احمدی‌نژاد در نشست خبری خود با بیان اینکه از معدود افراد خارج از رسانه که با زحمات شما آشنا است من هستم، گفت: در آن ۸ سال با شما زندگی کردم. با شما آن سو و اینسو می‌رفتیم. اگر سه روز سفر می‌رفتیم و ۱۰ ساعت فرصت استراحت پیدا می‌شد شما همین فرصت استراحت را هم نداشتید.

بحث من حرف دل همه ملت‌هاست

او افزود: بحث امروز من حرف دل همه ملت‌هاست.

رییس دولت دهم با بیان اینکه می‌خواهد درباره انقلاب حرف بزند، گفت: برخی می‌گویند ول کن. در حالی که ما می‌گوییم انقلاب محصول تکامل ملت است. ما در دفاع از انقلاب از خواست ملت دفاع می‌کنیم. دفاع از انقلاب دفاع از عملکرد سازمان‌ها نیست بلکه دفاع از ملت و آرمان آنهاست.

ملت ایران امروز بسیار جدی‌تر از سال ۵۷ پیگیر آرمان‌های انقلاب‌اند

او افزود: معتقدم ملت ایران امروز بسیار جدی‌تر از سال ۵۷ پیگیر آرمان‌های انقلاب‌اند علیرغم دستاوردهای انقلاب هنوز تا رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب فاصله طولانی و بزرگی داریم.

او با بیان اینکه معتقدم ملت ایران امروز بسیار جدی تر از سال ۵۷ پیگیر آرمان های انقلاب هستند، ادامه داد: علیرغم دستاوردهای انقلاب هنوز تا رسیدن به آرمان‌های بلندانقلاب فاصله طولانی و بزرگی داریم. تحولات انسانی محدوده جعرافیایی و نژادی ندارد. امروز هر آرمانی که دنبال می‌کنیم مربوط به همه انسان‌ها است. ما نگاه قومی و نژادی نداریم و خطاب و نگاه من جهانی است.

استبداد و ظلم و تحقیر باید جای خود را به برابری و آزادی بدهد

رییس دولت‌های نهم و دهم یادآور شد: ما همه ارزش‌ها و بالاترین رفاه و عزت را برای ملت می‌خواهیم. استبداد و ظلم و تحقیر باید جای خود را به برادری، برابری و آزادی و عزت بدهد. شیطان و شیطانیان با بدیل سازی مانع ایجاد کنند. خود برتربینی و اشرافیت سیاسی و اقتصادی ریشه ظلم‌ها، تبعیض و کینه‌ورزی‌ها در طول تاریخ است. آزادی، قدرت و ثروت با فریبکاری در اختیار اشراف قرار گرفته و اکثر انسان‌ها در اقلیت هستند.

رییس دولت‌های نهم و دهم عنوان کرد: جهان پرازقدرت و ثروت است و با بهترین مدیریت همه می‌توانند در صلح و آزادی و برابی باشد. ریشه همه مشکلات انحصار در دست تعداد محدودی است.

در ساختار حکومتی و سلسله مراتب تصمیم‌گیری مشکلاتی داریم

او ادامه داد: قانون اساسی ایران تنها میثاق ملی در دست همه ملت است. متفکران نظرات بسیاری دارند ولی مبنای عمل قانون اساسی است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه قانون اساسی دو بخش دارد، گفت:  بخش آرمانی که بسیار مترقی و جهان شمول است ولی در حوزه ساختار حکومتی و سلسله مراتب تصمیم‌گیری و توزیع قدرت مشکلاتی داریم.

احمدی‌نژاد به اصول مربوط به حقوق ملت در قانون اساسی اشاره کرد و گفت:‌ یکی از موضوعات مهم در قانون اساسی کرامت انسانی است که بعداز ، توحید، معاد، نبوت، امامت مهم ترین است و  هم عرض این ها است .

قانون اساسی ما تفتیش عقاید را ممنوع کرده است

او با بیان اینکه اصل نهم راجع به آزادی است که بسیار مهم نوشته شده است، ادامه داد: امروز در دنیا تفتیش عقاید مد است اما قانون اساسی ما آن را ممنوع کرده است.

رییس دولت‌های نهم و دهم با بیان اینکه در قانون اساسی تکلیف دولت و حکومت ذکر شده است، گفت:‌اصل دیگر برائت است که در قانون اساسی آمده است. امروز در دنیا زندان‌ها بر پاست که هرگونه شکنجه برای اقرار وجود دارد که در قانون اساسی ما ممنوع شده است.

برخی به قانون اساسی پایبند نیستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از افراد قانون اساسی را نمی‌شناسد. بعضی‌ها هم می‌دانند اما پایبند نیستند. ما دنبال جهانی شدن هستیم. ملت عزیز ایران به دلیل فشار مستکبران و نبود مدیریت رنج می برند.

او با بیان اینکه عملکرد نادرست نظام بانکی و ناکارآمدی اداره نمی‌تواند پاسخگو مردم باشد، گفت: بازی با آمار، فرصت قدرت تصمیم‌گیری از فعالان گرفته است. ما معتقدیم با تکیه بر منابع و طرح‌های ضربتی و مدیریت مردمی می‌توان از این مشکلات عبور کرد.

در سیاست خارجی دستاوردی نداشتیم

احمدی‌نژاد گفت: در سیاست خارجی علی رغم باز بودن دستانشان  با دادن امتیازات بزرگ متاسفانه دستاوردی نداشتیم.

او با بیان اینکه ایرانیان همیشه علاقه‌مند به توسعه ارتباطات جهانی و صلح و امنیت برای همه و اصالت گفت‌و‌گو بودند. من به عنوان کوچک ملت فرزند این سرزمینم همه گواهند  مردم ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودند جنگ از ناحیه کسانی است که حرفی برای گفتن ندارند و می‌خواهند با زور خواسته‌شان را تحمیل کنند. دوره سلاح و جنگ گذشته امروز دوره گفت‌و‌گوی فرهنگ است ایران یعنی فرهنگ و فرهنگ ایران جهانی است.

میراث فرهنگی ایران تجلی آزادی‌خواهی نوع بشر است

رییس دولت‌های نهم و دهم با اشاره به اینکه میراث فرهنگی ایران تجلی آزادی‌خواهی نوع بشر است، گفت: فرهنگ ایرانی خداگرا و انسان‌گرا و جهان‌گراست. مبنای فرهنگ انسانی عشق و عقل و نور بوده است. فرهنگ محصول روح کمالجوی انسان در طول تاریخ است در این سرزمین علما و ادبای بسیاری زندگی کردند. فرهنگ ایران گسترده است آنچنان که همه گرایش‌ها فرصت ظهور و بروز دارند و همه مهاجمان در آن هضم می‌شوند.

عرصه فرهنگی فرمانروایی گروه‌های خاص را بر نمی‌تابد

او گفت: ایرانی محضر همزیستی برادرانه اقوام و ادیان مختلف بوده و همواره اندیشه برتر به سرعت جای خود را در اندیشه ایران زمین باز کرده است. ایران همواره مروج میراث عظیم فرهنگی‌اش بوده است. عرصه فرهنگی فرمانروایی گروه‌های خاص را بر نمی‌تابد و تنها امر برتر اندیشه است. خودکامگی و تنگ‌نظری در همه عرصه‌ها به ویژه فرهنگ موجب کاهش رشد فرهنگی ملت‌ها می‌شود و بزرگترین عامل تفرقه بین مردم است. عدالت‌طلبی و روحیه حماسی ایرانیان بیش از اصالت و سیاست ریشه در فرهنگ دارد.

کشور متعلق به ملت است و ثروت باید از انحصار خارج شود

احمدی‌نژاد تاکید کرد: ملت ایران شایستگی این را دارد که در بالاترین مراتب زندگی کند. همه کشور متعلق به ملت است و ثروت باید از انحصار خارج شده در اختیار ملت قرار بگیرد. اگر شرایطی فراهم شود که اراده عمومی در همه عرصه‌های سیاسی و فرهنگی جاری شود، آنگاه شاهد جهش‌های بزرگ و پی‌درپی خواهیم بود تحقق آرمان‌ها نیازمند مدیران مردمی و پاک و عاشق و فداکار است.

از بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می‌کنم

او در پاسخ به این سوال که حمایت از بقایی بعد از توصیه رهبری چه معنایی دارد، گفت: جواب شما را در پیام ویدیویی‌ام دادم به آن مراجعه کنید. برنامه‌ای برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارم. از بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می‌کنم.

احمدی‌نژاد در مورد نظرش درباره توافق هسته‌ای خاطرنشان کرد:‌ توافق یک سند است که نهادهای مختلف آن را تایید و مقام معظم رهبری پایبندی‌اش را به آن اعلام کردند. مشکل اطلاعاتی است که درباره آن به مردم داده‌اند. هر دو طرف اطلاع‌رسانی درستی درباره آن نداشتند و ادعاهایی درباره نتایج این سند بیان کردند که واقعیت نداشت.

توافق برجام از نظر حقوقی سند و معتبر است

او افزود: گفتند تحریم‌ها برداشته می‌شود و روابط با کشورهای متخاصم بهتر می‌شود و همه چیز خوب می‌شود ولی وقتی در واقعیت مدافعان هم عقب‌نشینی کردند، نشان دادند این ظرفیت‌ها در این سند وجود ندارند. مثلا گفتند تحریم جدید اعمال نمی‌شود ولی وقتی تحریم جدید اعمال شد این سند چنین ظرفیتی ندارد. وقتی به سند رجوع کردند، دیدند این سند چنین اختیاری به ایران نداده است. باید همه جزییات را به اطلاع مردم رساند و چه بسا در این باره نظرخواهی کرد. این توافق از نظر حقوقی سند است و معتبر است ولی از دل این سند همه مسائل هم حل نمی‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب